Відеоурок «Електроскоп. Електричне поле

Електроскоп(від грецьких слів «електрон» і skopeo – спостерігати, виявляти) – прилад виявлення електричних зарядів. Електроскоп складається з металевого стрижня, до якого підвішено дві смужки паперу або алюмінієвої фольги. Стрижень укріплений за допомогою ебонітової пробки усередині металевого корпусу циліндричної форми, закритого скляними кришками.

Пристрій електроскопа ґрунтується на явищі електричного відштовхування заряджених тіл. При дотику зарядженого тіла, наприклад натертої скляної палички, зі стрижнем електроскопа електричні заряди розподіляються по стрижню та листочкам. Оскільки однойменно заряджені тіла відштовхуються, під дією сили відштовхування листочки електроскопа розійдуться деякий кут. Причому що більше величина заряду електроскопа, то більше вписувалося сила відштовхування листочків і тим більший кут вони розійдуться. Отже, по розі розходження листочків електроскопа можна будувати висновки про величині заряду, що є електроскопі.

Якщо до зарядженого електроскопа піднести тіло, заряджене протилежним знаком, наприклад, негативно, то кут між його листочками почне зменшуватися. Отже, електроскоп дозволяє визначити знак заряду наелектризованого тіла.

Для виявлення та вимірювання електричних зарядів застосовується також електрометр. Його принцип дії суттєво не відрізняється від електроскопа. Основною частиною електрометра є легка алюмінієва стрілка, яка обертається навколо вертикальної осі. По кутку відхилення стрілки електрометра можна будувати висновки про величині заряду, переданого стрижню электрометра.

Урок для учнів 8 класу.

Мета уроку:

Ознайомити дітей із новим приладом та його призначенням;

Дати поняття провідників та непровідників електрики;

Виховання дисциплінованості, акуратності запису у зошиті, уважності.

Формування наукового світогляду: світ пізнаваний, явища природи підпорядковуються фізичним законам.

Розвиток мислення та пам'яті;

Вміння правильно говорити.

Завантажити:


Попередній перегляд:

8 клас.

Електроскоп. Провідники та непровідники електрики. Електричне поле.

Мета уроку:

Ознайомити дітей із новим приладом та його призначенням;

Дати поняття провідників та непровідників електрики;

Виховання дисциплінованості, акуратності запису у зошиті, уважності.

Формування наукового світогляду: світ пізнаваний, явища природи підпорядковуються фізичним законам.

Розвиток мислення та пам'яті;

Вміння правильно говорити.

Завдання:

Освітня:розкрити властивість речовин – електропровідність; ознайомити із застосуванням провідників та діелектриків на практиці; розкрити принцип роботи електроскопа

Виховна: створення ситуацій самостійного пошуку вирішення поставлених завдань; виховання шанобливого ставлення до думки іншої людини.

Розвиваюча: розвиток логічного мислення; розвиток пізнавального інтересу.

Форма уроку: робота з текстом підручника, групові форми: робота

(у парах), самостійна робота, експериментальне дослідження

Метод навчання: системно-пошуковий.

Розташування уроку: проміжний: урок може бути проведений після вивчення поняття електричний заряд» та взаємодії електричних зарядів.

Обладнання для уроку:

1 демонстраційний електрометр, скляна та ебонітова палички, набір мінералів, комп'ютер, мультимедійний проектор.

Єдина колекція цифрових освітніх ресурсів (http://school-collection.edu.ru/)

Відеоролик "Як встановити знак заряду електроскопа"

Відеоролик "Негативний заряд електрометра"

План уроку.

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація знань.
  3. Історичний екскурс.
  4. Вивчення нового матеріалу.
  5. Закріплення знань.
  6. Вивчення нового матеріалу.
  7. Закріплення та корекція знань.
  8. Підсумки уроку, домашнє завдання.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

Вітання, готовність до уроку.

2. Актуалізація знань.

Минулого уроку ми з вами вивчили тему: «Електризація тіл при зіткненні. Взаємодія заряджених тел. Два роди зарядів. Вдома ви мали її повторити.

(слайд 1)

1. Що можна сказати про тіло, якщо воно притягує інші тіла?

Про тіло, яке може притягувати інші тіла, кажуть, що воно наелектризоване

2. А що ще говорять про тіло, якщо воно наелектризоване?

Що тілу повідомлено електричний заряд.

3. Скільки тіл може брати участь у електризації?

В електризації може брати участь лише два тіла.

4. Чи можна передати електричний заряд від одного тіла до іншого, якщо так яким чином?

Електричний заряд можна передати від одного тіла до іншого дотиком зарядженого тіла до незарядженого.

5. Притягуються або відштовхуються тіла, що мають заряди одного роду?

Тіла, що мають заряди одного роду, відштовхуються.

6. Притягуються або відштовхуються тіла, що мають заряди різних пологів?

Тіла, що мають заряди одного роду, притягуються.

7. Скільки пологів електричних зарядів ви знаєте?

Існує лише два роди зарядів.

8. Назвіть їх.

Позитивний та негативний

9. Як означають заряди на схемах малюнках та кресленнях?

Позитивним знаком "+", а негативним знаком "-".

Перевірочна робота.

Індивідуальна робота у вигляді тесту. Виконується письмово на аркушах малого формату.

3. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з електроскопом, його призначенням та пристроєм, а також із провідниками та непровідниками електрики.

(слайд 2)

"Запишіть число та тему уроку" (написані на дошці).

Отже, ми з вами вже знаємо, що наелектризовані тіла притягуються або відштовхуються, за взаємодією можна судити, чи повідомлено тілу електричний заряд. Тому і пристрій приладу, за допомогою якого з'ясовують, чи електризовано тіло, засноване на взаємодії заряджених тіл. (На стіл ставиться електроскоп) Цей прилад називаєтьсяелектроскопом , від грецьких слівелектрон , ви знаєте як перекладається це слово з вульгарної лекції, іс к о п о о - Спостерігати, виявляти.

(Слайд 3)

Запишіть це визначення в зошит

У мене на столі стоїть шкільний електроскоп, подивіться уважно в ньому через пластмасову пробку, вставлену в металеву оправу, пропущений металевий стрижень, на кінці якого укріплено два листочки з тонкого паперу, оправа з усіх боків закрита склом. Запишіть у зошит, щоелектроскоп складається з:

1. Пластмасові пробки;

2. Металевої оправи;

3. металевого стрижня;

4. Двох листочків із тонкого паперу;

5. Двох стекол.

(Слабко натираю ебонітову паличку об хутро і торкаюся нею металевого стрижня електроскопа.)

1.Погляньте, пелюстки електроскопа розійшлися на певний кут.

(Сильніше натираю ебонітову паличку об хутро і торкаюся нею металевого стрижня електроскопа, не розряджаючи його.)

2. Подивіться, пелюстки електроскопа розійшлися на більший кут.

Звідси можна зробити висновок, щощодо зміни кута розходження листочків електроскопа можна судити, збільшився чи зменшився його заряд.

(слайд 4)

Ми розглянули з вами один із видів електроскопа, де індикатором наелектризованості тіла є листочки. Існує інший вид електроскопа, де індикатором наелектризованості тіла є легка металева стрілочка. У ньому стрілочка відхиляється деякий кут від зарядженого металевого стрижня.

Зараз я торкнуся рукою електроскопа. Давайте подивимося, що станеться з пелюстками. (Докидаю рукою стрижня електроскопа.) Подивіться, пелюстки електроскопа опустилися, значить він розрядився.

Так відбуватиметься з будь-яким зарядженим тілом, якого ми торкнемося. Електричні заряди перейдуть на наше тіло і через нього можуть піти у землю. Розрядиться заряджене тіло і в тому випадку, якщо з'єднати його з землею металевим предметом, наприклад, залізним або мідним дротом.

Давайте переконаємось у цьому на досвіді:

(слайд 5)

1. Беремо два електроскопи. Один заряджений, а інший ні, з'єдную їх залізним стрижнем. Зверніть увагу на те, що заряд із зарядженого електроскопа перетікає на незаряджений.

(слайд 6)

2. Також беремо два електроскопи. Один заряджений, а інший ні, з'єдную їх довгою скляною паличкою. Зверніть увагу на те, що заряд із зарядженого електроскопа не перетікає на незаряджений.

(Слайд 7)

Висновок: Отже, з нашого експерименту можна дійти невтішного висновку, що у можливості проводити електричні заряди речовини умовно діляться на провідники і непровідники електрики. Усі метали, ґрунт, розчини солей та кислот у воді – добрі провідники електрики.

До непровідників електрики, або діелектриків, належить порцеляна, ебоніт, скло, бурштин, гума, шовк, капрон, пластмаси, гас, повітря (гази).

Тіла, виготовлені з діелектриків, називаютьсяізоляторами , від грецького словаізоляро - усамітнювати.

5. Первинне закріплення знань.

Заповнюємо таблицю.

(слайд 8)

метали, грунт, порцеляна, ебоніт, скло,

розчини солей, бурштин, гума, шовк,

кислот у воді капрон, пластмаси

гас, повітря (гази).

6. Етап отримання нових знань.

Вивчення нового матеріалу здійснюється з опорою на демонстраційний експеримент із двома електрометрами (електроскопами), на стрижнях яких знаходяться однакові сферичні кондуктори, та на аналіз його результатів. Я заряджаю один із двох однакових електрометрів і пропонує учням відповісти на запитання: «Що станеться, якщо з'єднати ці електрометри скляною паличкою?». Відповіді перевіряються на досвіді, який показує, що жодних змін не відбувається. Це підтверджує, що скло є діелектриком.

Якщо для з'єднання електрометрів використовувати металевий стрижень, тримаючи його за ручку, що не проводить електрику, то початковий заряд розділиться на дві рівні частини: половина заряду перейде з першого кондуктора на другий.

Підвісимо на нитці заряджену гільзу і піднесемо до неї наелектризовану скляну паличку. Гільза відхилиться від вертикального положення, притягаючись до палички. Отже, заряджені тіла здатні взаємодіяти одне з одним з відривом. Як при цьому передається дія від одного із цих тіл до іншого? Може, вся справа в повітрі, що знаходиться між ними? З'ясуємо це з досвіду. Помістимо заряджений електроскоп (з вийнятим склом) під дзвін повітряного насоса, після чого відкачаємо з-під нього повітря. Ми бачимо, що і в безповітряному просторі листочки електроскопа, як і раніше, відштовхуються один від одного. Отже, у передачі електричної взаємодії повітря не бере участі. Тоді за допомогою чого ж здійснюється взаємодія заряджених тіл?

Відповідь це питання дали у своїх роботах англійські вчені М. Фарадей (1791 - 1867 рр.) і Дж. Максвелл (1831 -1879 рр.), які довели, що «агентом», що передає взаємодію, є електричне поле.

(слайд 9)

Електричне поле – форма матерії, з якої здійснюється електричне взаємодія заряджених тіл. Воно оточує будь-яке заряджене тіло і виявляє себе за впливом на заряджене тіло.

Після цього з опорою на прості досліди з'ясовуються основнівластивості електричного поля:

  1. Електричне поле зарядженого тіла діє з деякою силою на будь-яке інше заряджене тіло, що опинилося в цьому полі. Про це свідчать усі досліди щодо взаємодії заряджених тіл. Так, негативно заряджена гільза, яка опинилася в електричному полі позитивно наелектризованої палички, піддається дії сили тяжіння до неї.
  2. Поблизу заряджених тіл створюване ними поле сильніше, а далеко-слабше.

Електричне поле графічно зображується за допомогою силових магнітних ліній.

(слайд 10)

Зображення магнітного поля

  1. Етап узагальнення та закріплення нового матеріалу.

(слайд 11)

1. Хлопці, скажіть, будь ласка, навіщо призначений електроскоп?

Електроскопом називається прилад, з якого з'ясовують, наэлектризовано тіло чи ні.

2. Назвіть основні частини електроскопа?

Електроскоп складається з: пластмасової пробки; металевої оправи; металевого стрижня; двох листочків із тонкого паперу; двох стекол.

3. Що можна сказати, дивлячись на зміну кута розходження листочків електроскопа?

По зміні кута розходження листочків електроскопа можна судити, збільшився чи зменшився його заряд.

4. На які дві групи діляться речовини за здатністю проводити електричний струм?

Усі речовини умовно поділяються на провідники та непровідники електрики.

5. Як ще називають непровідники електрики?

Діелектрики.

6. Наведіть приклади діелектриків.

До непровідників електрики відноситься порцеляна, ебоніт, скло, бурштин, гума, шовк, капрон, пластмаси, гас, повітря (гази).

7. Назвіть речовини, які належать до провідників?

Усі метали, ґрунт, розчини солей та кислот у воді.

ЧИ ЗНАЄШ ТИ?

У нашій атмосфері діють потужні електричні поля. Земля заряджена зазвичай негативно,
а низ хмар – позитивно. Повітря, яким ми дихаємо, містить заряджені частинки – іони. Зміст іонів у повітрі змінюється залежно від пори року, чистоти атмосфери та від метеорологічних умов. Вся атмосфера пронизана цими частинками, що знаходяться в безперервному русі, причому переважають то позитивні, негативні іони. Як правило, лише позитивні іони негативно впливають на здоров'я людини. Велика їхня перевага в атмосфері викликає неприємні відчуття.

Личинки мух рухаються у напрямку силових лінійнаведеного електричного поля. Це використовують, видаляючи їх із їстівних продуктів.

Кущі та дерева є потужним екраном, який стримує проникнення електронаведень.

"ЖИВА" ЕЛЕКТРИКА

Перша згадка про електричні риби датується більш ніж 5000 років тому. На стародавніх єгипетських нагробках зображено африканський електричний сом.

(слайд 12)

Єгиптяни вважали, що цей сом є "захисником риб" - рибалка, що витягає мережу з рибою, міг отримати пристойний електричний розряд і випустити мережу з рук, відпустивши весь упійманий улов назад у річку.

"Електричний" зір риб.

Риби за допомогою електричних органів виявляють у воді сторонні предмети. Деякі риби постійно генерують електричні імпульси. Навколо їх тіла у воді течуть електричні струми. Якщо у воду помістити сторонній предмет, електричне поле спотворюється і електричні сигнали, що надходять на чутливі електрорецептори риб змінюються. Мозок порівнює сигнали від багатьох рецепторів і формує у риби уявлення про розміри, форму та швидкість руху предмета.

Найбільш відомі електричні мисливці – цесхили . Схил напливає на жертву зверху та паралізує її серією електричних розрядів. Однак його «батареї» розряджаються, і на підзарядку йому потрібний деякий час.

Найсильніший електричний розряд мають прісноводні риби, званіелектричними вуграми. Молоді 2-сантиметрові рибки викликають легке поколювання, а дорослі особини, що досягають двометрової довжини, здатні більше 150 разів на годину генерувати розряди напругою 550 вольт із силою струму в 2 ампери. Упівденноамериканського вугранапруга струму при розряді може досягати 800.

Стародавні греки та римляни (500 д.н.е.-500 н.е.) знали про електричний схил. . Пліній 113 н.е. описував, як схил використовує "магічну силу" для того, щоб знерухомити свій видобуток. Греки знали, що магічна сила може передаватися через металеві предмети, наприклад, списи, якими вони полювали на риб.

У жодному разі не беріть скатів до рук. Якщо ви полюєте на рибу з гарпуном, дивіться не потрапите в електроскату - виймаючи зброю з його тіла, ви переживете не найприємніші відчуття. Якщо електроскат потрапив у трал або мережу, брати його потрібно руками в товстих гумових рукавичках або спеціальним гачком із ізольованою ручкою.

Живий годинник.
Африканська риба гімнархе посилає в довкілля електричні сигнали, тривалість яких настільки точна і періодична, що може зрівнятися з кварцовим осцилятором. Французький інженер А. Флоріон обробив сигнали, які видає риба, і отримав оригінальний «рибний» біоелектричний годинник. Вони можуть ходити 15 років, треба лише щодня годувати рибку.

Риби, що мають електричні органи (акули і скати) здатні виявити видобуток по роботі її серця, в цьому випадку реєструються електричне поле, яке створює працююче серце риби-видобування.

Риби-електрошукачі.

Деякі риби, намагаючись врятуватися, зариваються у пісок та завмирають там. Але й у них немає жодних шансів, оскільки поки вони живі, їхні тіла генерують електричні поля, які вловлює, наприклад, своєю незвичайною головою акула-молот, що кидається, як здається, прямо на порожній ґрунт і витягує з нього жертву, що б'ється.

Скати можуть виявляти ласих для них крабів по їх електричним полям, а соми можуть виявити навіть електрополя, що створюються хробаками, що закопалися в грунт. Акула, реагуючи на електричне поле, теж може дуже точно напасти на камбалу, що зарилася в пісок.

Електричні органи акул та схилів відрізняються дуже високою чутливістю: риби реагують на ел. поля напруженістю 0,1 мкВ/див.

Електричні риби використовують електричні сигнали спілкування між собою. Вони сповіщають інших особин, що ця територія зайнята або що ними виявлено їжу. Є електричні сигнали: "викликаю на бій" або "здаюся". Всі ці сигнали добре приймаються рибами з відривом близько 10 метрів.

  1. Підведення підсумків. Домашнє завдання.

Отже, сьогодні на уроці ви познайомилися з електроскопом, його призначенням та пристроєм, з провідниками та непровідниками електрики, познайомилися з поняттям електричного поля, а також повторили раніше вивчений матеріал та закріпили новий. Ті, хто активно працював на уроці, відповідаючи на запитання, здобули відповідні оцінки. Всім дякую! До побачення!"

  1. §§ 27,28
  2. Зробити електроскоп у домашніх умовах.

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис ( обліковий запис) Google і увійдіть до нього:

§ 1 Електроскоп та електрометр, принцип роботи

Існують прилади, за допомогою яких можна виявити електризацію тіл, це електроскоп та електрометр.

Електроскоп (від грецьких слів «електрон» і skopeo – спостерігати, виявляти) – прилад службовець для виявлення електричних зарядів.

Призначення приладу:

Виявлення заряду;

Визначення знаку заряду;

Оцінювання величини заряду.

Електроскоп складається з металевого стрижня, до якого підвішено дві легкорухливі смужки паперу або фольги. Стрижень закріплений за допомогою ебонітової пробки усередині металевого корпусу циліндричної форми, закритого скляними кришками.

В основі принципу роботи електроскоп закладено явище електризації. При дотику натертою скляною паличкою (позитивно зарядженої) пристрою (електроскопа) електричні заряди перетікають через стрижень до листочків. Маючи однаковий знак заряду, тіла почнуть відштовхуватись, тому листочки електроскопа розійдуться на деякий кут. Витрата листочків на кут більшого значення відбувається при повідомленні електроскопу більшого за величиною заряду, отже, призводить до збільшення сили відштовхування між тілами (рис.). Отже, по розі розходження листочків можна дізнатися про величину заряду електроскопа. Якщо до пристрою, позитивно зарядженого, піднести тіло, заряд якого негативний, то зауважимо, що кут між листочками зменшиться. Висновок: електроскоп дозволяє дізнатися знак заряду досліджуваного тіла.

Крім електроскопа можна виділити ще один пристрій – електрометр. Принцип роботи приладів мало відрізняється. Електрометр має легку алюмінієву стрілку, за допомогою якої по кутку відхилення можна дізнатися про величину заряду, повідомленого стрижнем електрометра.

§ 2 Електричне поле та його характеристики

Тіла наелектризують наступним чином: передають їм позитивний або негативний заряд, збільшивши або зменшивши величину заряду. Тіла при цьому набувають різних властивостей і здатні притягувати або відштовхувати інші тіла. Як тіло розуміє, що заряд іншого необхідно притягнути або відштовхнути? Для відповіді це питання потрібно з'ясувати особливу форму матерії - «електричне поле».

Наелектризуємо однойменно (однакового знака) металеву кулю на пластмасовій підставці і легку пробкову кульку на нитці (назвемо її пробною кулькою). Будемо переносити його в різні точки простору навколо великої кулі. Ми зауважимо, що в кожній точці простору навколо наелектризованого тіла виявляється сила, що діє на пробну кульку. Про те, що вона існує, спостерігаємо за відхиленням нитки кульки. У міру віддалення кулі від пробної кульки, кулька на нитки відхиляється слабше, отже, сила, що діє на неї, стає все менше (по куту відхилення нитки від положення рівноваги).

Отже, у кожній точці простору навколо наелектризованих або намагнічених тіл існує так зване силове поле, здатне впливати на інші тіла.

Електричне поле- особливий виглядматерії, що створюється зарядом, що електрично покоїться і діє з деякою силою на поміщений в це поле вільний заряд.

Характеристики поля:

1. Воно матеріально, оскільки діє матеріальні об'єкти (легке вільне тіло- Гільза).

2. Воно реальне, оскільки існує скрізь і навіть у вакуумі (безповітряний простір) і незалежно від людини.

3. Невидимо і діє на органи почуттів людини.

4. Немає певного розміру, межі, форми.

5. Займає весь простір, що оточує це заряджене тіло.

6. У міру віддалення від заряду поле слабшає.

7. Має енергію.

8. Для електричних полів притаманні два принципи: принцип незалежності (якщо кілька полів, кожне поле існує незалежно від іншого), принцип суперпозиції (накладення) - поля не спотворюють одне одного.

9. Існує близько зарядженого тіла, частинок. Навколо будь-якого зарядженого тіла є своє електричне поле.

10. Виявляється поле впливу деякої сили на вільно підвішене заряджене тіло, це сила називається електричної.

§ 3 Силові лінії електричного поля

Щоб графічно представити поле та з'ясувати його напрямок поширення, необхідно скористатися методом силових ліній.

Для цього проведемо досвід.

Візьмемо дві металеві кулі на пластмасових підставках, а також голку, що теж укріплена на підставці. Розташуємо кулі на відстані 40-50 см один від одного, а між ними – підставку з голкою. Врівноважимо на ній суху дерев'яну тріску. Як видно, кулі мають різні знакизарядів, побачимо, що тріска розгорнеться так, щоб перебувати на прямій, що з'єднує кулі (див. верхню частину малюнка).

Якщо розташовувати тріску в різні положення біля куль (див. рис.), зауважимо, що вона займе положення на проведених подумки дугоподібних лініях, що з'єднують кулі; саме так виглядають силові лінії електричного поля.

Продемонструємо цікавий випадок: є заряджені тіла. Помістимо над ними скло, а на поверхню скла насипаємо дрібно нарізані волоски. Під дією поля вони починають орієнтуватися цікавим чином, виникає картина, що показує розташування тіл. (Див. малюнки нижче). Ліворуч і праворуч вони орієнтовані навколо позитивно і негативно заряджених частинок, а центральній частині - навколо різноіменно заряджених куль.

Силові лінії зображують «частішими» лініями там, де виявляється більший за величиною електричний заряд, а значить, і більша електрична силапри впливі даного поляна тіло. Модель силових ліній показує величину сили та напрямок дії поля на поміщені в поле тіла, частинки.

Існує прилад, за допомогою якого можна з'ясувати величину та знак заряду, що є важливим у електричних явищах. Також електричне поле «пов'язане» із зарядом. Коли заряд переміщається в інший бік, то поле миттєво слідує за ним.

Список використаної литературы:

  1. фізика. 8 клас: Підручник для загальноосвітніх установ/А.В. Перишкін. - М.: Дрофа, 2010.
  2. Фізика 7-9. Підручник І.В. Кривченко.
  3. фізика. Довідник О.Ф. Кабардін. - М: АСТ-ПРЕС, 2010.

Слайд 2

Електроскоп

  • Слайд 3

    матерія речовина поле твердий стан рідкий стан газоподібний стан плазма електричне магнітне гравітаційне ядерне

    Слайд 4

    Порівняння властивостей поля та речовини

    речовина 1. Непроникна 2. Має об'єм і форму 3. Відчувається візуально та тактильно поле 1. Взаємопроникне 2. Не обмежено у просторі 3. Не сприймається органами почуттів

    Слайд 5

    Властивості електричного поля

    1. Існує навколо заряджених тіл 2. Невидимо, визначається за дією та за допомогою приладів 3. Зображується за допомогою силових ліній 4. Лінії вказують напрямок дії сили, що діє з боку поля на вміщену в нього позитивно заряджену частинку.

    Слайд 6

    Який заряд мають кульки?

  • Слайд 7

    Підрахуй…

    Скільки надлишкових електронів міститься у тілі із зарядом 4,8·10-16 Кл? Однакові металеві кульки із зарядами -7q і 11q привели в дотик і розсунули на колишню відстань. Якими стали заряди кульок? 3.Якщо в тілі не вистачає п'яти електронів, то чому дорівнює знак і модуль заряду на ньому?

    Слайд 8

    Перевір себе:

    1. Однакові металеві кульки із зарядом 7еі 15е привели в дотик, потім розсунули на колишню відстань. Яким став заряд кульок? 2. Чи можна сказати, що заряд системи складається із зарядів тіл, що входять до цієї системи? 3.Як називається процес, що призводить до появи зарядів на тілі? 4. Яка будова атома Резерфорда?

    Слайд 9

    5.Якщо тіло електрично нейтральне, чи означає це, що воно не містить електричних зарядів? 6.Якщо в замкнутій системі кількість зарядів зменшилася, чи означає це, що заряд усієї системи зменшився? 7.Як взаємодіють різноіменні заряди? 8. Скільки видів зарядів містить атом золота? 9. Яка будова атома Томсона?

    Переглянути всі слайди


    Властивості електричного поля 1. Існує навколо заряджених тіл 2. Невидимо, визначається за дією та за допомогою приладів 3. Зображується за допомогою силових ліній 4. Лінії вказують напрямок дії сили, що діє з боку поля на вміщену в нього позитивно заряджену частинку.


    Підрахуй… Скільки надлишкових електронів міститься у тілі із зарядом 4,8·10-16 Кл? Однакові металеві кульки із зарядами -7q і 11q привели в дотик і розсунули на колишню відстань. Якими стали заряди кульок? 3.Якщо в тілі не вистачає п'яти електронів, то чому дорівнює знак і модуль заряду на ньому?


    Перевір себе: 1. Однакові металеві кульки із зарядом 7 е і 15е привели в дотик, потім розсунули на колишню відстань. Яким став заряд кульок? 2. Чи можна сказати, що заряд системи складається із зарядів тіл, що входять до цієї системи? 3.Як називається процес, що призводить до появи зарядів на тілі? 4. Яка будова атома Резерфорда?


    5.Якщо тіло електрично нейтральне, чи означає це, що воно не містить електричних зарядів? 5.Якщо тіло електрично нейтральне, чи означає це, що воно не містить електричних зарядів? 6.Якщо в замкнутій системі кількість зарядів зменшилася, чи означає це, що заряд усієї системи зменшився? 7.Як взаємодіють різноіменні заряди? 8. Скільки видів зарядів містить атом золота? 9. Яка будова атома Томсона?

    Робота може використовуватись для проведення уроків та доповідей з предмету "Філософія"

    У даному розділісайту Ви можете завантажити готові презентації з філософії та філософських наук. Готова презентація з філософії містить ілюстрації, фотографії, схеми, таблиці та основні тези теми, що вивчається. Презентація з філософії - добрий метод подачі складного матеріалу наочним способом. Наша колекція готових презентації з філософії охоплює всі філософські теми навчального процесуяк у школі, так і у ВНЗ.