Automatizācija l teikumos abstrakti. Logopēdiskās nodarbības konspekts par tēmu "Skaņas L automatizācija vārdos un teikumos

Atsevišķu tiešo izglītojošo darbību konspekts skaņas [L] automatizācijai zilbēs, vārdos, frāzēs "Ciemos Belochka"

Mērķis: skaņas [L] automatizācija zilbēs, vārdos, frāzēs.

Uzdevumi:

Labošanas un audzināšanas:

Noskaidro izolētās skaņas [L] pareizo artikulāciju un izrunu;

Labojiet tā skaidru izrunu zilbēs, vārdos, frāzēs,

Vingrinājumi izglītībā ir deminutīvs - sirsnīga forma lietvārds, gramatiski pareiza frāzes konstrukcija no atsevišķiem vārdiem;

Korekcijas izstrāde:

Nostiprināt prasmi izolēt skaņu no vairākiem vārdiem;

Attīstīt fonēmisko izpratni;

Attīstīt artikulācijas aparātu, roku smalko motoriku

Turpināt darbu pie uzmanības, atmiņas attīstīšanas;

Labošanas un audzināšanas:

Izkopt paškontroli pār runu, neatlaidību, pacietību, veicot uzdevumus.

Aprīkojums:

* Ziemassvētku eglītes grafiskais modelis, vāveres

* attēli artikulācijas vingrinājumiem skaņai [L];

* bildes (bumba, varene, aploksne, laiva);

* masāžas bumba;

* karte ar priekšmetu attēliem: lelle, lāpsta, loks, laiva, ābols, šķīvis, avene, zilonis, zirgs, egle, vilks;

* mūzikas instrumentu attēli: balalaika, bungas, ermoņikas, zvans, karotes, pīpe;

* aploksne;

* koka karotes;

STUDIJU PROCESS

es Laika organizēšana.

Vai mēs šodien spēlējam? (uzspēlējam)

Vai mēs šodien skaitām? (skaitīsim)

Vai mēs arī to darīsim? (mēs būsim)

Vai aizmirsīsim sapņot? (neaizmirsīsim)

Kā būtu, ja mēs spēlētu jēru? (uzspēlējam)

Vai neaizmirsīsim pajokot? (neaizmirsīsim)

Un vai mēs būsim draugi? (mēs būsim)

Lūk, cik daudz interesantu lietu mums ir! (skaitīsim tos, bērns saliec pirkstus pa vienam, skaitot savus darbus)

Logopēds. Šodien es aicinu jūs apmeklēt, un kuru jūs uzzināsit, ja atrisināsit mīklu:

Sarkans mazs dzīvnieciņš

Lēkt augšā un lejā pa kokiem.

Viņš nedzīvo uz zemes

Un uz koka dobumā …………………………. (Vāvere.)

Logopēde: Viņa ir ļoti jautra un mīl lēkāt un spēlēties. Un mēs paņemsim līdzi skaņu [L], kas mums palīdzēs spēlēties ar Vāveri.

II. Galvenā daļa.

1. Artikulācijas vingrošana.

Logopēds. Lai būtu jautri spēlēties ar vāveri, mums ir pareizi jāsagatavojas. H plkst un no sākuma ir jāatceras vingrošana, ko iemācījāties darīt. Lai pareizi izrunātu šo skaņu (L).

“Pankūka”, “Gards ievārījums”, “Šūpoles”, “Noķer peli” (bērns izpilda vingrojumus, kuru attēlus rāda logopēds.)

Logopēds: Pastāstiet man, kā pareizi izrunāt skaņu (L). Kur jābūt mēlei?

Artikulācija (L): lūpas ir atvērtas, zobi ir atvērti, mēles gals ir pacelts un balstās pret alveolām aiz augšējiem zobiem, izelpotais gaiss ir silts.

Logopēds: Sakiet, vai skaņa (L) ir patskanis vai līdzskaņs? (līdzskaņi)

2. Skaņas [L] automatizācija zilbēs.

Logopēds. Vāvere uzlēca uz zara . (skat. Pielikumu Nr. 1) Un es redzēju bumbu. Viņai patīk spēlēt bumbu. Varat arī spēlēt ar to:

Vāvere met bumbiņas...

Vāvere atkārto zilbes ......

Metiet bumbu un skaidri izrunājiet skaņu [L] zilbēs (LA, LU, LO, LY, AL, UL, OL, IL).

Bērns uzstājas.

3. Spēle "Atrodi skaņu vārdā."

Vāvere uzlēca uz cita zara un ieraudzīja aploksni. (skat. Pielikumu Nr. 2)

Logopēds. Paskatīsimies, kas ir aploksnē. Un aploksnē ir attēli ar mūzikas instrumentiem un uzdevums: ja uzminēsi, kāds ir vāveres mīļākais instruments, tad tev būs iespēja to spēlēt.

Tātad, pirmais pavediens: vāveres iecienītākā instrumenta nosaukumā ir skaņa [L].

Otrs padoms: mana iecienītākā instrumenta nosaukums sākas ar skaņu [L].

4. Spēle "Spēlē kā es."

Logopēds ar karoti izsit ritmisku rakstu, un bērns atkārto.

/ / /// utt.

5. Pirkstu masāža ar Su-Jok atsperi

Logopēds: Labi darīts! Un tagad mazliet atpūtīsimies un laivosim ar Vāveri. Bērns izrunā (zilbes) vārdus, uzliekot uz pirksta Su-Jok masāžas atsperi.

Īkšķis - la-la-la, vāvere peldēja laivā.

Rādītājpirksts - lo-lo-lo, saulīte silti spīd.

Vidējais pirksts ir lu-lu-lu, vāvere priecājas par siltumu.

Zvana pirksts - ly-ly-ly, Skan Vāveru dziesmas.

Mazais pirkstiņš- Dzenis sēdēja laivā, dziedāja dziesmas ar Vāveri.

Logopēds: Labi darīts! Ir pienācis laiks spēlēt attēlu spēli.

6. Spēle "Aizvērt attēlu"

Vāvere uzlēca uz citu zaru un ieraudzīja attēlu. (Skatīt pielikumu Nr. 3)

Logopēds: Un bilde nav vienkārša, tajā redzami objekti, kuru nosaukumā ir paslēpta skaņa "L". Nosauciet visus attēlā redzamos objektus, skaidri izrunājot skaņu "L",

Lelle, lāpsta, loks, laiva, ābols, šķīvis, zemenes, zilonis, eglīte, zirgs, vilks;

Logopēds: Un tagad nosauciet attēlus tā, kā es tos saucu (logopēds zvana lieli priekšmeti un bērns ir mazs: Piemēram: lelle-lelle, utt.)

Logopēds: Un tagad es iesaku jums aizvērt attēlus ar mikroshēmām. Ja vārda sākumā ir skaņa "L", attēls jāaizver ar sarkanu čipu, ja vārda vidū - dzeltens, ja beigās - zaļš.

III. Nodarbības kopsavilkums.

Logopēds. Labi padarīts. Mūsu nodarbība ir beigusies. Ceru, ka jums patika. Kurš uzdevums tev bija visinteresantākais? Vai arī radīja nepatikšanas?

Vāverēm patika ar tevi spēlēties, un viņa nolēma tev uzdāvināt krāsojamo grāmatu.

Izmērs: px

Sākt seansu no lapas:

atšifrējums

1 Pašvaldības autonomā pirmsskola izglītības iestāde « Bērnudārzs 259 "par apvienoto skatu uz Baškortostānas Republikas Ufas pilsētas rajona Oktjabrskas rajonu Individuālās nodarbības kopsavilkums par tēmu: "Skaņas automatizācija [L]" Sagatavoja un vadīja: logopēde Denisova A. V. Ufa 2011. gads

2 Programmas saturs: I. Izglītības uzdevumi: 1. Skaņas [L] automatizācija atsevišķi, tiešās zilbēs, vārdos, frāzēs un teikumos. 2. Līcības funkcijas attīstība. II. Korekcijas-attīstoši uzdevumi: 1. Artikulācijas aparāta mobilitātes attīstība. 2.. Artikulācijas kustību un pirkstu kustību koordinācijas pilnveidošana. 3. Attīstība fonēmiskā uztvere, uzmanība, atmiņa, domāšana, iztēle. 4. Spējas orientēties kosmosa virzienos veidošanās. III. Izglītības uzdevumi: 1. Pozitīvas motivācijas veidošana klasē; 2. Runas paškontroles audzināšana, vēlme praktizēt. Vārdu krājums: - lietvārdi: ķepa, telts, dūre, ķepas ķepa, lamu lama, lampas lampa, telts telts, sprādzes adata, haizivs haizivs, palma - palmas, Mila, Balun, galds, grīda, bumba, kaķis. - īpašības vārdi: līdzskaņi, cieti, skanīgi, zili. - darbības vārdi: nopirka, sāka ripot, likt, nokrita, pacēla, deva Aprīkojums: - shēma art. dzīvesveids - liels spogulis; - artikulācijas vingrinājumu attēli: tvaikonis dūc, garšīgs ievārījums, šūpoles, zirgs;

3 - skaņas celiņš "kuģis"; - skaņas kāpnes, kinder pārsteigums; - spēle "Uzmini, vai vārdā ir skaņa [L]." Bildes: ķepa, telts, dūre. - Viena pret daudziem spēle. Attēli: ķepas ķepa, lamas lama, lampas lampa, telts telts, sprādze, haizivs haizivs, palma - palmas. - diagramma stāsta rakstīšanai.

4 Nodarbības gaita. I. Organizatoriskais moments. Uzmanīgi klausieties dzejoli, kuru es gatavojos lasīt. Pievērsiet uzmanību, kuru skaņu es izrunāšu biežāk. (Lasiet ar skaņu piesātinātu dzejoli [L], pievēršot uzmanību skaņai ar savu izrunu). Aļņa teļš nopirka laivu, slēpes un penāli. Un alnis ir Lastas māte un panama. 2. Atskaite par nodarbības tēmu. Šodien mēs turpināsim praktizēt pareizu skaņas [L] izrunu. Izstiepsim mēli un pildīsim vingrojumus. 3. Artikulācijas vingrošana (Kārtis) “Tvaikonis dūc” Lūpas smaidā, mute vaļā. Ar sasprindzinājumu ilgstoši izrunājam “s-s-s-s” “Gards ievārījums” Nedaudz atveriet muti, un ar plato mēles priekšējo malu nolaiziet augšlūpu, virzot mēli no augšas uz leju, bet ne no vienas puses uz otru. "Šūpoles" Smaidiet, parādiet zobus, atveriet muti, salieciet plato mēli apakšējā lūpa(stiept līdz zodam) uz “laika” rēķina. Skaitot "divi", salieciet mēli uz augšlūpas (stiepiet degunu). "Zirgs" Mute ir plaši atvērta, mēle lēni klikšķ. Rokas veic vienlaicīgus sitienus (ceļgalu sitienus).

5 4. Pareizas skaņas artikulācijas noskaidrošana. - Jūs mācāties izrunāt skaņu [L] zilbēs, vārdos, (mākslas stila shēma) teikumos. Pastāsti man, kā izrunāt šo skaņu. Un šī diagramma palīdzēs jums atbildēt. Lūpas smaidā, mute nedaudz pavērta, mēles gals pacelts un piespiests augšējo priekšzobu pamatnei, gar mēles sāniem iet vāja gaisa plūsma, kakls trīc. 5. Skaņas raksturojums. – Kad tu to saki, vai mutē ir aizsprostojums? (Jā). - Pastāsti man, kāds viņš ir? (līdzskaņu skaņa, cieta, balss). Kādā krāsā mēs attēlojam šo skaņu? (zilā krāsā, ar zvaniņu). 6. Skaņas izolēta izruna (Card ship) Bulat, atcerēsimies, kā kuģis zum. Vadi ar pirkstu un saki: l-l-l. 7. Skaņas izruna zilbēs. Balss uzlāde. Darbs ar zilbju ķēdi. (Soļi)

6 Bulat, tagad es pateikšu zilbes, un tu atkārtosi pēc manis. Logopēds izrunā zilbju rindas, mainot uzsvaru: uz pirmās zilbes, uz otro zilbi, uz trešo zilbi (aplaudēšana). LA LA LA LA LA LA LA LA 8. Attīstība fonēmiskā dzirde. Skaņas vietas noteikšana vārdā Spēle “Uzmini, vai vārdā ir skaņa [L] Uzmanīgi apskatiet attēlu un nosakiet, vai ir skaņa [L] un kurā vārda daļā tā atrodas. Uz diagrammas izklājiet mikroshēmu. Bildes: ķepa, telts, dūre. (shēma, attēli) Fiz. minūte: Rokas paceltas un vicinātas Tie ir koki mežā. Elkoņi saliekti, otas kratītas

7 Vējš nogāž rasu. Viegli pamājiet ar rokām. Tie ir putni, kas lido pret mums. Kad viņi apsēdīsies, mēs viņiem parādīsim, Spārni salocīti atpakaļ. 9. Skaņas izruna vārdos. (bildes) Spēle "Viens ir daudz". Bulat, izkārto attēlus kolonnā, no augšas uz leju. Tagad saskaņojiet katru attēlu ar pāri un nosauciet abus attēlus. Attēli: ķepas ķepa, lamas lama, lampas lampa, telts telts, sprādze, haizivs haizivs, palma - palmas.

8 9. Prasmju attīstība skaņas analīze. Vārda skaņu analīze - LAC. - Bulat, izklāj vārdu LAK ar čipsiem. - Pastāsti man, cik skaņu ir šajā vārdā? - Kāda ir pirmā skaņa? [L] - Kas tā ir par skaņu? (tas ir līdzskaņīgs, skanīgs, ciets. Mēs to apzīmējam zilā krāsā ar zvaniņu) - Kāda ir šī vārda pēdējā skaņa, izrunā to? [K] - Kas tā par skaņu? (tas ir līdzskaņs, kurls, ciets. Apzīmē ar zilu mikroshēmu bez zvana). Tagad parādiet patskaņu skaņu šajā vārdā. - Kas tā par skaņu? (šī ir patskaņa skaņa, to var dziedāt, vilkt, balsij nav barjeras. Apzīmējam ar sarkanu čipu). (Skaņu kase)

9 - Un tagad aplaudēsim un noteiksim zilbju skaitu šajā vārdā. 10. Automatizācija piedāvājumos. (stāsta izklāsts) Bulat, klausies uzmanīgi šo stāstu, tad es tev uzdošu jautājumus un tev uz tiem jāatbild. Logopēde nolasa stāstu: Šī ir Mila. Mila nopirka ābolus. Viņa nolika ābolus uz galda. Viens ābols nokrita uz grīdas. Kaķis Balons sāka ripināt ābolu uz grīdas. Mila paņēma ābolu un nolika to uz galda. Un iedeva kaķim bumbu. Logopēde uzdod bērnam jautājumus: - Kā sauca meiteni? - Ko Mila nopirka? Kur Mila lika ābolus? Cik ābolu nokrita uz grīdas? - Ko darīja kaķis Baluns? Ko izdarīja Mila? - Ko Mila kaķim uzdāvināja? Logopēds lasa stāstu. Bērns pats raksta stāstu. 11. Nodarbības rezultāts. Kādu skaņu mēs šodien iemācījāmies pareizi izrunāt? - Pastāsti man, kas tev šķita visgrūtākais? – Jūs paveicāt visus uzdevumus. LABI PADARĪTS! Un es jums sagādāju šo laipnāko pārsteigumu. Varbūt tu

10 saņems kuģi. Un jūs varat palīdzēt kuģim spēcīgi dungot.


5. pielikums Jaunu izrunas prasmju veidošanās posms. Individuālās logopēdiskās nodarbības konspekts vecākiem bērniem pirmsskolas vecums: "Luntika piedzīvojumi" Mērķis: konsolidācija

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde bērnudārzs 84 Individuālās logopēdiskās nodarbības ar bumbu kopsavilkums “Pīlēns, kurš nemācēja spēlēt futbolu” Autors-sastādītājs: Zakharova

Artikulācijas vingrošana skaņu iestudēšanā Lai bērns iemācītos izrunāt sarežģītas skaņas, viņa lūpām un mēlei jābūt stiprām un lokanām, ilgstoši jānotur vajadzīgajā pozā un viegli izpildāma.

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs 23" vispārattīstošā tipa Nodarbības par papildu izglītības pakalpojumu "Runas attīstības profilakse un korekcija" kopsavilkums

PAŠVALDĪBAS VALSTS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE "PANTSKOLA SKOLĒNIEM AR CEPURI" PODOLSKA ATKLĀTAS LOGOPIJAS NODARBĪBAS KOPSAVILKUMS PAR TĒMU: "Skaņas [L] automatizācija zilbēs, vārdos" "(PERSONA

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Kombinētā tipa bērnudārzs 365" Samaras pilsētas rajona GCD kopsavilkums vecāko logopēdijas grupā par tēmu "Skaņa [s]. Ceļot

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde Apvienotā tipa bērnudārzs 14 "Varavīksne" NODARBĪBU KOPSAVILKUMS par tēmu "SKAŅU DIFERENCIJA RL" Viesojoties Ladā un Romā Sagatavoja: skolotājs logopēds

Artikulācijas vingrošana Logopēds N.V. Savinskaya GBOU 89. vidusskola nosaukta. A.P. Mareseva Nozīme Pat ja bērns nerunā, artikulācijas vingrošana palīdzēs nostiprināt runas orgānu muskuļus un sagatavoties

Pašvaldības valsts pirmsskolas izglītības iestāde "Menščikovska bērnudārzs" logopēdes Nadimovas Ludmilas Ivanovnas INDIVIDUĀLAIS GCD par tēmu "Skaņas [R] automatizācija zilbēs, vārdos

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestādes kombinētā tipa bērnudārzs 105 Murmanska Logopēdija individuālā nodarbība Gingerbread Man to the Rescue (skaņas automatizācija L) Sastādīja:

*KĀPĒC NEPIECIEŠAMS ARTIKULĀCIJAS VINGROŠANAS Ir zināms, ka rakstība veidojas uz mutvārdu runas bāzes, tāpēc mutvārdu runas nepilnības var novest pie sliktas sekmes skolā. Artikulācijas vingrošana

Konsultācija logopēds skolotājs E.I Vovčuks Artikulācijas vingrošana ar attēliem Vingrošana rokām un kājām mums ir pazīstama un pazīstama. Galu galā ir skaidrs, kāpēc mēs trenējam muskuļus, lai tie kļūtu veikli,

Vispārējā artikulācijas vingrošana Artikulācijas vingrošana ir vingrojumu kopums, no kuriem viens palīdz uzlabot artikulācijas orgānu kustīgumu, citi palielina kustību apjomu un spēku, bet citi attīsta.

Tomskas apgabala Verhneketskas rajona pašvaldības autonomās pirmsskolas izglītības iestādes "Verkhneketsky bērnudārzs" 3. filiāle Logopēdiskās pasakas par runas attīstību bērniem ar ONR kopsavilkumu.

IKB viņiem. Kuvajeva bērnu poliklīnika 8 Medicīniskās rehabilitācijas nodaļa Artikulācijas vingrošana skaņu iestudēšanai Prasības artikulācijas vingrošanai 1. Secība: stāsts

MKDOU "TsRR d / s 6" Nodarbības kopsavilkums par runas skaņu kultūru ar bērniem Skaņu [w], [w] diferencēšana zilbēs, vārdos un teikumos Sagatavoja: logopēds skolotāja 1 KK Nikolaeva S.V. Mērķis: mācīt bērnu

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestādes bērnudārzs "Teremok" Habarovskas apgabala Solņečnijas pašvaldības rajona Berezovas ciems

Artikulējošā vingrošana ir viena no galvenajām korekcijas procesa metodēm.Mums ir pazīstama un pazīstama vingrošana rokām un kājām. Galu galā ir skaidrs, kāpēc mēs trenējam muskuļus - lai tie kļūtu spēcīgi,

Padomi vecākiem Artikulācijas vingrošana mājās Pareizu skaņu izrunu bērniem nodrošina laba kustība un diferencēts artikulācijas orgānu darbs. Attīstīt skaidru

Artikulācijas vingrošana pirmsskolas vecuma bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem Skolotāja-logopēde Griščenko Olga Vladislavovna Artikulācijas vingrošana ir īpašu vingrinājumu kopums artikulācijas orgānu galveno kustību attīstībai.

Nodarbības "Skaņas [Ш] automatizācija zilbēs, vārdos" kopsavilkums. Apakšgrupu logopēdiskā nodarbība pirmās klases skolēniem. Mērķis: skaņas automatizācija [Sh. zilbēs. Vārdos, vizuālā tēla fiksēšana

Ir nepieciešams ievērot noteiktu secību no vienkārši vingrinājumi uz sarežģītākiem. Uz sākuma stadija vingrinājumi tiek veikti lēnā tempā un spoguļa priekšā. Katra vingrinājuma atkārtojumu skaits

Vingrošanas kompleksi mēlei Sagatavoja skolotājs-logopēds Yu.V. Plakhotnik Pirmais komplekss (svilpošanas skaņām C, Z, C) Iedzen bumbu vārtos. Pavelciet lūpas uz priekšu ar caurulīti un ilgi pūtiet uz guļus

Mobilitātes attīstība runas orgāni Artikulācijas jeb logopēdiskā vingrošana ir vingrojumu kopums artikulācijas aparāta muskuļu attīstībai: lūpām, vaigiem, mēlei, žokļiem, aukslējām. Mēs izrunājam pareizi

Samaras reģiona valsts budžeta izglītības iestāde vispārizglītojošā skola 1 varoņa vārds Padomju savienība Zoja no Kosmodemjanskas pilsētas rajona Čapajevskā, Samaras apgabalā

Metodiskā izstrāde par runas izrunas puses korekciju bērniem ar smagiem rejas traucējumiem Izstrādāja logopēde skolotāja T. Kudrjaškina Maskava 2014.g. Apakšgrupu logopēdiskās nodarbības priekš

GCD tēma "Spēlēsimies ar Luntiku" Skaņu automatizācijas uzdevumi "L" Individuālais darbs Koriģējošs: - skaņas "L" pareizas izrunas prasmes nostiprināšana zilbēs, vārdos un teikumos; - fonēmikas attīstība

Izrunājot dažādas skaņas, katrs orgāns, kas piedalās runas aktā, ieņem noteiktu pozīciju. Runā skaņas netiek izrunātas atsevišķi, bet vienmērīgi viena pēc otras, un artikulācijas orgāniem vajadzētu

DIDAKTISKĀS SPĒLES PIRMSKOLAS BĒRNIEM LASĪTPRAS MĀCĪBAS KONSULTĀCIJA VECĀKIEM 1 Cienījamie vecāki! Pašlaik īpaši aktuāla ir problēma, kā sagatavot bērnus lasīt un rakstīt. Izskatījās

Logopēdiskie skaņas profili >>>

Logopēdijas skaņas profili >>> Logopēdijas skaņu profili Logopēdijas skaņu profili Balss saites ir miera stāvoklī, kakls nedreb, balss nav. Izelpotais gaiss iet caur degunu. Skaņas veidošanās

Tiešās izglītojošās aktivitātes par izziņas un runas attīstību konspekts Mācīt bērniem lasīt un rakstīt "Burvju zieda noslēpums" Sagatavoja: augstākās kategorijas pedagoģe Orlova Tatjana Andreevna

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs 18" Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums izglītības jomā "Runas attīstība" vecākās grupas bērniem

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs 114" Izglītības pasākumu KOPSAVILKUMS par " Runas attīstība"(valodas fonētisko un fonēmisko līdzekļu veidošana) par tēmu:" Skaņa [l]

ARTIKULĀCIJAS VINGROŠANA Artikulācijas aparāta orgāni Skaidrai artikulācijai nepieciešami spēcīgi, elastīgi un kustīgi runas orgāni: mēle, lūpas, mīkstās aukslējas. Artikulācija ir saistīta ar daudzu muskuļu darbu,

ARTIKULĀCIJAS VINGRINĀJUMI IZMANTOJOT BIOENERGOPLASTIKU Maksimāli izstiepiet lūpas (smaidiet), parādiet augšējos un apakšējos zobus. Augšējiem zobiem jābūt pretī apakšējiem. Jāpārbauda

Artikulācijas vingrošana pantā http://logomamik.ru/ Izrunājot dažādas skaņas, katrs orgāns, kas piedalās runas aktā, ieņem noteiktu pozīciju. Runā skaņas netiek izrunātas atsevišķi,

Artikulācijas vingrošana Logopēdiskā darba svarīgākā joma ir artikulācijas motoriku attīstīšana. Skaņu izrunas izglītošanas metodi, izmantojot īpašu vingrošanu, atzīst vairāki labi zināmi

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde TsRR - bērnudārzs "Kolosok" Nodarbība par lasītprasmes mācīšanu logopēdiskajā sagatavošanas grupā. (metodiskās nedēļas ietvaros pēc pēctecības plāna

Autors: Šurigina Anastasija Vasiļjevna Darba vieta: Pašvaldības budžeta speciālā (korektīvo) izglītības iestāde studentiem, skolēniem ar invalīdsĪpašs veselības stāvoklis

Artikulācijas vingrošana, izmantojot bioenerģētiku Artikulācijas vingrošana ir īpašu vingrinājumu kopums, kura mērķis ir stiprināt artikulācijas aparāta muskuļus, attīstīt spēku,

Skaņa "P" Izrunājot skaņu "P": lūpu stāvoklis ir neitrāls, zobi ir satuvināti 4-5 mm attālumā, mēles gals pacelts līdz alveolām (tuberkulas aiz augšējiem zobiem ) no augšējiem zobiem, tas ir saspringts un vibrē,

"Spēļu tehnikas izmantošana runas korekcijai pirmsskolas vecuma bērniem" Semināra materiālu sagatavoja augstākās kvalifikācijas kategorijas logopēds: Kuljaks Svetlana Sergeevna Runas komponenti

1. Pateicoties savlaicīgi veiktiem artikulācijas vingrinājumiem, daži bērni paši var iemācīties runāt skaidri un pareizi, bez speciālista palīdzības. 2. Bērni spēs ātrāk pārvarēt runas defektus

Piezīme vecākiem. Artikulācijas vingrošanas mērķis ir attīstīt pareizas, pilnvērtīgas artikulācijas aparāta orgānu kustības, kas nepieciešamas pareizai skaņu izrunai. Uzvedība

Artikulācijas vingrošana Artikulācijas vingrošana palīdzēs iemācīt bērniem pareizu runas skaņu izrunu. Katram vingrinājumam ir pievienots poētisks apraksts, kas veicina uzlabojumus

Konsultācija vecākiem par tēmu: “Artikulācijas vingrošana ir pareizas skaņas izrunas atslēga” Kāpēc mums nepieciešama artikulācijas vingrošana? Runas skaņas veidojas sarežģīta kustību kopuma rezultātā

“Vecāku skola” Konsultācija vecākiem par tēmu: “Artikulācijas vingrošana” Sagatavoja: logopēde Loktionova Ž.A. Artikulācijas vingrošana ir īpaši atlasītu vingrinājumu kopums

Meistarklase pirmsskolas skolotājiem Tēma: Artikulācijas vingrošana - efektīvs līdzeklis skaņas korekcija. Meistarklases mērķis: praktisko iemaņu veidošana pedagogiem īstenot

Nodarbības kopsavilkums par izrunas veidošanu un sagatavošanos lasītprasmes mācīšanai valodā vecākā grupa kavētiem bērniem garīgo attīstību par tēmu “Skaņa [s]. Burts "C". Koltunova Ksenija Valerievna skolotāja

Pedagoģisko darbnīcu par tēmu: "Vārda skaņu analīzes algoritms" sastādīja augstākās kvalifikācijas kategorijas logopēds skolotāja Kuzņecova G.L. Mērķi: - precizēt jēdzienus "fizioloģiskā dzirde" un "fonēmiskā".

Sagatavojusi logopēde skolotāja M. M. Fedjaškina * Mēle ir muskuļots orgāns, kas sastāv no 16 muskuļiem, pārklāti ar gļotādu. * Kad cilvēks guļ, viņam mēle joprojām ir iekšā pastāvīgā kustībā,

Kam paredzēta artikulācijas vingrošana? Ir labi zināms, ka rakstīšana tiek veidota, pamatojoties uz mutvārdu runu, tāpēc mutiskās runas trūkums var novest pie sliktas sekmes skolā. Lai bērns mācās

Meistarklase vecākiem "SKAŅAS ANALĪZES UN SINTĒZES PRASMJU ATTĪSTĪBA" Augstākās kategorijas logopēde MADOU d/s "Rosinka" Musinova L.Ju. Analīze ir veseluma sadalīšanas daļās, kā arī noteikšanas process

Konsultācija skolotājiem "Artikulācijas vingrošana" Skaņa C Izrunājot skaņu C: lūpas ir nedaudz izstieptas smaidā, ir redzami priekšējie zobi, zobi ir satuvināti 1-2 attālumā.

Sadaļas: runas terapija

Mērķi:

  • Koriģējošā un izglītojošā: kritiskas attieksmes veidošana pret savu runu; attīstīt spēju noturēt mēli mierīgā stāvoklī; pareiza skaņas artikulācija; stiprinot prasmi izrunāt skaņu "l" zilbēs, vārdos.
  • Korekcijas attīstīšana: smalko motoriku, redzes un dzirdes uzmanības, prasmju attīstīšana skaņu burtu analīze un vārdu sintēze; fonēmiskās dzirdes attīstība; mēles gala mobilitātes un lokanības attīstība, spēja to kontrolēt; uztveres un orientācijas attīstība telpā, jēdziena "labais" un "kreisais" attīstība.
  • Koriģējošā un izglītojošā: intereses celšana par nodarbībām, spēja kontrolēt sevi, precizitātes, disciplīnas izkopšana.

Runas materiāls: zilbes un vārdi ar skaņu [l], tiešās un apgrieztās zilbes ar skaņu [l], mīklas, runas iesildījumi, priekšmetu, dzīvnieku, dārzeņu nosaukumi utt.

Aprīkojums: artikulācijas skaņas profils [l]; priekšmetu attēli, "Luntik un viņa draugi", lēcu kaste, zilbju rindas, rokasgrāmatas skaņas "l" automatizēšanai, dators, darba burtnīca, tintes pildspalva, krāsaini trīs krāsu zīmuļi (zils, sarkans, zaļš).

Nodarbības progress

I. Organizatoriskais moments.

1. Nodarbības tēmas un mērķa izklāsts.[1. slaids](skatīt prezentāciju)

– Šodien mēs ar jums turpināsim mācīties, kā skaisti un pareizi izrunāt skaņu [l] zilbēs un vārdos. Pie mums ciemos atlidoja noslēpumains dzīvnieks, kurš neprot lasīt un rakstīt. Viņa vārda burti ir sajaukti, viņš nezina, kā tos pareizi salikt. Viņš mierīgi sēdēs un skatīsies, kā tu strādā. Ja tiksi galā ar visiem uzdevumiem, tad uzzināsim mūsu viesa vārdu un varēsim viņu redzēt datora ekrānā. Palīdzēsim viņam?

II. Galvenā skatuve.

- Sēdiet taisni, turiet muguru pareizi, rokas uz ceļiem.

1. Artikulācijas vingrošana.

– Vispirms liksim mēli darboties.

“Varde-proboscis”, “Lāpsta”, “Nerātīgo mēli sodīsim”, “Gards ievārījums”, “Šūpoles”, “Tvaikonis”, “Turcija”, “Gleznotājs”, “Notīri augšējos zobus”, “Noķer skaņa [l]”.

Spēle "Futbols", "Vētra glāzē". Vingrinājums "Ak!"

- Es ieelpoju gaisu caur degunu, piepildīju plaušas ar gaisu, un tagad izelpoju un kliedzu: "Au-u-u-u!" garš, garš. Bet viesis mūs nedzird. Kādu balsi mēs viņu sauksim? (skaļš). Sauksim viņu - ieelpojiet caur degunu, izelpojiet ilgi un skaļi: "A-u-u-u!".

3. Pirkstu smalko motoriku attīstīšana.[slidkalniņš 2 ]

– Konstantīns, mūsu viesis ieradās no pārsteidzošas planētas, kuras nosaukums sākas ar skaņu, kuru mēs mācāmies pareizi izrunāt. (Šī planēta ir Mēness.)

- Tieši tā, jums ir jāizliek burts no lēcām, kas apzīmē šo skaņu.

- Jūs tikāt galā ar pirmo uzdevumu, es atveru pirmo burtu varoņa vārdā (burts - L).

3. Skaņas akustiskās un artikulācijas īpašības. [slidkalniņš3]

Tiek ņemts vērā lūpu, zobu, mēles stāvoklis, balss saišu darbs, gaisa plūsma.

- Atcerieties un parādiet, kā darbojas artikulācijas orgāni ar pareizu skaņas izrunu [l]. Ko dara lūpas, kad izrunājam skaņu [l]? Kur atrodas mēle? (Lūpas ir izstieptas smaidā, zobi ir redzami, mēle balstās uz augšējiem zobiem, mēles malas nokrīt un laiž cauri izejošo gaisu.)

4. Skaņas izruna izolētā formā.

5. Skaņas akustiskais raksturojums.

- Konstantīns, skaņu [l] izrunā ar barjeru. Kas viņš ir? (Skaņa [l] līdzskaņa.)

- Savienojiet to ar 1. rindas patskaņiem. (LA, LO, LU, LY, LE.) Kā tas skanēs? (Stingri.)

- Kāpēc? (Pirmās rindas patskaņi nosaka līdzskaņu skaņas cietību.)

– Vai varat, lūdzu, pateikt, kādā krāsā mikroshēma attēlo šo skaņu? (Zils.)

- atveru nākamo varoņa vārda burtu (U burts).

6. Fonēmiskās uztveres attīstība.

Spēle "Noķer vārdu ar skaņu" l ".

Sasitiet plaukstas, ja dzirdat vārdu ar [l] skaņu.

Laiva, roka, paklājs, galds, slēpes, mēness, piramīda, elkonis, loks, cepure, jumts, globuss, celtnis, haizivs, ziepes.

- Es atveru nākamo varoņa vārda burtu (H burts).

7. Dinamiskā pauze.

8. Audio automatizācija[l] zilbēs un vārdos. [slidkalniņš4]

Skaņu apmācība par vārdu analogiem. Zilbju atkārtošana, akcentējot balsi un aplaudēšanu.

LA la la la la

lo lo lo lo lo

lu lu lu lu lu

ly ly ly ly ly ly

Spēle "Atrodi burtu"

"Atradīsim starp šiem burtiem burtus L un nosauksim tos, un pēc tam apvelciet visu burtu L kājas, lai tie varētu ceļot ar mums."

- Es atveru vārda burtu (burts T).

La la - ķepas la la - lampa

Lo-lo - zirgs lo-lo -karote

Lu-lu - loks lu-lu - palielināmais stikls

Ly-ly - slēpes ly-ly - dakša

Spēle "Izlabojiet vītni"

- Drīz būs Jaunais gads. L burts nolēma izrotāt Ziemassvētku eglīti Jaunais gads. Un kas gan ir Ziemassvētku eglīte bez vītnes? Bet vītnē izdega vairākas spuldzes. Palīdzēsim L tos atrast. Uz izdegušām spuldzēm L zilbes beigās. Un uz ekspluatējamām spuldzēm L ... (zilbes sākumā). Izlasi visas zilbes.

Bērni izvēlas lietojamas daudzkrāsainas spuldzes un rotā ar tām Ziemassvētku eglīti..

- Kur vēl bez Ziemassvētku eglītes, var piekārt vītnes.

10. Jēdziena "pa labi", "pa kreisi", "zem", "virs", "starp" izstrāde.

- Satveriet kreiso ausi ar labo roku; ar kreiso roku parādiet labo aci;

- Ar kreiso roku satveriet pakausi, ar labo roku pieskarieties labajam ceļgalam.

Spēle "Skaņas L mīklas". [5. slaids]

- Istabā ir plaukts L. Vispirms nosauciet, kas atrodas augšējā plauktā, tad - apakšā un beigās - pārējā. Tagad L uzdos jums jautājumus. Mēģiniet uz tiem atbildēt pareizi.

Kas atrodas pa labi no ābola? (bietes)

Kas atrodas pa kreisi no lelles? (Jula)

Kas atrodas zem priekšgala un pa labi no karotes? (Āmurs)

Kas atrodas starp lāpstiņu un āmuru? (sīpols)

- Kas atrodas zem augšas un virs dakšas? (Ābols)

7. Spēle "Ceturtā ekstra".[slidkalniņš6]

Atrodiet rindā papildu attēlu, paskaidrojiet savu izvēli.

Alnis, vāvere, vilks, Lapsa;

govs, vāvere, kaza, suns.

- Es atveru vēstuli (I burts).

11. Spēle "Izveido vārdus no zilbēm" un izdomā teikumu ar šiem vārdiem. [slidkalniņš7]

Zilbes: MA, LYSH; SLĒPES.

- Es atveru pēdējo burtu (burts K).

- Tagad jūs zināt mūsu varoņa vārdu, viņa vārds ir LUNTIK. [8. slaids]

III. Nodarbības kopsavilkums.[slidkalniņš9] (skatīt prezentāciju un mūziku)

- Kāda skaņa tika fiksēta nodarbībā?

- Vai jums patika darbs?

Pautova T.I., skolotājs-logopēds MBDOU “Bērnudārzs Nr. 11 “Zvans”, Gorno-Altaisk”.

Temats: Skaņa "L"

Mērķis: Skaņas “L” automatizācija vārdos un teikumos.

Uzdevumi: 1. Fiksēt skaņas izrunu L vārdos un teikumos.

2. Bagātināt vārdu krājumu ar priedēkļiem pievienotiem darbības vārdiem.

3. Attīstīt fonētisko uztveri.

4. Attīstīt artikulācijas motoriku.

5. Izkopt paškontroli.

Aprīkojums: valrieksti, attēli: koks, bērni; bumbiņas ar zilbēm; ķēde skaņas raksturošanai; albums, tēmas attēli skaņai L (lāpsta, lelle, galds, krīts, zirgs, zāģis); labirinta “mīklas”; attēls “Maiga saule”, flomāsters.

Nodarbības progress:

1.Org. brīdis. Nodarbības tēmas ziņojums.

Šodien nodarbībā mācīsimies pareizi izrunāt zilbes un vārdus ar skaņu. L.

2. Roku masāža. Artikulācijas vingrošana.

Es gribu jums pastāstīt vienu stāstu. Uz augsta koka starp lapām auga Valrieksts. Kādu dienu pūta vējš (Pūtīsim stipri kā vējš). Uzgrieznis nolūza un nokrita no zara uz taciņas un aizripoja. (Bērnam tiek piedāvāts valrieksts). Paspiediet viņu ar pirkstiem, parādiet viņam, kā viņš ripoja . (Bērns ripina riekstu uz galda). Bija bērni, viņi redzēja Riekstu. Dosim viņiem vārdus ar skaņu L. (Lada un Volodja). Bērni paņēma Riekstu un paņēma līdzi uz rotaļu laukumu. Bērni sāka braukt no kalna lejā, Rieksts arī gribēja, uztaisīja viņam kalniņu. (Bērna plaukstu piespiež ar muguru pie galda, uz pirkstu galiem uzliek uzgriezni. To pārklāj ar otro plaukstu un novelk no pirkstu galiem uz plaukstas locītavu un atpakaļ. Kustības veic uz priekšu un atpakaļ). Tad Lada un Volodja skrēja braukt karuselī. Un Riekstu viņi uztaisīja tieši tādu karuseli. (Rokas ir horizontālā stāvoklī. Uzgrieznis starp plaukstām. Apļveida kustības tiek veiktas vienā virzienā, tad otrā virzienā) Brauciet arī ar savu Riekstu. Lada un Volodja sēdēja šūpolēs un šūpojās. Un Rieksts ar viņiem. (Artikulācijas vingrinājums “Šūpoles”). Viņi bija labā noskaņojumā. Bērni pasmaidīja. (Artikulācijas vingrinājums “Smaids”). Blakus parkam tecēja upe. Bērni iekāpa kuģī zem burām un peldēja uz kuģa. (Artikulācijas vingrinājums "Bura"). Bērni nolika riekstu zem koka un devās tālāk pastaigāties. . (noliec riekstu uz galda)

3. Skaņas L raksturojums pēc artikulācijas un akustiskām pazīmēm.

Virs parka lidoja lidmašīna. Viņa motors dūcēja šādi: L-L-L-L.

Atcerēsimies, kā mēs izrunājam skaņu L. Kur ir mūsu lūpas? ( Smaidot) Kur ir mēles gals? (Augšā. Aiz augšējiem zobiem.) Kā mēs izrunājam skaņu L- ar balsi vai bez balss? Vai tas izklausās ciets vai mīksts? Patskaņu vai līdzskaņu skaņa L? Mēs sniedzam skaņas aprakstu saskaņā ar shēmu. ( Līdzskaņa, cieta, balss.) Kad lidmašīna pacēlās augstu, tās dzinējs skanēja klusi. Un, kad lidmašīna nolaidās zemu, tā skaļi dungoja. Iesim šādi. (Bērns skaņu izrunā klusi un skaļi)

4. Skaņas izruna L. Zilbju lasīšana.

Lada un Volodja parkā satika rūķīti. Viņš bija bēdīgs. Visi viņa baloni izkaisīti pa parku. Rūķis lūdza bērnus palīdzēt savākt bumbiņas. Lai to izdarītu, jums būs jāizlasa zilbes, kas rakstītas uz bumbiņām. Palīdzēsim viņiem. (Zilbju LA, LO, LU, LY lasīšana un bumbiņu uzlīmēšana uz lapas ar novilktiem pavedieniem)

5. Skaņas L izruna zilbēs.

Rūķis bija sajūsmā un kliedza draugiem: “ La-lo-la!". Bērni jautāja rūķim, vai viņš dalīsies ar viņiem: " Pla-plo-pla?". Viņi sāka jautāt rūķim " Chlo-chlo-chlo" (ar pieprasījumu). Rūķis atbildēja apstiprinoši, ka dalīsies: “ Do-do-do". Lada un Volodja bija sajūsmā: “ Vla-vla-vly!” Rūķītis iedeva bērniem katram pa baloniem. Viņi devās tālāk.

6. Skaņas L pozīcijas noteikšana.

Bērni devās uz veikalu un nopirka uzlīmju albumu. Bildes bija ar skaņu L. Nosauciet tos. Volodja teica, ka bildes jālīmē šādi: ar skaņu L vārda sākumā lapā ar šo diagrammu:

ar L skaņu vārda vidū šai shēmai:

  1. Zem viena jumta stāv četri brāļi. (Tabula)
  2. Kāds zvērs aukstā ziemā
  3. Ejot pa mežu izsalcis? (Vilks)

  4. Es raku zemi
  5. Nemaz nav noguris.

    Un kas mani izraka

    Viņš bija noguris. (Lāpsta)

  6. Bez spurām dziļumā
  7. Delfīns peld zem ūdens. (Zemūdene)

  8. Vectēvs sēž, ģērbies simts kažokos.

Kas viņu izģērbj, tas lej asaras. (sīpols)

Nosauciet Baba Yaga ievietotos viltus attēlus.

(Krēsls, koks, lampa, bumba, vāvere)

8. Prefiksu darbības vārdu praktiskā asimilācija.

Tad Volodja stāstīja Ladai par to, kā viņš vasarā ciemojās pie vecmāmiņas un devās pastaigā tur pa mežu. Es pastāstīšu Volodja vārdā, un jūs palīdzat man izstāstīt stāstu. Pievienojiet vārdam līdzīgu vārdu WAL.

Es gāju pa mežu, un vilnis ... ( atrasts). Tad es esmu mežā ... ( aizgāja), meža biezoknī ... ( aizgāja) un uz būdu ... ( nāca klajā), tad būdā ... ( aizgāja), tur nekā nav... ( atrasts), tālāk…( aizgāja). Uz koku es ... ( nāca klajā), tur es esmu saldais medus ... ( atrasts). Pa taciņu... ( aizgāja) un manai vecmāmiņai ... ( nāca).

9. Skaņas L izruna teikumos.

Volodja atveda fotogrāfiju no ciema. Paskaties uz viņu. Kā saule vasarā? ( sirsnīgs)

Paskaties uz foto un saki, kuru un ko saule glāsta ar saviem stariem? Uzzīmējiet saules starus ar flomāsteru uz katru attēlu. Atbildiet saskaņā ar shēmu

_______ ________ ________ .

(Saule glāsta zvaniņus.

Saule glāsta bišu. utt.)

Volodja šo fotogrāfiju uzdāvināja Lada.

Pienāca vakars. Bērni ir devušies mājās.

Mūsu stunda ir beigusies. Man patika, kā jūs šodien mācījāties. Kādu skaņu mēs iemācījāmies pareizi izrunāt?

Mērķis: veidot skaņu izrunas prasmi [L] tiešās un apgrieztās zilbēs, vārdos.

Uzdevumi:

Labošanas un audzināšanas:

  • automatizēt skaņu [L] zilbēs, vārdos, teikumos.

Labošanas un audzināšanas:

  • veicināt interesi par mācīšanos
  • spēja kontrolēt savu runu.

Korekcijas izstrāde:

  • runas aparāta motorisko prasmju attīstība
  • noteiktas skaņas pareizas izrunas fiksēšana zilbēs, vārdos, teikumos
  • vizuāli telpisko funkciju attīstība.

Aprīkojums: spogulis, attēli, karte, skaņas analīzes shēma.

1. Organizatoriskais moments.

Logopēds: Sveiki! Es ļoti priecājos jūs redzēt! Kā tev iet? Kā tev iet?

Apsēdieties ērti, neaizmirstiet turēt muguru taisni. Atcerēsimies, kā sākas katra mūsu nodarbība?! Tieši tā, ar uzlādi. Paskatieties spogulī un sekojiet kustībām.

2. Artikulācijas vingrošana

Logopēds: Lai runātu pareizi un skaisti, jums ir jāveic mēles, lūpu un vaigu vingrošana.

  • "Smaids-proboscis"
  • "Lāpstiņa" - "Adata"
  • "Šūpoles"
  • "Duno tvaikonis"
  • "Garšīgs ievārījums"

3. Elpošanas vingrinājumi

Logopēds: Paskaties, man ir tāda bite, pūtīsim un paskatīsimies, kā tā lidojuma laikā plivinās spārnus.

Instrukcija: (Ieelpojam caur degunu, izelpojam caur muti caur lūpām caurulītē, plecus neceļam, vaigus neizpūšam)

4. Ievads nodarbībā

Logopēds: Šodien mums klasē ir ciemiņš. Klausieties mīklu un mēģiniet uzminēt, kas tas ir?

Virs zieda viņa dūc,
Tas tik ātri lido uz stropu,
Es savu medu iedevu šūnām;
Kāds ir viņas vārds?! (Bite)

Logopēds: Pareizi! Šī ir jautra un laipna bite, un viņas vārds ir Lolo. Viņa nedaudz apmaldījās un ļoti vēlas atgriezties savās mājās savā pasaku zemē Bīlendā. Un viņa apmaldījās, jo meklēja kādu, kas varētu viņai palīdzēt atcerēties, kā izrunāt skaņu L.

Palīdzēsim Lolo nokļūt mājās un atcerēsimies, kā izrunāt L skaņu.

5. Skaņu artikulācijas analīze. Skaņas raksturojums.

Logopēds: pastāstiet Lolo, kā pareizi izrunāt skaņu [L].

[L]

Logopēds: Skaņa [L] līdzskaņu vai patskaņu?

Bērns: piekrišana

Logopēds: Kāpēc?

Bērns: Skaņa [L] līdzskaņu, jo mutē ir aizsprostojums.

Logopēds: balss vai kurls?

Bērns: balss.

Logopēds: kāpēc tas ir skanīgs?

Bērns: Izdodot skaņu [L] kakls trīc.

Logopēds: ciets vai mīksts?

Bērns: Ciets

Logopēds: Nu, tagad ejam! Mums ir karte, ar kuras palīdzību mēs varam palīdzēt Lolo nokļūt savā valstī. Šī karte ir neparasta, jāpakustina rādītājpirksts labā roka un izdod skaņu [L].

6. Audio automatizācija [L] zilbēs.

Logopēds: Tātad mēs nonācām pie pirmā punkta. Mūs sagaida bišu dziedātāja, viņai ļoti patīk lidot zālienā un dziedāt dziesmas. Un viņa vēlas, lai arī tu dziedātu viņai līdzi.

la la la la la la
lu-lu-lu oo-oo-oo
ly-ly-ly ly-ly-ly
lo-lo-lo olo-olo-olo

7. Audio automatizācija [L] vārdos.

Logopēds: Un tagad mēs esam sasnieguši otro punktu, un šī bite aicina jūs mācīties, kā sacerēt dzeju. Padomājiet par atskaņu vārdu un atkārtojiet visu dzejoli. Atcerieties runāt skaidri un pareizi [L].

La-la-la, garšīgs medus nes ...
Bērns: (bite).
Lu-lu-lu, mēs redzējām...
Bērns: (bite).

Ly-ly-ly, mums bija bail...
Bērns: (bites).

Logopēds: Un bite arī vēlas, lai mēs atrisinām mīklu. Uzmanīgi apskatiet kartes. Kas šeit ir parādīts. Ko vēl tu redzi? Pareizi! Zilbe. Kādu vārdu jūs iegūsit, ja apvienosiet zilbi ar vārdu.

8. "Rēbuss"

Boo (veikals) Kāds vārds?

Ku (laka) Kāds vārds?

taksis (sīpols) Kāds vārds?

9. Fiziskā minūte.

Logopēds: Bite ir nedaudz nogurusi. Paņemsim pauzi ar viņu.

Šeit ir bišu lādētājs.
Dariet to secībā.
Ātri piecelies un pasmaidi.
Augstāk, stiept augstāk.

Nu iztaisnojiet plecus
Paņem un nomet.
Pagriezieties pa kreisi, pagriezieties pa labi
Pieskarieties rokām ar ceļgaliem.

10. Skaņas automatizācija vārdos.

Spēle "Kur paslēpās skaņa" .

Logopēds: Šī bite atnesa skaistu kastīti. Paskaties, kas tajā ir. Jā, ir daudz bilžu, kuru nosaukumā katrai precei ir paslēpta kāda skaņa [L]. Nosakiet skaņas vietu vārdos: vārda sākumā, vidū vai beigās.

(Sandales, zirgs, velosipēds, ēzelis, futbols, bezdelīga, zāģis, āmurs, vilks, nūja, krīts, pleznas, ruļļi, vijolītes, galds, pakaramais, loks, laiva).

11. Skaņas automatizācija teikumos.

Logopēds: Šeit mēs esam, gandrīz pie Lolo bišu valsts, pēdējais punkts paliek. Te mūs sagaida bite, kura ar jocīgiem teikumiem vēlas mūs pasmieties. Klausīsimies viņos un padarīsim tos pareizi.

Logopēds: Salāti ēda Milu.

Bērns: Mila ēda salātus.

Logopēds: Pāvils nokrita krēslā.

Bērns: Krēsls nokrita uz grīdas.

Logopēds: Milu sīpols uzsprāga.

Bērns: Mila uz pusēm pārgrieza loku.

Bērns: Urā! Tā nu mēs nokļuvām Bīlendas valstī! Un viņi palīdzēja Lolo atcerēties skaņu L.

12. Nodarbības rezultāts.

Logopēds: Kādu skaņu mēs šodien atkārtojām?

Bērns: Šodien klasē mēs atkārtojām skaņu [L].

Logopēds: kā pareizi izrunāt?

Bērns: izrunājot skaņu [L] lūpas smaidā, zobi vaļā, mēles gals piespiests tuberkulozei aiz augšējiem zobiem.

Logopēds: kas viņš ir?

Bērns: Skaņa [L] līdzskanis, stingrs, balsīgs.

Logopēds: Mūsu nodarbība ir beigusies. Laiks atvadīties no Lolo. Viņai ir pienācis laiks doties mājās.