Теми відкритого заняття в 2 молодшій групі. Відкрите заняття у другій молодшій групі «У гості до казок

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа « Дитячий садок
№ 202» Місто Чудес» місто Чебоксари ЧР
ПЛАН КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ
З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ У ДРУГІЙ МОЛОДШІЙ ГРУПІ
«ПРОБУДЖЕННЯ ВЕСНИ»
Склала: вихователь
1 кваліфікаційної категорії
Нікітіна
Наталія Анатоліївна
Чобоксари, 2017 рік.

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мови
у другий молодшій групі
"Пробудження весни".
Мета: Познайомити дітей із віршем А. Плещеєва «Весна», вчити чітко та правильно
вимовляти ізольований звук ф.
Програмні завдання:
Освітні:
познайомити дітей із віршем А. Плещеєва «Весна»;
систематизувати знання дітей про весну;
закріпити у дітей знання про життя диких тварин у весняний період;
вчити розуміти сенс загадки та знаходити відгадку;
розширювати словниковий запас прикметників;
вправляти відповідно до слів у реченні.
Розвиваючі:
розвивати навички вільного спілкування з дорослими та дітьми;
розвивати вміння використовувати у розмові накопичені знання;
формувати емоційну чуйність;
розвивати логічне мислення;
розвивати спостережливість, увагу, творчі здібностідітей;
розвивати дрібну моторику дітей
Виховні:
виховувати любов і дбайливе ставлення до всього живого;
виховувати любов до літератури.
Інтегровані освітні галузі:
1. Пізнавальний розвиток
Завдання: продовжувати знайомити з ознаками весни.
2. Художньоестетичний розвиток.
Завдання: вчити створювати образ сонця пальчиками на манній крупі. Ознайомити із твором
П. І. Чайковського «Пори року. Березень"
3. Фізичний розвиток.
Завдання: сприяти збереженню та зміцненню здоров'я дітей.
4. Соціально – комунікативний розвиток
Завдання: продовжувати вчити складно відповідати питання вихователя.
Види діяльності:
Ігрова
Пізнавальна
Музична
Образотворча
Методи:
Словесний – відповіді питання.
Наочний - розгляд.
Ігровий – ігри.
Образотворчий – малювання.

Обладнання: лялька - Весна, іграшка Півник, аудіозапис П.І. Чайковського Пори року. Березень",
тарілочки з манною крупою, кульки СуДжок на кожну дитину.
Попередня робота: бесіди з дітьми про весну, спостереження за весняними змінами в природі
прогулянка, читання віршів про весну, заучування віршів, розгадування загадок, розгляд картин
та ілюстрацій.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Вихователь: Доброго ранку, хлопці. Мені приємно знову зустрітися з вами. Ви все
сьогодні такі гарні, ошатні. Мені дуже приємно бачити ваші посмішки.
Давайте ми разом встанемо в кружальце дружно,
Привітатись нам треба.
"Доброго дня!"
Привіт, сонечко – друже, (руки вгору, «ліхтарики»)
Привіт носик - п'ятачок (вказівним пальцем показуємо носик)
Здрастуйте, губки (показуємо губки)
Здрастуйте, зубки (показуємо зубки)
Губками «поцмокали» («цмокаємо»)
Зубками «поклацали» («клацаємо»)
Ручки вгору підняли (піднімаємо ручки вгору)
І ними помахали (махаємо долоньками)
А тепер усі разом –
"Доброго дня!" сказали (хором вітаємось)
Сіли дружно на місця.
Нікому не тісно?
По секрету скажу вам,
Буде цікаво.
2. Основна частина.
Сюрпризний момент.
Вихователь: Хлопці, підкажіть, будь ласка, ви сьогодні прийшли в дитячий садок не
замерзли, тепло одягнулися. (Відповіді дітей) Молодці! Нарешті скінчилася довга зима. Але
весна ніяк до нас не поспішає, ще холодно. Може, вона спить чи дорогу забула до нас.
Треба нам її покликати. А хто ж нам допоможе?
Спробуйте відгадати загадку:
Птах ходить двором,
Будить дітей ранком.
На маківці гребінець
Хто ж це ... (Півник)
Вихователь: Звичайно, це півень. А ось і він.
Привіт, Петяпітушок,
Золотий наш гребінець.

Допоможи нам весну розбудити. А то без весни нам теплого сонечка не видно: холодно,
прикро
Вихователь: (за півника) Звичайно, допоможу, весну та сонце розбуджу. Кукарек!
Весна, весна, червона!
Прийди, весна, з радістю,
З радістю, з радістю,
З великою милістю.
Звучить музика П.І. Чайковського «Пори року. Березень". Вноситься лялька Весна. Читається
вірш А. Плещеєва «Весна».
Вже тане сніг, біжать струмки,
У вікно повіяло навесні...
Засвищуть скоро солов'ї,
І ліс одягнеться листям!
Вихователь:
Привіт мила весна,
Ти запашна і ясна
Зеленіє ліс та луг – так красиво все довкола.
Весна – червона, ти із чим прийшла?
Вихователь: Хлопці, що відбувається у природі з приходом весни?
Відповіді дітей.
Вихователь: Давайте послухаємо ще раз вірш Олексія Миколайовича Плещеєва
"Весна".
Робота з вірша:
1. Чи сподобався вам вірш?
2. Про що в ньому йдеться?
3. Які прикмети весни називає поет?
Вихователь: Правильно всі хлопці назвали, а ще навесні йдуть дощі. Ой, здається,
починається.
Дощ
Крапля разів, крапля два, (вказівним пальчиком правої рукиударяємо по долоні
Краплі повільно спершу,
Капкапкапкап. (бавовна в долоні)
Стали краплі встигати,
Крапля краплю наздоганяти. (вказівним пальчиком правої руки вдаряємо
по правій долоні в швидкому темпі)
Капкапкапкап. (плескаємо в долоні швидко)
Парасольку швидше розкриємо,
Від дощу себе вкриємо. (З'єднуємо над головою підняті вгору кінчики пальців).
Вихователь: Ну, що хлопці, пограємо з дощем?
Гра «Сонечко та дощик»

Сонечко визирнуло, підемо гуляти. Дощ пішов, швидше побігли додому. (Сідають на
стільці)
Вихователь: Ніхто не намок? От і славно. Цей весняний дощ вмиває всю землю,
зігріває її після зимових холодів, будить жучківпаучків та лісових мешканців. Ось і їжачок
прокинувся від сну, виліз зі своєї теплої нірки. (Показ картинки їжачка)
У вас хлопці теж є маленькі їжачки (кульки СуДжок).
Вихователь: Хлопці, скажіть, чому їжачка називають колючою головою?
Відповіді дітей.
Вихователь: їжачок, згортаючись клубочком, виставляє свої голки та захищається ними.
Масаж Суджок кулями «Їжачок».
Їжачок, їжачок, хитрий їжак,
На клубочок ти схожий.
На спині голки
Дуже дуже колкі.
Хоч і зростанням їжачок малий,
Нам колючки показав,
А колючки теж
На їжака схожі.
Вихователь: Ось який у нас їжачок. Хлопці, мені здається наші їжаки після довгої зими
зголодніли. Чим же ми їх почастуємо?
Відповіді дітей.
Вихователь: Звісно, ​​молочком. Відчули їжаки запах молочка, зафыркали від радості - ф
фффф. Як вони зафыркали? (групою, індивідуально). Наллємо їм у чашку молочка
(Долошка). Наїлися їжачки, вирішили на сонечку погрітися. Давайте, хлопці, намалюємо з
вами пальчиками сонечко та промінчики.
Малювання пальчики на манної крупи.
З.Александрова "Салют весні"
Вдарив грім дванадцять разів
І завмер осторонь.
Природа наказала
Салютувати навесні.
Наказ – черемха цвісти,
Крапиві бути не злий,
Дощу доріжки підмісти
Срібною мітлою.
Щоб кожен кущик був співач,
Всім птахам голосніше співати,
А сонцю вийти з-за хмар
І веселіше гріти!

Вихователь: Які чудові сонечки у вас вийшли. Ви всі постаралися на
славу, молодці. Ну що ж тепер настав час прощатися.
3. Заключна частина.
Вихователь:
Візьмемося за руки дружно,
Попрощатися нам усім потрібно.
До побачення, до побачення!
Приходьте знову до нас.
До побачення, до побачення!
Весело гратимемо.
Вихователь: А на прощання, Півник хоче вам подарувати ось такі теплі сонечки,
щоб вони зігрівали вас у похмуру погоду.
До побачення.

Iкатегорії

Г.Шимкент я/д-с № 73 «Айжан»

Конспект відкритого вбудованого заняття в 2 молодшої групи

Весняне сонечко

Цілі: Заохочувати дітей до спілкування, розвивати мову; Формувати уявлення дітей про частини доби

навчальні: - пізнавальне:

Дати перші уявлення про весняне сонце.

Словник: збагачувати словниковий запас дітей іменниками, прикметниками, дієсловами;

Розвиваючі: розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять, мислення;

Виховують: виховувати любов до природи.

Хід заняття

1. Організаційна частина.

в-ль: Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Привітаємось із ними.

Доброго ранку нам!

Доброго ранку вам!

Доброго ранку всім!

2. Входить Незнайко.

Вихователь: Хлопці, хто до нас прийшов? Незнайка

Незнайка: Я переплутав картинки із зображенням діб і не можу в них розібратися.

Вихователь: Допоможемо незнайці. Дивіться, що це таке?

Діти Сонце.

Вихователь: Коли встає сонечко?

Діти: Вранці.

Що можна робити вранці?

Діти: Робити зарядку, вмиватися, снідати, йти до дитячого садка, школи, на роботу і т.д.

Вихователь: Ранок настав, сонечко встало

Усі прокинулись і потяглися.

Вихователь: А що ж зображено на наступному малюнку?

Діти: Сонечко, річка, квіти.

Вихователь: Як ви вважаєте, що настало, якщо сонечко високо в небі, яскраво світить.

Діти: День.

Вихователь: А що ми робимо вдень?

Діти: Гуляємо, граємо, займаємось, обідаємо.

Вихователь: Коли заходить сонечко?

Діти: Увечері.

Вихователь: Що можна робити увечері?

Вихователь: Коли на небі з'являється місяць, зірки, що настає?

Діти: Ніч.

Вихователь: Що ми робимо вночі?

Діти: Спім.

Вихователь: Хлопці, ви – молодці

Фізкультхвилинка: гра «День-ніч».

3. Хлопці, які пори року ви знаєте?

Розгляд картинок по порах року.

П: А тепер сідайте, у мене для вас є щось. Подивіться, як ви вважаєте, що це таке? На що схоже? (на сонечко та хмари)

П: Так, на сонечко схоже. Так воно світить узимку: слабо, тьмяно. А зараз яка пора року? (правильно, весна) Навесні сонце яскраве, променисте, тепле, веселе. Чого в нашого сонечка не вистачає? (промінчиків)

Сонечко сьогодні у нас сумне, тьмяне, не посміхається, хмарки сховали сонячні промінчики.

А ви хотіли б, щоб сонечко посміхалося? Ну, тоді нам треба промінчики звільнити і прогнати хмарки. Ви готові?

1-Щоб хмарка відлетіла, треба нам одну добру справу зробити: ось фігурки різні, допоможіть розібратися, яка з них схожа на сонечко.

2-Молодці! Наступне завдання – треба про сонечко вірші розповісти.

Дивиться сонечко у віконце,

Світить у нашу кімнату

Ми заплескали в долоні

Дуже радіють сонечку.

Сонечко, сонечко

Виглянь у віконце

Люблять тебе дітки

Діти малолітки

3-Молодці. Ще промінчик з'явився у сонечка. Настав час звільняти й інші. Для цього треба нам подумати та розповісти, що відбуватися навесні?

Гра «Доскажи слівце»

Д: Тане сніг, з даху капає, сонце світить яскраво, пташки співають.

4- Розумниці! Промінь з'явився, молодці. Але в нас залишилися ще хмарки. Що нам зробити, щоб вони зникли? Давайте все разом із сонечком пограємо.

Дивиться до нас у віконці

Ласкаве сонце.

Яскраве, не нудь,

Краще з нами пограйся.

Діти ляскають у долоні та стрибають на двох ногах.

Вихователь: Сонечко, сонечко,

Не ховайся в хмару.

Не ховайся в хмару,

Холод нам набрид.

Вихователь розкриває велику парасольку . Діти біжать під парасольку та ховаються від дощу.

Дощ, дощ

Кап, кап, кап

Не сечі доріжки

Скоро ми підемо гуляти

І намочимо ніжки

Вийшло. Хмарки полетіли. Дивіться, здається, наше сонечко почало гріти. Хлопці

Навесні повертаються перелітні птахи – ластівки, граки, жайворонки. Наші пташки люблять їсти зерно.

Що у нас на столі? (Крупа-пшоно) Якого кольору пшоно? (жовтого, як сонечко) А давайте ми з вами зобразимо на крупі сонечко. Приготуємо пальчики

Пальчикова гімнастика "Дай нам, сонечко, тепла".

Ми долоні простягнули

І на сонечко глянули. (Діти простягають долоні вперед і ритмічно повертають їх вгору – вниз.)

Дай нам, сонечко, тепла,

Щоб сила була. (Роблять рух пальцями, наче манячи до себе.)

Наші пальчики – малютки

Не хочуть чекати жодної хвилини, (Ритмічно згинають і розгинають пальці.)

Тук – тук, молоточками, (Нахиляються та по черзі ритмічно стукають кулачками по колінах.)

Хлоп – хлоп, лопаточками, (Ритмічно ляскають по колінах.)

Стриб – стриб, наче зайчики,

Скачуть на галявині. (Тукають напівзігнутими пальцями по колінах.)

Дивіться, як ми це робитимемо. (Показ вихователя)

А тепер зобразимо на крупі сонечко. Спробуйте все намалювати самі, яке у вас сонечко вийде?

Молодці! Які ви розумниці! Я рада, що у вас у всіх вийшло.

У нас весна! У небі що світить? А сонечко, яке? (яскраве, променисте, ласкаве, тепле, веселе, весняне)

Молодці хлопці, давайте для наших гостей на прощання заспіваємо пісеньку про сонечко

Відкрите заняттяу 2 молодшій групі
(освітня область «Безпека»)
Тема: «У гості до Айболіту»
Ціль: Формування елементарних навичок безпечної поведінки у дітей молодшого
Завдання:
Навчальні:
Розширити та закріпити знання дітей про елементарні правила поведінки на дорозі, у суспільному
транспорт; про значення значення світлофора та пішохідного переходу;
активізувати мовлення дітей, спонукати відповідати питання вихователя, використовувати у промові
поняття пішохідний перехід, світлофор;
закріпити знання основних кольорів: червоний, жовтий, зелений;
Розвиваючі:
Розвивати вміння діяти за сигналом вихователя;
розвивати зв'язне мовлення та увагу;
Виховні:
Виховувати культуру поведінки у громадському транспорті та на дорозі;
виховувати бажання допомогти ближньому.
Матеріали та обладнання:
Макет Айболіта; м'які іграшки: заєць, лисиця з перебинтованими частинами тіла; макет світлофора,
пішохідного переходу, дорожніх знаків; повітряна куля з листом; фонограма рухається
автобуса, іграшкове кермо.
Методичні прийоми: загадка загадки, ігрова ситуація, бесідадіалог, рухові
вправи.
Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Музика», «Безпека»,
"Соціалізація".
Попередня робота:
1.Розгляд картинок, ілюстрацій за правилами дорожнього руху.
2. Розмова із дітьми за правилами дорожнього руху.
3.Спостереження за рухомим транспортом, пішоходами, світлофором.
4. Читання казки К. Чуковського «Доктор Айболіт».
5. Сюжетноролева гра «Автобус»
6. Виготовлення з дітьми аплікації "Світлофор".
Хід заняття:
Вихователь

пісенькою». (Фонограма "До нас гості прийшли".)
А тепер, вітаємо одне одного. (Діти у колі беруться за руки, дивляться один з одного з
посмішкою.)
Дружно станемо разом у коло,
Я твій друг, і ти мій друг.
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося! Сідають на стільці.
(Пролунає стукіт у двері і в зал влітає повітряна куля, до якої прикріплено листа).
Вихователь звертає увагу дітей на конверт, де намальований Айболит.
Вихователь: Хлопці, дивіться, нам надійшов лист. Як ви вважаєте, від кого воно?
Відповіді дітей. (Від доктора Айболіта!)
Вихователь: А ви знаєте, хто такий доктор Айболіт!
Відповіді дітей. (Так)
Вихователь: Данило розкажи віршик про Доктора Айболіта! (До Чуковського «Доктор Айболіт»)
Данило:
Добрий лікар Айболіт!
Він сидить під деревом.
Приходь до нього лікуватися
: «Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості Давайте з нашими гостями привітаємось

Чому не можна?
Молодці. Ви хороші пасажири, вмієте поводитись у транспорті. Ми приїхали.
І корова, і вовчиця,
І жучок, і черв'ячок,
І ведмедиця!
Всіх вилікує,
Зцілить добрий лікар Айболіт
Вихователь: Молодець, Данило. Лікар Айболіт лікує всіх звірят і допомагає їм. Я зараз
прочитаю вам, що ж нам написав Лікар Айболіт! Вихователь читає листа: «Дорогі хлопці,
мені потрібна ваша допомога, приїжджайте швидше». Ну що, хлопці, допоможемо Айболіту?
Відповіді дітей. (Так)
Вихователь: Тоді сідайте в автобус, поїдемо до доктора Айболіта.
Діти сідають в автобус, зроблений зі стільців, одна дитина попереду з іграшковим кермом, вона
водій їдуть під пісеньку «Ось ми в автобусі сидимо».
Вихователь: Ми зараз їдемо автобусом. Хто ми?
Відповіді дітей. (Ми пасажири.)
Вихователь: Правильно, пасажири. Згадаймо правила поведінки для пасажирів. Можна, можливо
чіпати двері в автобусі руками?
Відповіді дітей. (Не можна)
Вихователь:

Відповіді дітей. (Двері можуть відчинитися, і випадеш на дорогу.)
Вихователь: А чи можна розмовляти під час руху з водієм?
Відповіді дітей. (Не можна відволікати водія, він повинен дивитися на дорогу.)
Вихователь:

А чи можна під час руху висовувати у вікно руки, голову?
Відповіді дітей. (Не можна, це небезпечно, можна поранитися.)
Вихователь: А чи можна шуміти в автобусі?
Відповіді дітей. (Не можна, це заважає іншим пасажирам.)
Вихователь:

Виходьте із автобуса, тепер ми пішоходи.
Діти виходять з автобуса та підходять до макету світлофора та пішохідного переходу.
Вихователь: А зараз, хлопці, відгадайте загадку:
Щоб тобі допомогти дружок
Шлях пройти небезпечний
День і ніч горять вогні
Зелений, жовтий, червоний. Здогадалися, про що мова?
Відповіді дітей. (Так, це світлофор)
Вихователь: Правильно, хлопці, це світлофор (Показ на макет світлофора)
Ви знаєте, навіщо потрібний світлофор?
(Відповіді дітей.) (Діти: Щоб переходити дорогу.)
Вихователь: Ідалія розповість нам вірш про світлофор. (Вірш «Світлофор» М.М.
Новицька)
Ідалія:
Різнокольорові три кружечки:
Червоний світить - Почекай!
на Жовтий – Стій, друже,
На Зелене світло – Йди!
Світлофор дає поради,
Як дорогу перейти.
Вихователь: Молодець, Ідаліє! Діти, подивіться біля світлофора різнокольорові очі. Який
це колір? А цей? А це який колір?
Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці! Хлопці давайте пограємо пальчиками та вічками та запам'ятаємо правило.
Червоний - стій, жовтий - чекай, а зелений проходь. (Пальчикова гімнастика «світлофор»)
Я показую сигнали світлофора, а ви виконуєте рухи:
Червоні пальчики на долоні "стоять".

Жовтий підняти очі, подивитися на світлофор.
Зелений пальчики крокують.
Вихователь: Молодці, ви добре запам'ятали правило. Нам із вами треба перейти через дорогу.
Хлопці, де ми переходитимемо?
(Відповіді дітей. (Пішохідним переходом (по зебрі)).
Вихователь: Правильно, а Настя нам розповість віршик про пішохідний перехід.
Смугастий кінь,
Її «зеброю» звуть.
Але не та, що у зоопарку,
Нею люди всі йдуть.
Вихователь: Молодець, Настя, сідай. Хлопці, на яке світло світлофора ми переходитимемо
дорогу?
Відповіді дітей. (Діти: На зелений.)
Діти та вихователь обережно переходять дорогу пішохідним переходом, подивившись спочатку
ліворуч, потім праворуч, переконавшись, що немає машин. Підходять до дерева, де сидить Айболіт.
Вихователь: Ось ми з вами і прийшли до лікаря Айболіта.
Діти вітаються, сідають на стільці.
Вихователь: Запитайте доктора Айболита, що сталося, навіщо він кликав нас на допомогу.
Діти запитують.
Вихователь: Лікар Айболіт каже, що сьогодні до нього прийшло багато звірів, які не знають
правил дорожнього руху і тому потрапили в халепу. Айболіт вилікував їх і просить нас розповісти
їм, як треба поводитися на дорозі. Розкажемо їм?
Відповіді дітей. (Так, розкажемо!)
Вихователь: Тоді запитаємо, що з ними трапилося.
Діти запитують у зайця.
Вихователь: Зайчик каже, що біг доріжкою, і йому перерізало ніжки. Жаль вам зайчика?
Відповіді дітей. (Так.)
Вихователь: Порадьте зайчику, як треба переходити дорогу, щоб не потрапити в халепу.
Відповіді дітей. (Потрібно переходити дорогу пішохідним переходом, на зелене світло, уважно
ловити гав.)
Вихователь: А що сталося з лисичкою? Запитайте в неї.
Діти запитують.
Вихователь:

на дорозі? А де ж можна?
Відповіді дітей. (Ні. На дитячому майданчику, у дворі, там, де немає машин.)
Вихователь: Потрібно бути дуже уважним на дорозі та знати правила дорожнього руху. А
щоб звірі ще краще їх запам'ятали, давайте пограємось у гру «Будь уважним» Діти йдуть по
колу, вихователь каже слова: «світлофор» діти зупиняються, «пішохід»
марширують, "машина" крутять "кермо".)
Вихователь:
Молодці, хлопці, ви дуже уважні. Доктор Айболіт дякує вам за допомогу.

Хлопці, давайте нагадаємо ще раз звірятам, як треба поводитися на дорозі, щоб не потрапити в халепу.
Відповіді дітей: (Переходити вулицю на зелене світло світлофора і не грати на дорозі.)
А нам час повертатися, але я помітила, що на нашому шляху зустрівся нам лише один світлофор, а
дорога дуже довга і якщо на ній не буде світлофора помічника, то може статися аварія, я
вам пропоную хлопці відправити лісовим жителям наші світлофори, які ми робили на занятті
аплікації, і тоді у них на дорогах буде лад. У конверт складають світлофори та відправляють
на повітряній кулі.
Дякую, ви молодці!
Лисичка каже, що вона грала на дорозі в м'яч і влучила під машину. Можна грати

Багаєва Наталія Борисівна
Навчальний заклад:ЧДОУ "Дитячий садок №111 ВАТ "РЖД"
Короткий опис роботи:Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим.
формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - «Колобок» з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх; розвивати увагу, пам'ять, мислення рухову активність; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати мову.виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Дата публікації: 2018-11-06 Багаєва Наталія Борисівна ЧДОУ "Дитячий садок №111 ВАТ "РЖД" Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим. формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку - «Колобок» з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх; розвивати увагу, пам'ять, мислення рухову активність; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову. виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Переглянути свідоцтво про публікацію


Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Весела подорож»

Ціль: Розвиток зв'язного мовлення дітей, ознайомлення з оточуючим

Завдання:

Освітні : формувати вміння співпереживати героям казки; згадувати знайому казку – « Колобок » з опорою на зорові образи, формувати вміння чути та розуміти задані питання щодо сюжету казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей – розрізняти на вигляд тварин, правильно називати їх;

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, мислення рухової активності; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати промову.

Виховні: виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, що потрапив у біду другові.

Матеріал та обладнання :

Ноутбук

м'які іграшки: колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця.

Будиночок

Геометричні фігури (модулі)трикутник, квадрат

Картинки із зображенням диких тварин,

Попередня робота :

Читання казок « Колобок » , "Курочка Ряба", «Ріпка», «Заєць і лисиця», «Теремок»

розгляд ілюстрацій до казок, розучування потішок, пальчикової гімнастики, фізхвилинки.

Хід заняття:

- Діти, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості.

Давайте привітаємось із ними.

Діти вітаються.

Вихователь: молодці!
(Діти стають у коло) .

Зібралися ми з вами в коло.

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося (вгору підняти)

І один одному посміхнемося

Вихователь: хлопці, а ви любите казки?

Діти: так

Вихователь: а які ви знаєте казки?

Діти: « Колобок » , «Ріпка», "Маша і Ведмідь" і т.д.

Вихователь: Молодці. А я сьогодні зустріла одного казкового героя!

Вихователь: А хто це, ви повинні вгадати

Він від дідуся пішов,

І від бабусі пішов.

У нього рум'яний бік.

Це смачний … (колобок)

Вихователь: Правильно хлопці А ось і колобок, який запрошує нас усіх у веселу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Вихователь: Котиться, котиться колобок ... а ми всі за ним ...
Ось і потрапили ми до лісу.
А у лісі дме вітер. Спочатку тихо (діти та вихователь зображають вітер) а потім сильно ( діти та вихователь зображають вітер )

Вихователь:
Подивіться, чиїсь вушка довгі виглядають.

Любить він моркву їсти,
Відстовбурчивши до верху вуха,
Наш полохливий стрибок

Дітки, хто це…..?

- Відповіді дітей (Зайчик)

Вихователь: Правильно, зайчик
Діти: Привіт, зайчик!

Вихователь: Хлопці, а давайте всі разом із зайчиком пограємо

Фізкультхвилинка

(під музичний супровід)

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Вихователь:ось ми і пограли, і колобком пропонує продовжити нашу подорож.
Діти встають у коло і під музику йдуть разом із колобком по колу.

Вихователь: Ой, хлопці, кого - то я чую, хто - то тут є ще.

Трохи схожий на лисицю,
Довго нишпорить він у лісі,
Сердиться — «зубами клацання»
Він голодний сірий ……(вовк)

Вихователь: Ой, і справді вовк сидить і на нас він усіх дивиться

Вихователь: У вовка трапилося лихо, він збирав будиночки з фігур, а сильний вітер зламав будиночки і він просить нас йому допомогти скласти їх з різнокольорових фігур.
А які фігури у вовка?
відповіді дітей (квадрат та трикутник)

Діти збирають будиночки із геометричних фігур-модулів (квадрати та трикутники різних кольорів, називають кольори)

Вихователь: Молодці хлопці допомогли вовку.

Вихователь: Подивіться, чиї це сліди такі величезні (лапи)

Незграбний, клишоногий
Він смокче в барлоги лапу.
Хто такий, скоріше відповідай,
Ну звичайно ж…. (ведмідь)

(дістати з барлоги)

Вихователь: хлопці, скажіть мені, будь ласка, ведмідь дика або домашня тварина?

Діти: дика.
Вихователь: скажіть, а яких ще диких тварин ви знаєте

Діти: відповіді дітей

Вихователь: А ось у ведмедика є картинки своїх друзів, лісових звірів. Покажіть тварину на картинці та назвіть її.
(Індивідуальна робота 4-5 дитини)

Вихователь: Молодці, ви всіх звірів показали і назвали правильно

Вихователь: У казці лисиця з'їла колобка, а це лисиця добра, красива, пухнаста
У неї не лапи, а м'які … (відповіді дітей) … лапки
У лисоньки не хвіст, а пухнастий ………..хвостик
У неї не вуха, а маленькі.
і звуть її не просто лисиця-а лисичка.
Як її звуть ласкаво? (Відповідь 2-3 дітей)

Вихователь: ну ось, лисиця залишилася задоволена, ми її ласкаво назвали

Хлопці, а он уже хатинка бабусі з дідусем.
Вони нас зачекалися. (Всі разом йдемо до будиночка)
Вихователь:А ось і ваш колобок повернувся.

А бабуся з дідусем приготували нам частування (показати кошик із цукерками)

Вихователь: Ось ми і закінчили нашу веселу подорож з колобком

Тепер, давайте, з вами згадаємо:

З ким ми сьогодні зустрічалися? (заєць, вовк, ведмідь, лисиця)
Чим допомагали вовку? (Склав будиночки)
А з ведмедиком як ми грали (вгадували лісових звірів)
А як ми описували лисицю (ласково називали; не вуха тощо.)


Вихователь: Ви сьогодні були всі молодці!
У нас з вами буде ще багато мандрівок з іншими героями казок!

. .

МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД № 32 «РОСИНКА» ЗАГАЛЬНОГО ВИДУ ЩМР МО

Конспект відкритого заняття у 2 молодшій групі «В гості до веселки»

Склала та провела вихователь Чикірізова Є.В.

Відкрите заняття-розвага у другій молодшій групі «В гості до веселки»

Програмний зміст:

Розвивати емоційну сферу дитини;

Доставити радість та інтерес до діяльності;

Розвивати мову;

Закріплювати знання про назву кольору (червоний, жовтий, зелений, синій);

Закріплення стандартів кольору в ігровій формі

Виховувати інтерес до музики;

Вправляти у ритмічному виконанні знайомих музично-ритмічних рухів під музику;

Підводити дітей до уміння передавати елементарні ігрові образи;

Координація слова з рухом, вдосконалення навичок орієнтування у просторі.

Обладнання:

Предметне середовище:

Веселка, що складається з чотирьох кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений).

Сонце, одна зі сторін якого сумна, інша - весела, усміхнена, прикріплена так, щоб була можливість його перевернути.

Парасолька для ведучого (вихователя, щодо гри.

Квіти на підставці 4 кольори.

Паперові метелики на гумці, а також чотирьох кольорів за кількістю дітей.

Маленькі пластмасові або гумові різнокольорові м'ячі (кульки).

Попередня робота: рухливі ігри, вправи, бесіди про явища природи, читання художньої літератури, Розгляд ілюстрацій, обігравання простих образів, використання емоційних прийомів, заучування віршів про веселку.

Словникова робота: веселка, коромисло.

2. Гра «Сонечко та дощик»

3. Фізмінутка

4. Комунікативна гра

5. Дихальна гімнастика

6. Малювання олівцями, не виходячи за контур. "Парасолька"

Література:

1. Ніщева Н. В. "Різнобарвні казки". Санкт-Петербург "Дитинство-Прес", 2004. Проект "Цвітознайка" (різнобарвні казки)

2. http://www.solnet.ee/ Дитячий портал «Сонечко»

3. Дитяча литература. Збірка «Райдуга-дуга». Російські народні пісеньки, потішки, примовки (ілюстрації Ю. Васнєцова, 1969).

Діти входять до групи під музичний супровід

(З мультфільму «Трям! Здрастуйте!». Слова – С. Козлов, музика – В. Шаїнський.)

В-ль: Хлопці, цікаво, куди це нас привезли хмари?

А щоб дізнатися куди, відгадайте загадку:

Різнокольорове коромисло

Через річку зависло.

В.: Що це?

Діти: Веселка!

В.: Хлопці, ми потрапили в гості до веселки!

(Вихованець знімає пелеринку з веселки та представляє її)

Давайте привітаємо її!

В. : Привіт, Веселка-дуга,

Різнокольоровий місток.

Привіт, Веселка-дуга,

Приймай нас у гості!

(Музичний супровід)

«Пісня про веселку» - сонечко) .

У цей час діти можуть потанцювати

В.: Ура! Ми з вами, хлопці, сьогодні потрапили у гості до Райдуги.

Що ви знаєте про веселку?

Д.: Вона з'являється після дощу, вона різнокольорова.

В.: Чому в загадці її порівнюють із коромислом?

Д.: Вона схожа на дугу

В.: Що таке коромисло?

Д. : Це пристрій для носіння відер

В.: Подивіться, хлопці на веселку, яка вона гарна, яскрава, різнокольорова?

Як багато у неї кольорів.

І кожен колір приготував нам завдання.

Вихователь звертає увагу дітей на червону дугу веселки.

За допомогою смайлика, зробленого із самоклеючого паперу даного кольору.

В.: А який же це колір?

Дайте мені скоріше відповідь.

Д.: Червоний.

В. : Червоний колір із собою кличе

І завдання дає.

1) завдання.

Вішаємо веселий кружок на червону дугу веселки.

Вихователь виносить кошик, у якому лежить багато різнокольорових м'ячів (кульок).

В.: Багато кульок у нас, зовсім різних кольорів, але нам потрібно тільки кульки червоного кольору взяти і їх для веселки зібрати ось у цей червоний кошик.

(Діти збирають кульки під музичний супровід)

М'ячики "вилітають" з кошика, дітям пропонується спочатку зібрати червоні м'ячі і скласти їх у кошик, що стоїть поряд з Радугою, потім продовжити збирання інших м'ячів.

Можна повторити гру 2-3 рази, знову змішавши всі м'ячики та повторивши завдання.

В.: Хлопці, які ви молодці всі червоні кульки зібрали (1 кошик, Давайте зберемо кульки, що залишилися, ось у цей кольоровий кошик (2 кошик)).

2) завдання.

Питання : Час виконувати наступне завдання.

А який це колір?

Дайте Веселці відповідь.

Д.: Жовтий.

В.: Молодці, правильно!

Вішаємо веселий гурток на жовту дугу веселки.

Подивіться навколо, що ви бачите жовтого кольору? (у групі) .

Діти: Посуд, шафки, іграшки і т.д.

Діти перераховують те, що має жовтий колір.

(Вихованець одягає на веселку вказівну стрілку)

В.: Розумники! Що ж це таке! Жовтий колір показує нам звернути на доріжку, ходімо, подивимося? Куди вказує стрілочка?

Фізхвилинка

(Железнови - Аеробіка для малюків)

Ми топаємо ногами,

Ми плескаємо руками,

Качаємо головою,

Ручки піднімаємо,

Ми опускаємо ручки,

Ми ручки подаємо

І кружляємо вдвох.

На шляху зустрічається сонечко, але воно чомусь сумне.

В.: Що це?

Д.: Сонечко

В.: Яке воно?

Д.: Сумне

В.: Давайте покажемо, як воно сумує.

(Діти передають емоцію сонечка)

Як ви думаєте, чому сонечко засумувало?

Д.: Йому нудно, може його хтось образив, з ним ніхто не грає

В. : Наше Сонце засумувало,

Очі сумно опустило.

Щоб його розвеселити

Треба діткам усім дружити.

Комунікативна гра

Раз долоня,

Дві долоні,

Потрясемо ми їх трошки

Ми покрутимо наш гурток

І обіймемося дружок.

В.: Ось і Сонце засвітилося,

Засяяло, заіскрилося!

(Вихованець перевертає сонце, і воно стає веселим, усміхненим).

В.: Ми із завданням впоралися, веселці сподобалися.

Які молодці, наше сонечко заграло, стало яскравим, теплим, зігріло нас і на галявині виросли квіти!

3) завдання.

Час виконувати наступне завдання.

П: Який це колір?

Діти: Зелений

Вішаємо веселий кухоль на зелену дугу веселки.

В. : Колір зелений запрошує,

Пограти нам пропонує.

На галявину, на галявину

Ми підемо з тобою дружок.

Там квіточки різні:

Жовті та червоні.

В.: На носочках ми підемо і галявину ту знайдемо.

В.: Ось ми й прийшли.

Зараз ми з метеликами політаємо, з ними пограємось.

Діти одягають метеликів, під музику літають, кружляють із ними, можна зупинитися і подути на метелика (дихальна гімнастика).

Після закінчення музики діти повинні посадити метелика на квітку відповідного кольору.

(Квіти на підставках розміщені по кутах галявини).

В.: Вам потрібно знайти свою квітку, такого ж кольору якого і ваш метелик.

В. : Ти знайди швидше, друже,

Свого метелика квітка.

Гра можна повторити 2-3 рази. Після гри метелики залишаються на квітах, а діти повертаються до Веселки.

Музичний супровід

Мелодія - Політ метелика

В.: Ми із завданням впоралися, веселці сподобалися.

4) завдання.

В.: Який колір залишився на нашій веселці? Назвіть!

Діти: Синій

Вішаємо веселий гурток на синю дугу веселки.

Синій колір дає завдання.

В.: Сині Хмарки по небу пливуть,

Сині Хмарки нам дощ несуть.

(Звучить музика, що нагадує накрапування дощу).

В.: Давайте пограємо

Гра "Сонечко та Дощ" - дія за сигналом.

(Музичний супровід)

В.: Ви до мене швидше біжіть,

Дощ починається,

Парасолька відкривається.

Можна пограти 2-3 рази.

В.: Ось і дощ зовсім пройшов,

Стало всім нам добре!

В.: Ми із завданням впоралися, веселці сподобалися.

В. : Веселка чудова,

Дуже цікава.

З нами співала, танцювала,

Нам завдання давала.

Приготуємо їй подарунки

Красиві та яскраві!

Продуктивна діяльність.

В.: Давайте розфарбуємо парасольку у кольори веселки для нашої гості, як справжні художники. Адже парасолька нам потрібна, щоб ховатися від дощу.

(Музичний супровід

Чайковський – Спокійна музика)

Згадаймо, які кольори веселки нам давали завдання!

Д.: червоний, жовтий, зелений, синій.

В.: Ви молодці з усім упоралися!

Покажемо їй малюнки.

В.: Дивіться, і вона приготувала для нас подарунки, що в неї в руках?

(У "руках" намисто з цукерок)

Д.: Частування!

В.: Дякуємо нашій веселці, за її гостинність!