Atviros pamokos temos 2 jaunesniųjų grupėje. Atvira pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Apsilankę pasakose

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis
Nr. 202 "Stebuklų miestas" Čeboksarų miestas, Čekija
INTEGRUOTOS PAMOKOS PLANO SANTRAUKA
UŽ KALBOS UGDYMĄ ANTROJE JAUNIŲJŲ GRUPĖJE
"PABUSITE PAVASARIO"
Sudarė: mokytojas
1 kvalifikacinė kategorija
Nikitinas
Natalija Anatoljevna
Čeboksarai, 2017 m.

Integruotos kalbos ugdymo pamokos santrauka
antrajame jaunesnioji grupė
„Pavasario pabudimas“.
Tikslas: Supažindinti vaikus su A. Pleščejevo eilėraščiu „Pavasaris“, aiškiai ir teisingai išmokyti
ištarti izoliuotą garsą f.
Programos užduotys:
Švietimas:
supažindinti vaikus su A. Pleščejevo eilėraščiu „Pavasaris“;
sisteminti vaikų žinias apie pavasarį;
įtvirtinti vaikų žinias apie laukinių gyvūnų gyvenimą pavasario laikotarpis;
išmokti suprasti mįslės prasmę ir rasti atsakymą;
plėsti būdvardžių žodyną;
pratimas derinti žodžius sakinyje.
Kuriama:
ugdyti laisvo bendravimo su suaugusiais ir vaikais įgūdžius;
ugdyti gebėjimą panaudoti sukauptas žinias pokalbyje;
formuoti emocinį reagavimą;
vystytis loginis mąstymas;
ugdyti stebėjimą, dėmesį, Kūrybiniai įgūdžiai vaikai;
lavinti smulkiąją vaikų motoriką.
Švietimas:
ugdyti meilę ir pagarbą viskam, kas gyva;
ugdyti meilę literatūrai.
Integruojamos edukacinės sritys:
1. Kognityvinis vystymasis
Užduotys: toliau supažindinti su pavasario ženklais.
2. Meninė ir estetinė raida.
Užduotys: išmokyti ant manų kruopų pirštais sukurti saulės vaizdą. Susipažinkite su darbu
P. I. Čaikovskis „Metų laikai. Kovas"
3. Fizinis vystymasis.
Tikslai: skatinti vaikų sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą.
4. Socialinis-komunikacinis vystymasis
Uždaviniai: toliau mokyti nuosekliai atsakyti į auklėtojos klausimus.
Veikla:
žaidimų
Kognityvinis
Muzikinis
vaizdingas
Metodai:
Žodinis – atsakymai į klausimus.
Vizualinis – žiūrėjimas.
Žaidimas – žaidimai.
Vaizdingas – piešinys.

Įranga: lėlė - Spyruoklė, žaislas Gaidys, garso įrašas P.I. Čaikovskio sezonai. Kovas",
lėkštės su manų kruopomis, SuJok rutuliukai kiekvienam vaikui.
Parengiamieji darbai: kalbėjimasis su vaikais apie pavasarį, pavasarinių gamtos pokyčių stebėjimas
vaikščioti, skaityti eilėraščius apie pavasarį, mintinai mokytis eilėraščius, spręsti mįsles, žiūrėti paveikslėlius
ir iliustracijų.
Pamokos eiga:
1. Organizacinis momentas.
Pedagogas: Labas rytas, vaikinai. Man malonu vėl su jumis susitikti. Jūs visi
šiandien tokia graži, elegantiška. Man labai malonu matyti tavo šypsenas.
Sustokime kartu ratu,
Turime pasisveikinti.
"Sveiki!"
Labas, saule, drauge, (rankas aukštyn, „žibintai“)
Sveiki, nosis - paršelis (rodom rodomuoju pirštu nosį)
Sveiki, kempinės (parodykite lūpas)
Sveiki dantys (rodykite dantis)
Kempinės "smacked" ("smack")
Dantys „paspaudė“ („spustelėjo“)
Pakelkite rankenas aukštyn (pakelkite rankenas aukštyn)
Ir jie mostelėjo (mes mosuojame rankomis)
O dabar visi kartu -
"Sveiki!" pasakė (chore labas)
Jie atsisėdo kartu.
Niekas nėra įtemptas?
Išduosiu tau paslaptį
Bus įdomu.
2. Pagrindinė dalis.
Staigmenos akimirka.
Pedagogas: Vaikinai, sakyk, prašau, ar atėjai šiandien į darželį?
šalta, šiltai apsirengusi. (Vaikų atsakymai) Gerai padaryta! Ilga žiema pagaliau baigėsi. Bet
pavasaris pas mus neskuba, dar šaltoka. Galbūt ji miega arba pamiršo kelią pas mus.
Turime jai paskambinti. Ir kas mums padės?
Pabandykite atspėti mįslę:
Paukštis vaikšto po kiemą
Ryte pažadina vaikus.
Šukutės ant viršaus
Kas tai yra... (Cockerel)
Pedagogas: Žinoma, tai gaidys. Ir štai jis.
Sveiki Petyapetushok,
Mūsų auksinė šukutė.

Padėkite mums pabusti pavasarį. Ir tada be pavasario nematome šiltos saulės: šalta,
gaila
Auklėtoja: (gaidžiui) Aišku, padėsiu, pažadinsiu pavasarį ir saulę. Varna!
Pavasaris, pavasaris, raudona!
Ateik, pavasari, su džiaugsmu,
Su džiaugsmu, su džiaugsmu
Su dideliu gailestingumu.
Muzika P.I. Čaikovskio „Metų laikai. Kovas". Įvesta pavasarinė lėlė. skaityti
A. Pleščejevo eilėraštis „Pavasaris“.
Sniegas jau tirpsta, upeliai teka,
Pro langą išpūtė pavasaris...
Lakštingalos tuoj nušvilps,
Ir miškas bus apsirengęs lapija!
Pedagogas:
Labas brangusis pavasari
Tu esi kvapnus ir skaidrus
Miškas ir pieva žaliuoja – viskas aplinkui taip gražu.
Pavasaris raudonas, su kuo atėjai?
Pedagogas: Vaikinai, kas vyksta gamtoje atėjus pavasariui?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Paklausykime dar kartą Aleksejaus Nikolajevičiaus Pleščejevo eilėraščio
"Pavasaris".
Eilėraščio darbas:
1. Ar tau patiko eilėraštis?
2. Kas jame parašyta?
3. Kokius pavasario ženklus vadina poetas?
Pedagogas: Vaikinai viską teisingai įvardijo, o pavasarį vis dar lyja. O atrodo
prasideda.
Lietus
Nuleisk vieną, numesk du, (rodomasis pirštas dešinė ranka pataikė į delną
Iš pradžių krinta lėtai
Capcapcapcapcap. (ploja rankomis)
Lašai pradėjo bręsti
Kad pasivytų lašelį. (dešinės rankos rodomuoju pirštu trenkiame
ant dešiniojo delno greitu tempu)
Capcapcapcapcap. (greitai ploja rankomis)
Atidarykime skėtį
Mes apsisaugosime nuo lietaus. (Sujungiame virš galvos iškeltus pirštų galiukus).
Pedagogas: Na, vaikinai, pažaiskime su lietumi?
Žaidimas „Saulė ir lietus“

Saulė šviečia, eime pasivaikščioti. Pradėjo lyti, tad bėgome namo. (Atsisėskite
kėdės)
Pedagogas: Niekas nesušlapo? Na gerai. Šis pavasario lietus nuplauna visą žemę,
sušildo ją po žiemos šalčių, pažadina vabzdžius ir vorus bei miško gyventojus. Štai ežiukas
pabudo iš sapno, išropojo iš savo šiltos audinės. (Rodoma ežio nuotrauka)
Jūs taip pat turite mažus ežiukus (SuJok kamuoliukus).
Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, kodėl ežiukas vadinamas dygliuota galva?
Vaikų atsakymai.
Auklėtoja: ežiukas, susirangęs į kamuolį, atidengia savo adatas ir jomis ginasi.
Sudzhok masažas su Ežiuko kamuoliukais.
Ežiukas, ežiukas, gudrus ežiukas,
Atrodai kaip kamuolys.
Adatos nugaroje
Labai labai smaili.
Nors ežiukas mažas,
Jis mums parodė spyglius
Ir spygliai taip pat
Jie atrodo kaip ežiukas.
Pedagogas: Štai mūsų ežiukas. Vaikinai, man atrodo, kad mūsų ežiukai po ilgos žiemos
alkanas. Kuo juos maitinsime?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Žinoma, pienas. Ežiukai užuodė pieno kvapą, snūduriavo iš džiaugsmo – f
ffff. Kaip jie prunkštelėjo? (grupinis, individualus). Supilkite jiems pieną į puodelį
(delnas). Ežiukai pavalgė, nusprendė pasikaitinti saulėje. Nupieškime vaikinus
tu pirštai saulę ir spindulius.
Piešimas pirštais ant manų kruopų.
Z. Aleksandrova „Pasveikinimas pavasariui“
Perkūnas trenkė dvylika kartų
Ir atsistojo nuošalyje.
Gamta davė įsakymus
Pasveikink pavasarį.
Užsakymas - paukščių vyšnių žiedas,
Dilgėlės neturėtų būti piktos
Nušluokite takus lietui
Sidabrinė šluota.
Kad kiekvienas krūmas būtų melodingas,
Visi paukščiai gieda garsiau
Ir saulė išlenda iš už debesų
Ir smagiau apšilti!

Pedagogas: Kokias nuostabias saulutes gavote. Jūs visi stengėtės iš visų jėgų
šlovė, gerai padaryta. Na, dabar laikas atsisveikinti.
3. Baigiamoji dalis.
Pedagogas:
Paimkime rankas kartu
Mums visiems reikia atsisveikinti.
Viso gero!
Ateik pas mus dar kartą.
Viso gero!
Smagiai žaiskime.
Pedagogas: Ir atsisveikindamas gaidys nori tau padovanoti tokias šiltas saules,
kad sušiltų debesuotomis dienomis.
Viso gero.

kategorijas

Shymkent I / d-s № 73 "Aizhan"

Atviros integruotos pamokos 2 jaunesniųjų grupėse konspektas

PAVASARIO SAULE

Tikslai: Skatinti vaikus bendrauti, lavinti kalbą; Formuoti vaikų idėjas apie dienos dalis

edukacinis: - pažintinis:

Pateikite pirmuosius pavasario saulės įspūdžius.

Žodynas: praturtinkite vaikų žodyną daiktavardžiais, būdvardžiais, veiksmažodžiais;

Vystosi: lavina klausos ir regos dėmesį, atmintį, mąstymą;

Pedagogai: ugdyti meilę gamtai.

Pamokos eiga

1. Organizacinė dalis.

in-l: Vaikai, šiandien pas mus atvyko svečiai. Pasisveikinkime su jais.

Labas rytas mums!

Labas rytas!

Labas rytas visiems!

2. Nežinia įeina.

Pedagogas: Vaikinai, kas atėjo pas mus? Nežinau

Nežinau: sumaišiau nuotraukas su dienos dalių vaizdais ir negaliu jų suprasti.

Pedagogas: Padėkime nepažįstamiems. Pažiūrėkite, kas tai yra?

Vaikai: Saulė.

Mokytojas: Kada teka saulė?

Vaikai: Ryte.

Mokytojas: Ką tu gali veikti ryte?

Vaikai: Darykite mankštą, prauskitės, pusryčiaukite, eikite į darželį, mokyklą, darbą ir pan.

Pedagogas: Atėjo rytas, pakilo saulė

Visi pabudo ir pasitempė.

Mokytojas: O kas pavaizduota kitoje nuotraukoje?

Vaikai: saulė, upė, gėlės.

Pedagogas: Kaip manai, kas atėjo, jei saulė aukštai danguje, ryškiai šviečia.

Vaikai: diena.

Mokytojas: Ką mes veikiame per dieną?

Vaikai: Mes vaikštome, žaidžiame, mokomės, pietaujame.

Mokytojas: Kada leidžiasi saulė?

Vaikai: Vakare.

Mokytojas: Ką tu gali veikti vakare?

Pedagogas: Kai danguje pasirodo mėnulis, žvaigždės, kas ateina?

Vaikai: Naktis.

Mokytojas: Ką mes veikiame naktį?

Vaikai: Miegoti.

Pedagogas: Vaikinai, jūs esate puikūs

Kūno kultūra: žaidimas „Diena-naktis“.

3. Vaikinai, kokius metų laikus žinote?

Žiūrint sezonų nuotraukas.

B: Dabar atsisėsk, turiu tau kai ką. Pažiūrėkite, kas, jūsų manymu, yra? Kaip tai atrodo? (saulei ir debesims)

B: Taip, atrodo kaip saulė. Taip šviečia žiemą: silpnai, blankiai. Koks dabar metų laikas? (tiesa, pavasaris) Pavasarį saulė šviečia, šviečia, šilta, linksma. Ko trūksta mūsų saulei? (spinduliai)

Saulė šiandien liūdna, blanki, nesišypsanti, debesys slėpė saulės spindulius.

Ar norėtumėte, kad saulė šypsotųsi? Na, tada reikia paleisti spindulius ir išvaryti debesis. Tu esi pasiruošęs?

1-Kad debesis nuskristų, turime padaryti vieną gerą darbą: čia yra skirtingos figūros, padėkite man išsiaiškinti, kuri atrodo kaip saulė.

2 - gerai padaryta! Kita užduotis – eilėraščius pasakoti apie saulę.

Saulė žiūri pro langą

Šviečia į mūsų kambarį

Suplojome rankomis

Labai patenkintas saule.

Saulė, saulė

Pažiūrėk pro langą

vaikai tave myli

Kūdikiai

3 - gerai padaryta. Iš saulės pasirodė dar vienas spindulys. Atėjo laikas paleisti kitus. Norėdami tai padaryti, turime pagalvoti ir pasakyti, kas vyksta pavasarį?

Žaidimas "Pasakyk man žodį"

D: Sniegas tirpsta, varva nuo stogo, skaisčiai šviečia saulė, čiulba paukščiai.

4 - gudrybės! Pasirodė sija, gerai padaryta. Bet mes vis dar turime debesų. Ką galime padaryti, kad jie išnyktų? Žaiskime kartu su saule.

Žiūri į mus pro langą

Saldi saulė.

Šviesus, nenuobodu

Geriau žaisk su mumis.

Vaikai ploja rankomis ir šokinėja ant dviejų kojų.

Pedagogas: saule, saule,

Neslėpk debesyje.

Neslėpk debesyje

Šaltis mus vargino.

Mokytojas atidaro didelį skėtį . Vaikai bėgioja po skėčiu ir slepiasi nuo lietaus.

Lietus, lietus

Dangtelis, dangtelis, dangtelis

Nepyk takelio

Netrukus eisime pasivaikščioti

Ir sušlapinkime kojas

Įvyko. Debesys išskrido. Žiūrėk, atrodo, kad mūsų saulė pradėjo šildyti. Vaikinai

Pavasarį grįžta migruojantys paukščiai – kregždės, uogos, lervos. Mūsų paukščiai mėgsta ėsti grūdus.

Ką mes turime ant stalo? (Grūdai-soros) Kokios spalvos yra soros? (geltona, kaip saulė) Ir nupieškime saulę ant pakaušio. Kepame pirštus

Pirštų gimnastika „Duok mums, saulę, šilumos“.

Ištiesėme delnus

Ir žiūrėjo į saulę. (Vaikai ištiesia delnus į priekį ir ritmingai pasuka juos aukštyn ir žemyn.)

Duok mums saulės, šilumos,

Turėti stiprybės. (Jie daro judesį pirštais, tarsi vilioja sau.)

Mūsų pirštai maži

Jie nenori laukti nė minutės (jie ritmingai lenkia ir atlenkia pirštus.)

Trankyti - belsti, plaktukais (jie pasilenkia ir pakaitomis ritmingai tranko kumščiais ant kelių.)

Ploji - ploji, mentele, (Ritmiškai ploja ant kelių.)

Šokinėti – šokinėti kaip zuikiai

Jie šokinėja ant pievelės. (Balškina pusiau sulenktais pirštais į kelius.)

Pažiūrėkime, kaip mes tai padarysime. (Mokytojų laida)

O dabar pavaizduosime saulę ant pakaušio. Pabandyk viską nupiešti pats, kokią saulę gausi?

Šauniai padirbėta! Kokie jūs protingi žmonės! Džiaugiuosi, kad jums visiems pavyko.

Čia jau pavasaris! Kas šviečia danguje? O kaip su saule? (ryškus, švytintis, meilus, šiltas, linksmas, pavasarinis)

Puiku, vaikinai, dainuokime savo svečiams dainą apie saulę.

Atvira klasė jaunių 2 grupėje
(edukacinė sritis „Sauga“)
Tema: „Vizito pas Aibolit“
Tikslas: ugdyti pagrindinius saugaus elgesio įgūdžius jaunesniems vaikams
Užduotys:
Pamokos:
Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie elementarias elgesio kelyje, viešoje vietoje taisykles
transportas; dėl šviesoforų ir pėsčiųjų perėjų reikšmės;
aktyvinti vaikų kalbą, skatinti juos atsakyti į auklėtojos klausimus, vartoti kalboje
pėsčiųjų perėjos, šviesoforo sąvokos;
įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas: raudoną, geltoną, žalią;
Kuriama:
Ugdyti gebėjimą veikti pagal auklėtojo signalą;
ugdyti nuoseklią kalbą ir dėmesį;
Švietimas:
Ugdyti elgesio kultūrą viešajame transporte ir kelyje;
išsiugdyti norą padėti kitiems.
Medžiagos ir įranga:
Aibolit išdėstymas; minkšti žaislai: kiškis, lapė su surištomis kūno dalimis; šviesoforų išdėstymas,
pėsčiųjų perėja, kelio ženklai; balionas su raide; judesio fonograma
autobusas, žaislinis vairas.
Metodinės technikos: mįslės, žaidimo situacija, pokalbis, dialogas, motorika
pratimai.
Edukacinių sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Muzika“, „Saugumas“,
„Socializacija“.
Preliminarus darbas:
1. Atsižvelgiant į paveikslėlius, iliustracijas pagal Kelių eismo taisykles.
2. Pokalbis su vaikais apie kelių eismo taisykles.
3. Judančių transporto priemonių, pėsčiųjų, šviesoforų stebėjimas.
4. K. Čukovskio pasakos „Daktaras Aibolitas“ skaitymas.
5. Vaidmenų žaidimas „Autobusas“
6. Aplikacijos „Šviesoforas“ kūrimas su vaikais.
Pamokos eiga:
globėjas

daina“. (Garso takelis „Svečiai atėjo pas mus“.)
Dabar pasveikinkime vieni kitus. (Vaikai ratu laikosi už rankų, žiūri vienas į kitą
šypsokis.)
Sustokime kartu ratu,
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokitės vienas kitam! Jie sėdi ant kėdžių.
(pasigirsta beldimas į duris ir į salę atskrenda balionas, prie kurio pritvirtintas laiškas).
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į voką, ant kurio nupieštas Aibolitas.
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, mes gavome laišką. Kaip manai, nuo ko?
Vaikų atsakymai. (Iš daktaro Aibolito!)
Pedagogas: Ar žinote, kas yra daktaras Aibolitas!
Vaikų atsakymai. (Taip)
Pedagogas: Danil, pasakyk eilėraštį apie daktarą Aibolit! (Čiukovskiui „Daktaras Aibolitas“)
Danilas:
Geras daktaras Aibolit!
Jis sėdi po medžiu.
Ateik pas jį gydytis.
: „Vaikinai, šiandien pas mus atvyko svečiai. Pasisveikinkime su savo svečiais

Kodėl gi ne?
Šauniai padirbėta. Esate geri keleiviai, mokate elgtis transporte. Atvykome.
Ir karvė, ir vilkas
Ir klaida, ir kirminas,
Ir lokys!
Išgydys visus
Gerasis gydytojas Aibolitas išgydys
Pedagogas: Puiku, Danieliau. Daktaras Aibolitas gydo visus gyvūnus ir jiems padeda. aš esu dabar
Aš jums perskaitysiu, ką mums parašė daktaras Aibolitas! Mokytoja skaito laišką: „Brangūs vaikinai,
Man reikia jūsų pagalbos, ateik greičiau“. Na, vaikinai, padėkime Aibolitui?
Vaikų atsakymai. (Taip)
Pedagogas: Tada lipk į autobusą, eikime pas daktarą Aibolit.
Vaikai įlipa į autobusiuką iš kėdžių, vienas vaikas priekyje su žaisliniu vairu, jis
vairuotojas, eikite į dainą „Čia mes sėdime autobuse“.
Mokytojas: Mes dabar autobuse. Kas mes esame?
Vaikų atsakymai. (Mes esame keleiviai.)
Pedagogas: Taip, keleiviai. Prisiminkime keleivių elgesio taisykles. Gali
rankomis liesti autobuso duris?
Vaikų atsakymai. (Tai uždrausta)
Pedagogas:

Vaikų atsakymai. (Durys gali atsidaryti ir jūs iškrisite ant kelio.)
Pedagogas: Ar vairuojant galima pasikalbėti su vairuotoju?
Vaikų atsakymai. (Jūs negalite atitraukti vairuotojo dėmesio, jis turi žiūrėti į kelią.)
Pedagogas:

Ar vairuojant galima iškišti rankas ir galvą pro langą?
Vaikų atsakymai. (Ne, tai pavojinga, galite susižeisti.)
Pedagogas: Ar galima kelti triukšmą autobuse?
Vaikų atsakymai. (Ne, tai trukdo kitiems keleiviams.)
Pedagogas:

Išlipkite iš autobuso, dabar esame pėstieji.
Vaikai išlipa iš autobuso ir artėja prie šviesoforo ir pėsčiųjų perėjos.
Pedagogas: O dabar, vaikinai, atspėk mįslę:
Kad padėtų tau draugui
Kelias pavojingas
Dieną ir naktį dega šviesos
Žalia, geltona, raudona. Atspėk apie ką tai?
Vaikų atsakymai. (Taip, tai šviesoforas)
Pedagogas: Teisingai, vaikinai, tai yra šviesoforas (rodomas šviesoforo išdėstymas)
Ar žinote, kam reikalingas šviesoforas?
(Vaikų atsakymai.) (Vaikai: pereiti kelią.)
Pedagogas: Idalia mums pasakys eilėraštį apie šviesoforą. (Eilėraštis „Šviesoforas“ M.
Novitskaya)
Idalia:
Trys daugiaspalviai apskritimai:
Raudona lemputė – palauk!
ant geltonos spalvos - sustok, mano drauge,
Žalia šviesa – pirmyn!
Pataria šviesoforas
Kaip kirsti kelią.
Pedagogas: Puiku, Idalia! Vaikinai, pažiūrėkite į šviesoforus įvairiaspalvėmis akimis. Kuris
ar tai spalva? Ir šis? Kokia tai spalva?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Gerai padaryta! Vaikinai, pažaiskime pirštais ir akimis ir prisiminkime taisyklę.
Raudona - sustoti, geltona - laukti, o žalia - eiti. (Pirštų gimnastika „šviesoforas“)
Aš rodau šviesoforus, o jūs atliekate judesius:
Raudoni pirštai ant delno „stovi“.

Geltona pakelkite akis, pažiūrėkite į šviesoforą.
Žali pirštai „vaikšto“.
Pedagogas: Gerai padaryta, gerai atsimeni taisyklę. Tau ir man reikia kirsti kelią.
Vaikinai, kur mes einame?
(Vaikų atsakymai. (Ant pėsčiųjų perėjos (ant zebro)).
Pedagogas: Teisingai, o Nastja pasakys mums eilėraštį apie pėsčiųjų perėją.
dryžuotas arklys,
Jos vardas „zebras“.
Bet ne tas, kuris yra zoologijos sode
Žmonės juo vaikšto.
Pedagogas: Gerai padaryta, Nastya, atsisėsk. Vaikinai, prie kokio šviesoforo eisime
kelias?
Vaikų atsakymai. (Vaikai: ant žalios spalvos.)
Vaikai ir mokytojas atsargiai kerta kelią išilgai pėsčiųjų perėjos, pirmiausia žiūrėdami
kairėn, tada dešinėn, įsitikinkite, kad nėra automobilių. Jie artėja prie medžio, kuriame sėdi Aibolitas.
Pedagogas: Taigi jūs ir aš atvykome pas daktarą Aibolit.
Vaikai sveikinasi, sėdi ant kėdžių.
Pedagogas: Paklauskite daktaro Aibolito, kas atsitiko, kodėl jis iškvietė mus į pagalbą.
Vaikai klausia.
Pedagogas: Daktaras Aibolitas sako, kad šiandien pas jį atėjo daug gyvūnų, kurie nežino
kelių eismo taisyklių ir dėl to pateko į bėdą. Aibolitas juos išgydė ir prašo mūsų pasakyti
kaip jie turėtų elgtis kelyje. Ar pasakysime jiems?
Vaikų atsakymai. (Taip, mes!)
Pedagogas: Tada paklauskime, kas jiems nutiko.
Vaikai klausia kiškio.
Pedagogas: Zuikis sako, kad bėgo taku, o jam buvo nupjautos kojos. Gaila zuikio?
Vaikų atsakymai. (Taip.)
Pedagogas: Patarkite zuikiui, kaip pereiti kelią, kad nepatektų į bėdą.
Vaikų atsakymai. (Kelią reikia pereiti pėsčiųjų perėjoje, degant žaliam šviesoforo signalui, atsargiai
apsižvalgyti.)
Mokytojas: Kas nutiko lapei? Paprašykite jos.
Vaikai klausia.
Pedagogas:

kelyje? kur tu gali?
Vaikų atsakymai. (Ne. Žaidimų aikštelėje, kieme, kur nėra automobilių.)
Pedagogas: Kelyje reikia būti labai atsargiam ir žinoti kelių eismo taisykles. BET
kad gyvūnai juos dar geriau prisimintų, žaiskime žaidimą „Būk dėmesingas“ Vaikai vaikšto kartu
apskritimas, mokytojas sako žodžius: „šviesoforas“ vaikai sustoja, „pėstysis“
žygiuoja, „automobilis“ suka „vairą“.)
Pedagogas:
Puiku, vaikinai, esate labai dėmesingi. Dr Aibolit dėkoja už jūsų pagalbą.

Vaikinai, dar kartą priminkime gyvūnams, kaip elgtis kelyje, kad nepatektų į bėdą.
Vaikų atsakymai: (Eikite gatvę degant žaliam šviesoforo signalui ir nežaiskite kelyje.)
Ir mums laikas grįžti, bet pastebėjau, kad pakeliui sutikome tik vieną šviesoforą, ir
kelias labai ilgas ir jei jame nedegs pagalbinis šviesoforas, gali įvykti avarija, I
Siūlau jums, vaikinai, nusiųsti mūsų šviesoforus miško gyventojams, ką mes padarėme pamokoje
paraiškų, tada jie turės tvarką keliuose. Šviesoforai įdedami į voką ir išsiunčiami
ant oro baliono.
Ačiū, tu puikus!
Voveraitė pasakoja, kad ji žaidė gaudyklę kelyje ir buvo partrenkta automobilio. Galima žaisti

Bagaeva Natalija Borisovna
Švietimo įstaiga: ChDOU „JSC Rusijos geležinkelių vaikų darželis Nr. 111“
Trumpas darbo aprašymas: Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą, susipažinkite su aplinka.
formuoti gebėjimą įsijausti į pasakos herojus; prisiminti pažįstamą pasaką – vaizdiniais vaizdais paremtą „Meduolį“, formuoti gebėjimą išgirsti ir suprasti užduodamus klausimus apie pasakos siužetą ir į juos atsakyti; praturtinti vaikų žodyną - atskirti gyvūnus pagal išvaizdą, teisingai juos pavadinti; lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, motorinę veiklą; smulkioji rankų motorika; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; aktyvinti kalbą, puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis, bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Paskelbimo data: 2018-11-06 Bagaeva Natalija Borisovna ChDOU „JSC Rusijos geležinkelių vaikų darželis Nr. 111“ Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą, susipažinkite su aplinka. formuoti gebėjimą įsijausti į pasakos herojus; prisiminti pažįstamą pasaką – vaizdiniais vaizdais paremtą „Meduolį“, formuoti gebėjimą išgirsti ir suprasti užduodamus klausimus apie pasakos siužetą ir į juos atsakyti; praturtinti vaikų žodyną - atskirti gyvūnus pagal išvaizdą, teisingai juos pavadinti; lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, motorinę veiklą; smulkioji rankų motorika; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; suaktyvinti kalbą. puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis, bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Žiūrėti leidinio sertifikatą


Atvira pamoka antroje jaunių grupėje „Linksmoji kelionė“

Atvira pamoka antroje jaunių grupėje „Linksmoji kelionė“

Tikslas: Vaikų nuoseklios kalbos ugdymas, supažindinimas su aplinka.

Užduotys:

Švietimo : ugdyti gebėjimą įsijausti į pasakos herojus; prisimink pažįstamą istoriją « Kolobokas » remiantis vaizdiniais vaizdais, formuoti gebėjimą išgirsti ir suprasti užduodamus klausimus apie pasakos siužetą, į juos atsakyti; turtinti vaikų žodyną - atskirti gyvūnus pagal išvaizdą, teisingai juos pavadinti;

Švietimo: lavina dėmesį, atmintį, mąstymo motorinę veiklą; smulkioji rankų motorika; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; suaktyvinti kalbą.

Švietimo: puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis, bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Medžiaga ir įranga :

Užrašų knygelė

Įdaryti žaislai: bandelė, kiškis, vilkas, lokys, lapė

mažas namas

Geometrinės figūros (moduliai)trikampis, kvadratas

laukinių gyvūnų nuotraukos,

parengiamieji darbai :

Pasakų skaitymas « Kolobokas » , "Ryaba višta", "Ropė", "Kiškis ir lapė", "Teremok"

žiūrėti pasakų iliustracijas, mokytis darželių eilėraščių, pirštų gimnastikos, fizinių minučių.

Pamokos eiga:

- Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių.

Pasisveikinkime su jais.

Vaikai sveikina.

globėjas: Šauniai padirbėta!
(Vaikai stovi ratu) .

Susirinkome į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai laikykite rankas (pakelkite)

Ir mes šypsomės vienas kitam

globėjas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Taip

globėjas: Kokias pasakas žinai?

Vaikai: « Kolobokas » , "Ropė", "Maša ir lokys" ir tt

globėjas: Šauniai padirbėta. Ir šiandien aš sutikau pasakų herojų!

globėjas: O kas tai, reikia atspėti.

Jis paliko senelį

Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę.

Tai skanu… (kolobokas)

globėjas: Teisingai, vaikinai. O štai bandelė kviečia mus visus į smagią kelionę.
Vaikai stovi ratu ir eina kartu su koloboku ratu pagal muziką.

globėjas: Riedosi, rieda bandele... o mes visi už jį...
Štai mes miške.
Ir miške pučia vėjas. Iš pradžių tyliai (vaikai ir mokytojas imituoja vėją), o paskui stipriai ( vaikai ir mokytojas atstovauja vėjui )

Pedagogas:
Žiūrėk, kažkieno ausys ilgai žiūri.

Jis mėgsta valgyti morkas
Į viršų išsikišusios ausys,
Mūsų drovus džemperis

Vaikai, kas tai yra…?

– vaikų atsakymai (zuikis)

globėjas: Taip, zuikis.
Vaikai: Sveiki, zuikiai!

globėjas: Vaikinai, pažaiskime visi kartu su zuikučiu.

Kūno kultūros minutė

(su muzikiniu akompanimentu)

Pilkas zuikis sėdi ir judina ausis......

Pedagogas: taigi žaidėme, o kolobokas siūlo tęsti kelionę.
Vaikai stovi ratu ir eina kartu su koloboku ratu pagal muziką.

globėjas: O, vaikinai, aš girdžiu, kažkas čia yra kažkas kitas ..

Jis atrodo šiek tiek panašus į lapę
Jis ilgai klaidžioja miške,
Piktas – „spausti dantis“
Jis alkanas pilkas ...... (vilkas)

globėjas: O, vilkas tikrai sėdi ir žiūri į mus visus.

globėjas: Vilkui ištiko nelaimė, jis rinko namus iš figūrėlių, o stiprus vėjas sulaužė namus ir prašo, kad padėtume juos sudėlioti iš įvairiaspalvių figūrėlių.
Kokios yra vilko formos?
vaikų atsakymai (kvadratas ir trikampis)

Vaikai namelius montuoja iš geometrinių formų-modulių (skirtingų spalvų kvadratai ir trikampiai, įvardykite spalvas)

Pedagogas: Gerai padirbėti vaikinai padėjo vilkui.

globėjas: Pažiūrėkite, kieno pėdsakai tokie didžiuliai (letenos)

Nerangus, nerangus
Jis čiulpia leteną į guolį.
Kas tai, prašau atsakyti
Taip, žinoma…. (turėti)

(Išeik iš duobės)

globėjas: Vaikinai, pasakykite man, prašau, ar lokys laukinis ar augintinis?

Vaikai: laukinis.
globėjas: Pasakyk man, kokius dar laukinius gyvūnus žinai.

Vaikai: vaikų atsakymai

Pedagogas: Bet lokys turi savo draugų, miško gyvūnų nuotraukas. Nurodykite paveikslėlyje esantį gyvūną ir pavadinkite jį.
(individualus darbas 4-5 vaikai)

globėjas: Puiku, teisingai parodei ir pavadinai visus gyvūnus.

globėjas: Pasakoje lapė valgė bandelę, o ši lapė yra maloni, graži, pūkuota
Ji neturi letenėlių, o minkštų ... (vaikų atsakymai) ... letenėlių
Lapė turi ne uodegą, o pūkuotą………..uodegą
Ji neturi ausų, bet mažas ..ausytes
ir jos vardas ne šiaip lapė, o lapė.
Koks jos meilus vardas? (atsakykite 2-3 vaikai)

globėjas: na, lapė liko patenkinta, mes ją meiliai pavadinome.

Vaikinai, o ten jau senelių trobelė.
Jie mūsų laukė. (Mes visi kartu einame į namus)
Pedagogas: Ir štai tavo bandelė atgal.

O seneliai mums paruošė skanėstą (parodyti saldainių krepšelį)

globėjas: Taigi mes baigėme savo smagią kelionę su koloboku.

Dabar prisiminkime su jumis:

Su kuo mes susitikome šiandien? (kiškis, vilkas, lokys, lapė)
Kaip padėjote vilkui? (sulankstė namus)
Ir kaip mes žaidėme su meška (atspėjome miško gyvūnus)
O kaip mes apibūdinome lapę (meiliai vadinamą; ne ausis ir pan...)


globėjas: Šiandien buvote puikūs!!!
Su kitais pasakų herojais turėsime dar daug kelionių!

. .

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS BENDROSIOS PLĖTROS TIPO LOPŠELĖ № 32 „ROSINKA“ SMR MO.

Atviros pamokos II jaunių grupėje „Vaivorykštės lankymas“ konspektas

Sudarė ir vedė mokytoja Chikirizova E.V.

Atvira pamoka-pramogos antroje jaunesniųjų grupėje „Apsilankę vaivorykštėje“

Programos turinys:

Ugdykite vaiko emocinę sferą;

Suteikti džiaugsmą ir susidomėjimą veikla;

plėtoti kalbą;

Įtvirtinti žinias apie spalvos pavadinimą (raudona, geltona, žalia, mėlyna);

Spalvų standartų tvirtinimas žaismingu būdu

Ugdykite susidomėjimą muzika;

Pratimai ritmingai atliekant pažįstamus muzikinius ir ritmiškus judesius pagal muziką;

Suteikite vaikams galimybę perteikti elementarius žaidimo vaizdus;

Žodžių derinimas su judesiu, orientavimosi erdvėje įgūdžių tobulinimas.

Įranga:

Dalyko aplinka:

Vaivorykštė, susidedanti iš keturių spalvų (raudona, geltona, mėlyna, žalia).

Saulė, kurios viena pusė liūdna, kita linksma, besišypsanti, prisirišusi, kad būtų galima apversti.

Skėtis vadovui (mokytojui, žaidimui.

Gėlės ant stovo 4 spalvų.

Popieriniai drugeliai ant elastinės juostos, taip pat keturių spalvų pagal vaikų skaičių.

Maži plastikiniai arba guminiai spalvoti rutuliukai (rutuliukai).

Parengiamieji darbai: žaidimai lauke, pratimai, pokalbiai apie gamtos reiškinius, skaitymas grožinė literatūra, žiūrint į iliustracijas, žaidžiant paprastais vaizdais, naudojant emocines technikas, mintinai mokantis eilėraščius apie vaivorykštę.

Žodyno darbas: vaivorykštė, jungas.

2. Žaidimas „Saulė ir lietus“

3. Fizinė minutė

4. Bendravimo žaidimas

5. Kvėpavimo pratimai

6. Piešimas pieštukais neperžengiant kontūro. "Skėtis"

Literatūra:

1. Nishcheva N.V. „Spalvotos pasakos“. Sankt Peterburgas „Vaikystė-spauda“, 2004 m

2. http://www.solnet.ee/ Vaikų portalas "Saulės šviesa"

3. Vaikų literatūra. Kolekcija "Vaivorykštės lankas". Rusų liaudies dainos, eilėraščiai, pokštai (Ju. Vasnecovo iliustracijos, 1969 m.

Vaikai į grupę patenka su muzikiniu akompanimentu

(Iš animacinio filmo "Shake! Hello!". Žodžiai - S. Kozlovas, muzika - V. Šainskis.)

V-l: Vaikinai, įdomu, kur mus atnešė debesys?

Ir norėdami sužinoti kur, atspėkite mįslę:

įvairiaspalvis jungas

Jis kabėjo per upę.

V: kas tai?

Vaikai: Vaivorykštė!

V .: Vaikinai, turime aplankyti vaivorykštę!

(Mokytojas nuima peleriną nuo vaivorykštės ir pateikia)

Pasveikinkime ją!

V .: Sveiki, vaivorykštės lankas,

Įvairiaspalvis tiltas.

Sveiki vaivorykštės lankai,

Sveiki atvykę į mus!

(muzikinis akompanimentas)

„Daina apie vaivorykštę“ – boružėlė).

Šiuo metu vaikai gali šokti

V: Oho! Jūs ir aš, vaikinai, šiandien atvykome aplankyti Vaivorykštės.

Ką tu žinai apie vaivorykštę?

D .: Ji pasirodo po lietaus, yra įvairiaspalvė

V .: Kodėl tai lyginama su mįslės jungu?

D .: Tai atrodo kaip lankas

K: Kas yra jungas?

D .: Tai įrenginys kibirams nešti

V .: Pažiūrėkite vaikinai į vaivorykštę, kokia ji graži, ryški, įvairiaspalvė?

Kiek gėlių ji turi?

Ir kiekviena spalva mums paruošė užduotį.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į raudoną vaivorykštės lanką.

Su šypsenėlės pagalba, pagaminta iš tam tikros spalvos lipnaus popieriaus.

K: Kokia tai spalva?

Greitai atsakyk.

D: Raudona.

V .: Raudona spalva skambina su savimi

Ir jis duoda tau užduotį.

1) užduotis.

Ant raudono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Mokytojas išima krepšelį, kuriame yra daug įvairiaspalvių kamuoliukų (rutulių).

V .: Turime daug kamuoliukų, visiškai skirtingų spalvų, bet tereikia paimti raudonus kamuoliukus ir surinkti juos vaivorykštei šiame raudoname krepšelyje.

(Vaikai renka kamuoliukus pagal muziką)

Kamuoliukai „išskrenda“ iš krepšio, vaikai kviečiami pirmiausia surinkti raudonus kamuoliukus ir įdėti juos į krepšį šalia Vaivorykštės, o tada toliau rinkti likusius kamuoliukus.

Galite pakartoti žaidimą 2-3 kartus, vėl sumaišydami visus kamuoliukus ir kartodami užduotį.

V .: Vaikinai, kaip puiku, jūs surinkote visus raudonus kamuoliukus (1 krepšelis, Surinkime likusius kamuoliukus į šį spalvotą krepšį (2 krepšeliai).

2) užduotis.

K: Atėjo laikas kitai užduočiai.

Ir kokia tai spalva?

Pateikite Rainbow atsakymą.

D.: Geltona.

V.: Gerai padaryta, tiesa!

Ant geltono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Apsidairykite aplinkui, ką matote geltonai? (grupėje).

Vaikai: indai, spintelės, žaislai ir kt.

Vaikai išvardija, kas yra geltona.

(Mokytojas uždeda rodyklę ant vaivorykštės)

V: Protingos! Kas čia! Geltona spalva rodo, kad reikia sukti į trasą, einam pažiūrėti? Kur rodo rodyklė?

Fizminutka

(Zheleznovy - Aerobika vaikams)

Trikomės kojomis

Plojame rankomis

Mes papurtome galvas

Pakeliame rankas

Nuleidžiame rankas

Pateikiame rašiklius

Ir mes ratu kartu.

Pakeliui šviečia saulė, bet kažkodėl liūdna.

V: kas tai?

D.: saulė

V: kas tai?

D.: Liūdna

V .: Parodykime, kaip tai liūdna.

(Vaikai perteikia saulės emociją)

Kodėl manai, kad saulė liūdna?

D .: Jam nuobodu, galbūt kažkas jį įžeidė, niekas su juo nežaidžia

V .: Mūsų saulė liūdna,

Jo akys liūdnai nukrito.

Kad jį nudžiugintų

Visi vaikai turi būti draugais.

Bendravimo žaidimas

Kartą delnas

du delnai,

Šiek tiek pakratome juos.

Suksime savo ratą

Ir apkabinkime mano draugą.

V .: Čia švietė saulė,

Blizgesys, spindėk!

(Mokytojas apverčia saulę, ji tampa linksma, besišypsanti).

V .: Su užduotimi susidorojome, vaivorykštei patiko.

Kokie geri bičiuliai, mūsų saulė pradėjo žaisti, pasidarė šviesi, šilta, sušildė mus ir proskyne augo gėlės!

3) užduotis.

Atėjo laikas kitai užduočiai.

K: Kokia tai spalva?

Vaikai: Žalia

Ant žalio vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

V .: Žalia spalva kviečia,

Jis kviečia mus žaisti.

Į pievą, į pievą

Mes eisime su tavimi mano drauge.

Yra įvairių gėlių.

Geltona ir raudona.

V .: Ant kojų pirštų eisime ir surasime tą proskyną.

V: Štai mes.

Dabar skrisime su drugeliais, žaisime su jais.

Vaikai aprengia drugelius, skrenda pagal muziką, sukasi su jais, galima sustoti ir papūsti ant drugelio (kvėpavimo pratimai).

Pasibaigus muzikai, vaikai turėtų pasodinti drugelį ant atitinkamos spalvos gėlės.

(Gėlės ant stovų dedamos proskynos kampuose).

V .: Turite rasti savo gėlę, tokios pat spalvos kaip jūsų drugelis.

V .: Greitai surasi, mano drauge,

Tavo drugeliui gėlė.

Žaidimą galima kartoti 2-3 kartus. Po žaidimo drugeliai lieka ant gėlių, o vaikai grįžta į Vaivorykštę.

Muzikinis akompanimentas

Melodija – Skrydis drugeliu

V .: Su užduotimi susidorojome, vaivorykštei patiko.

4) užduotis.

K: Kokia spalva liko ant mūsų vaivorykštės? Vardas!

Vaikai: mėlyni

Ant mėlyno vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

Mėlyna spalva suteikia užduotį.

V .: Danguje plaukioja mėlyni debesys,

Mėlyni debesys atneša mums lietų.

(Skamba muzika, primena varvantį lietų).

B: Žaiskime

Žaidimas „Saulė ir lietus“ – veiksmas pagal signalą.

(muzikinis akompanimentas)

V .: Greitai bėgate pas mane,

Prasideda lietus

Skėtis atsidaro.

Galite žaisti 2-3 kartus.

V .: Taigi lietus visiškai praėjo,

Mums visiems buvo gerai!

V .: Su užduotimi susidorojome, vaivorykštei patiko.

V .: Nuostabi vaivorykštė,

Labai įdomu.

Ji dainavo ir šoko su mumis

Ji davė mums užduotis.

Paruoškite jai dovanas

Gražus ir šviesus!

produktyvią veiklą.

V .: Nupieškime savo svečiui Skėtį vaivorykštės spalvomis, kaip tikri menininkai. Juk mums reikia skėčio, kad apsisaugotume nuo lietaus.

(muzikinis akompanimentas

Čaikovskis – rami muzika)

Prisiminkime, kokių vaivorykštės spalvų mums buvo pateiktos užduotys!

D.: raudona, geltona, žalia, mėlyna.

V .: Jūs padarėte puikų darbą su viskuo!

Parodykime jai nuotraukas.

V .: Žiūrėk, ir ji paruošė mums dovanų, kas yra jos „rankose“?

(„Rankose“ saldumynų karoliukai)

D.: skanėstai!

V .: Ačiū mūsų vaivorykštei už svetingumą!