Automatika l sakiniuose abstrakčiai. Logopedinės pamokos tema „Garso L automatizavimas žodžiuose ir sakiniuose“ santrauka

Individualios tiesioginės edukacinės veiklos, skirtos garso [L] automatizavimui skiemenyse, žodžiuose, frazėse, santrauka „Apsilankymas Belochkoje“

Tikslas: garso [L] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, frazėse.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Išsiaiškinti taisyklingą izoliuoto garso [L] artikuliaciją ir tarimą;

Pataisykite aiškų jo tarimą skiemenyse, žodžiais, frazėmis,

Pratimai švietime yra mažybinė vertė - meili forma daiktavardis, gramatiškai taisyklinga frazės daryba iš atskirų žodžių;

Korekcinis vystymasis:

Įtvirtinti gebėjimą atskirti garsą iš daugybės žodžių;

Ugdykite foneminį suvokimą;

Lavinti artikuliacinį aparatą, smulkiąją rankų motoriką

Tęsti darbą lavinant dėmesį, atmintį;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite kalbos savikontrolę, atkaklumą, kantrybę atliekant užduotis.

Įranga:

* grafinis eglutės modelis, voveraitės

* paveikslėliai artikuliacijos pratimams garsui [L];

* nuotraukos (kamuolys, šarka, vokas, valtis);

* masažo kamuolys;

* žemėlapis su temos paveikslėliais: lėlė, kastuvas, lankas, valtis, obuolys, lėkštė, avietė, dramblys, arklys, eglė, vilkas;

* muzikos instrumentų paveikslėliai: balalaika, būgnas, armonika, varpas, šaukštai, vamzdis;

* vokas;

* mediniai šaukštai;

STUDIJŲ PROCESAS

aš. Laiko organizavimas.

Ar šiandien žaidžiame? (žaiskime)

Ar skaičiuojame šiandien? (suskaičiuokime)

Ar mes taip pat tai padarysime? (mes)

Ar pamiršime svajoti? (nepamirškime)

O kaip pažaistume ėrieną? (žaiskime)

Ar nepamiršime pajuokauti? (nepamirškime)

Ir mes būsime draugai? (mes)

Štai kiek daug įdomių dalykų turime! (suskaičiuokime juos, vaikas sulenkia pirštus po vieną, skaičiuodamas savo poelgius)

Logopedas. Šiandien kviečiu apsilankyti, o ką sužinosi, jei įminsi mįslę:

Raudonas mažas gyvūnas

Šokinėkite aukštyn ir žemyn medžiais.

Jis negyvena žemėje

Ir ant medžio įduboje …………………………. (Voverė.)

Logopedė: Ji labai linksma, mėgsta šokinėti ir žaisti. Ir mes pasiimsime garsą [L], kuris padės mums žaisti su Vovere.

II. Pagrindinė dalis.

1. Artikuliacinė gimnastika.

Logopedas. Norėdami smagiai žaisti su voveraitėmis, turime tinkamai pasiruošti. H adresu ir nuo pat pradžių reikia atsiminti gimnastiką, kurią išmokote daryti. Norint teisingai ištarti šį garsą (L).

„Blynas“, „Skanus uogienė“, „Sūpynės“, „Pagauk pelę“ (vaikas atlieka pratimus, kurių paveikslėlius rodo logopedė).

Logopedas: pasakykite man, kaip taisyklingai ištarti garsą (L). Kur turi būti liežuvis?

Artikuliacija (L): lūpos atviros, dantys atviri, liežuvio galiukas pakeltas ir remiasi į alveoles už viršutinių dantų, iškvepiamas oras šiltas.

Logopedas: Sakykite, ar garsas (L) yra balsis ar priebalsis? (priebalsis)

2. Garso [L] automatizavimas skiemenyse.

Logopedas. Voverė užšoko ant šakos . (žr. priedą Nr. 1) Ir aš pamačiau kamuolį. Ji mėgsta žaisti kamuoliu. Taip pat galite žaisti su juo:

Voverė mėto kamuoliukus...

Voverė kartoja skiemenis ......

Meskite kamuolį ir aiškiai ištarkite garsą [L] skiemenimis (LA, LU, LO, LY, AL, UL, OL, IL).

Vaikas atlieka.

3. Žaidimas „Surask garsą žodyje“.

Voverė užšoko ant kitos šakos ir pamatė voką. (žr. priedą Nr. 2)

Logopedas. Pažiūrėkime, kas yra voke. O voke – paveikslėliai su muzikos instrumentais ir užduotis: jei atspėsite, koks voverės mėgstamiausias instrumentas, tuomet turėsite galimybę juo pagroti.

Taigi, pirmas patarimas: voverės mėgstamo instrumento pavadinime yra garsas [L].

Du patarimai: mano mėgstamiausio instrumento pavadinimas prasideda garsu [L].

4. Žaidimas „Žaisk kaip aš“.

Logopedas šaukštu išmuša ritminį raštą, o vaikas kartoja.

/ / /// ir tt

5. Pirštų masažas Su-Jok spyruokle

Logopedas: Puiku! O dabar šiek tiek pailsėkime ir su Vovere plaukiokime valtimi. Vaikas taria (skiemenis) žodžius, uždėdamas ant piršto Su-Jok masažo spyruoklę.

Nykštys – la-la-la, voverė plaukė valtyje.

Rodomasis pirštas - lo-lo-lo, saulė šiltai šviečia.

Vidurinis pirštas lu-lu-lu, voverė džiaugiasi šiluma.

Bevardis pirštas - ly-ly-ly, Skamba Voverės giesmės.

Mažasis pirštelis- Dnys sėdėjo valtyje, dainavo dainas su Vovere.

Logopedas: Puiku! Atėjo laikas žaisti paveikslėlių žaidimą.

6. Žaidimas „Uždarykite paveikslėlį“

Voverė nušoko ant kitos šakos ir pamatė paveikslą. (Žr. priedą Nr. 3)

Logopedas: O paveikslas nėra paprastas, jame matyti objektai, kurių pavadinime yra paslėptas garsas „L“. Pavadinkite visus paveikslėlyje pavaizduotus objektus, aiškiai ištardami garsą "L",

Lėlė, kastuvas, lankas, valtis, obuolys, lėkštė, braškė, dramblys, eglutė, arklys, vilkas;

Logopedas: O dabar pavadinkite paveikslėlius taip, kaip aš jas vadinu (skambina logopedas dideli daiktai o vaikas mazas: Pavyzdžiui: lėlė-lėlė, ir tt)

Logopedas: O dabar siūlau uždaryti paveikslėlius su lustais. Jei garsas „L“ yra žodžio pradžioje, paveikslėlį reikia uždaryti raudona drožle, jei žodžio viduryje – geltona, jei pabaigoje – žalia.

III. Pamokos santrauka.

Logopedas. Šauniai padirbėta. Mūsų pamoka baigėsi. Tikiuosi patiko. Kokia užduotis tau buvo įdomiausia? Arba sukėlė bėdų?

Voverėms patiko su tavimi žaisti, ir ji nusprendė tau padovanoti spalvinimo knygelę.

Dydis: px

Pradėti parodymą iš puslapio:

nuorašas

1 savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis 259 „jungtinis Baškirijos Respublikos Ufos miesto rajono Oktyabrsky rajono vaizdas Individualios pamokos tema: „Garso automatizavimas [L]“ santrauka Parengė ir vedė: logopedė Denisova A. V. Ufa 2011 m

2 Programos turinys: I. Ugdomosios užduotys: 1. Garso [L] automatizavimas atskirai, tiesioginiuose skiemenyse, žodžiuose, frazėse ir sakiniuose. 2. Linksniavimo funkcijos kūrimas. II. Koregavimo-lavinimo užduotys: 1. Artikuliacinio aparato judrumo ugdymas. 2.. Artikuliacinių judesių ir pirštų judesių koordinacijos tobulinimas. 3. Vystymasis foneminis suvokimas, dėmesys, atmintis, mąstymas, vaizduotė. 4. Gebėjimo orientuotis erdvės kryptimis formavimas. III. Ugdymo užduotys: 1. Teigiamos motyvacijos formavimas klasėje; 2. Kalbos savitvardos, noro praktikuotis ugdymas. Žodynas: - daiktavardžiai: letena, palapinė, kumštis, letenėlė, lama lama, lempos lempa, palapinė, smeigtukas, ryklio ryklys, delnas - delnai, Mila, Balun, stalas, grindys, kamuolys, katė. - būdvardžiai: priebalsis, tvirtas, skambus, mėlynas. - veiksmažodžiai: nusipirkau, pradėjo riedėti, padėjo, nukrito, pakėlė, davė Įranga: - schemos menas. gyvenimo būdas - didelis veidrodis; - artikuliacijos pratimų nuotraukos: zuja garlaivis, skani uogienė, sūpynės, arklys;

3 - garso takelis "laivas"; - garso kopėčios, kinder staigmena; - žaidimas „Atspėk, ar žodyje yra garsas [L]“. Nuotraukos: letena, palapinė, kumštis. - Žaidimas nuo vieno iki daugelio. Nuotraukos: letenėlė letenėlė, lama lama, lempos lempa, palapinė palapinė, segtukas, ryklio ryklys, delnas - delnai. - istorijos rašymo schema.

4 Pamokos eiga. I. Organizacinis momentas. Atidžiai klausykite eilėraščio, kurį ketinu skaityti. Atkreipkite dėmesį, kurį garsą ištarsiu dažniau. (Perskaitykite eilėraštį, prisotintą garsu [L], atkreipkite dėmesį į garsą savo tarimu). Briedžio veršelis nusipirko valtį, slides ir penalą. O briedis – Lastos mama ir panama. 2. Pranešimas apie pamokos temą. Šiandien mes ir toliau praktikuosime taisyklingą garso [L] tarimą. Ištieskime liežuvį ir atlikime pratimus. 3. Artikuliacinė gimnastika (kortelės) „Garlaivis dūzgia“ Lūpos šypsosi, burna pramerkta. Su tempimu ilgai tariame „s-s-s-s“ „Skanus uogienė“ Šiek tiek atidarykite burną ir plačiu priekiniu liežuvio kraštu palaižykite viršutinę lūpą, judindami liežuvį iš viršaus į apačią, bet ne iš vienos pusės į kitą. „Sūpynės“ Nusišypsokite, parodykite dantis, atidarykite burną, sulenkite plačią liežuvį apatinė lūpa(pasiekti smakrą) „laiko“ sąskaita. Skaičiuodami „du“, sulenkite liežuvį ant viršutinės lūpos (pasiekti nosį). „Arklys“ Burna plačiai atmerkta, liežuvis lėtai spragteli. Rankos vienu metu atlieka plojimus (smūgius keliais).

5 4. Taisyklingos garso artikuliacijos išaiškinimas. - Mokate tarti garsą [L] skiemenimis, žodžiais, (meno stiliaus schema) sakiniais. Pasakyk man, kaip ištarti šį garsą. Ir ši diagrama padės jums atsakyti. Lūpos šypsosi, burna šiek tiek pramerkta, liežuvio galiukas pakeltas ir prispaustas prie viršutinių smilkinių pagrindo, liežuvio šonais praeina silpna oro srovė, dreba kaklas. 5. Garso charakteristika. – Kai tai sakai, ar burnoje užsikimšęs? (Taip). - Pasakyk man, koks jis? (priebalsinis garsas, vientisas, balsinis). Kokia spalva reprezentuojame šį garsą? (mėlynos spalvos, su varpeliu). 6. Izoliuotas garso tarimas (Card ship) Bulat, prisiminkime, kaip zuja laivas. Veskite pirštu ir pasakykite: l-l-l. 7. Garso tarimas skiemenimis. Balso įkrovimas. Darbas su skiemenine grandine. (Žingsniai)

6 Bulatai, dabar aš pasakysiu skiemenis, o tu kartosi paskui mane. Logopedas taria skiemens eilutes, keisdamas kirčiavimą: pirmame skiemenyje, antrame skiemenyje, trečiame skiemenyje (plojimas). LA LA LA LA LA LA LA LA 8. Plėtra foneminė klausa. Garso vietos žodyje nustatymas Žaidimas „Atspėk, ar žodyje yra garsas [L] Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir nustatykite, ar yra garsas [L] ir kokioje žodžio dalyje jis yra. Ant diagramos išdėstykite lustą. Nuotraukos: letena, palapinė, kumštis. (schema, nuotraukos) Fizik. minutė: rankos pakeltos ir mostelėjo. Tai medžiai miške. Alkūnės sulenktos, šepečiai purtyti

7 Vėjas numuša rasą. Švelniai pamojuokite rankomis.Tai paukščiai, skrendantys link mūsų. Kai jie atsisės, mes jiems parodysime, Sparnai atlenkti. 9. Garso tarimas žodžiuose. (paveikslėliai) Žaidimas „Vieno yra daug“. Bulat, išdėstykite paveikslėlius stulpelyje, iš viršaus į apačią. Dabar suderinkite kiekvieną paveikslėlį su pora ir pavadinkite abi nuotraukas. Nuotraukos: letenėlė letenėlė, lama lama, lempos lempa, palapinė palapinė, segtukas, ryklio ryklys, delnas - delnai.

8 9. Įgūdžių ugdymas garso analizė. Garsinė žodžio analizė – LAC. - Bulat, išdėliok žodį LAK su traškučiais. - Pasakyk man, kiek garsų yra šiame žodyje? - Koks pirmas garsas? [L] – Kas tai per garsas? (jis yra priebalsis, skambus, vientisas. Mėlyna spalva žymime varpeliu) - Koks paskutinis garsas šiame žodyje, jį ištarti? [K] – Kas tai per garsas? (tai priebalsis, kurčias, vientisas. Žymi mėlyna žetonu be varpelio). Dabar parodykite šio žodžio balsį. - Kas tai per garsas? (tai balsinis garsas, jį galima dainuoti, traukti, balsui nėra kliūties. Žymime raudonu lustu). (Garso kasa)

9 - O dabar plokime ir nustatykime šio žodžio skiemenų skaičių. 10. Automatizavimas pasiūlymuose. (siužeto metmenys) Bulatai, atidžiai klausyk šios istorijos, tada aš užduosiu tau klausimus ir tau reikės į juos atsakyti. Logopedė skaito istoriją: Tai Mila. Mila nupirko obuolių. Ji padėjo obuolius ant stalo. Vienas obuolys nukrito ant grindų. Katė Balonas pradėjo ridenti obuolį ant grindų. Mila paėmė obuolį ir padėjo ant stalo. Ir davė katei kamuolį. Logopedė užduoda vaikui klausimus: – Koks buvo mergaitės vardas? - Ką Mila nusipirko? Kur Mila padėjo obuolius? Kiek obuolių nukrito ant grindų? - Ką padarė katinas Balūnas? Ką Mila padarė? - Ką Mila padovanojo katinui? Logopedas skaito istoriją. Vaikas pats rašo istoriją. 11. Pamokos rezultatas. Kokį garsą šiandien išmokome taisyklingai tarti? – Sakyk, kas tau pasirodė sunkiausia? – Atlikote visas užduotis. ŠAUNIAI ​​PADIRBĖTA! Ir aš jums pateikiu šią malonesnę staigmeną. Galbūt tu

10 gaus laivą. Ir jūs galite padėti laivui stipriai niūniuoti.


5 priedas Naujų tarimo įgūdžių formavimo etapas. Individualios logopedinės pamokos vyresniems vaikams konspektas ikimokyklinio amžiaus: "Luntiko nuotykiai" Tikslas: konsolidavimas

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis 84 Individualios logopedinės pamokos naudojant kamuolį „Ančiukas nemokėjo žaisti futbolo“ santrauka Autorius-sudarytojas: Zacharova

Artikuliacinė gimnastika statant garsus Kad vaikas išmoktų tarti sudėtingus garsus, jo lūpos ir liežuvis turi būti tvirti ir lankstūs, ilgai išlaikyti reikiamą padėtį, lengvai atlikti.

Savivaldybės biudžetinė bendrojo ugdymo tipo ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis 23“ Papildomos ugdymo paslaugos „Kalbos raidos profilaktika ir korekcija“ pamokos santrauka

SAVIVALDYBĖS VALSTYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOS „MOKINIŲ SU KEPURU INTERNATAS“ PODOLSK ATVIROJOS LOGOPEDIKOS PAMOKOS SANTRAUKA TEMA: „Garso [L] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose“ „(ASV.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Samaros miesto rajono 365 kombinuoto tipo darželis“ GCD santrauka vyresniųjų logopedinėje grupėje tema „Garsas [s]. Kelionė

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga 14 kombinuoto tipo darželis „Vaivorykštė“ PAMOKŲ tema „GARSŲ DIFERENCIJOS RL“ SANTRAUKA Lankome Ladą ir Romą Parengė: mokytoja logopedė

Artikuliacinė gimnastika logopedė N.V. Savinskaya GBOU 89 vidurinė mokykla pavadinta. A.P. Mareseva prasmė Net jei vaikas nekalba, artikuliacinė gimnastika padės sustiprinti kalbos organų raumenis ir pasiruošti

savivaldybės valstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Menščikovskio darželis“ INDIVIDUALUS logopedės Nadimovos Liudmilos Ivanovnos GCD tema „Garso [R] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos kombinuoto tipo 105 Murmansko logopedinis darželis individuali pamoka Gingerbread Man to the Rescue (garso automatika L) Sudarė:

*KODĖL REIKIA ARTIKULIACINĖS GIMNASTIKOS Gerai žinoma, kad raštas formuojamas žodinės kalbos pagrindu, todėl žodinės kalbos trūkumai gali nulemti prastus mokyklinius rezultatus. Artikuliacinė gimnastika

Konsultacija mokytoja logopedė E.I Vovchuk Artikuliacinė gimnastika su paveikslėliais Gimnastika rankoms ir kojoms mums pažįstama ir pažįstama. Juk aišku, kodėl treniruojame raumenis, kad jie taptų vikrūs,

Bendroji artikuliacinė gimnastika Artikuliacinė gimnastika – tai pratimų rinkinys, vienas iš kurių padeda pagerinti sąnarių organų paslankumą, kiti didina judesių apimtį ir jėgą, treti lavina.

Tomsko srities Verchneketskio rajono savivaldybės autonominės ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Verkhneketsky vaikų darželis“ 3 skyrius Logopedinės pasakos apie ONR sergančių vaikų kalbos raidą santrauka

IKB juos. Kuvajevo vaikų poliklinika 8 Medicininės reabilitacijos skyrius Artikuliacinė gimnastika garsų pastatymui Reikalavimai artikuliacinei gimnastikai 1. Seka: pasakojimas

MKDOU "TsRR d / s 6" Pamokos apie garsinę kalbos kultūrą su vaikais santrauka Garsų [w], [w] diferencijavimas skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose Parengė: logopedas mokytojas 1 KK Nikolaeva S.V. Tikslas: išmokyti vaiką

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikų darželis „Teremok“ Chabarovsko krašto Solnechny savivaldybės rajono Berezovių k.

Artikuliacinė gimnastika yra vienas iš pagrindinių korekcinio proceso metodų.Gimnastika rankoms ir kojoms mums pažįstama ir pažįstama. Juk aišku, kodėl treniruojame raumenis – kad jie stiprėtų,

Patarimai tėvams Artikuliacinė gimnastika namuose Taisyklingą vaikų garsų tarimą užtikrina geras judrumas ir diferencijuotas artikuliacijos organų darbas. Aiškiai vystytis

Artikuliacinė gimnastika ikimokyklinukams nuo 3 iki 6 metų Mokytoja logopedė Griščenka Olga Vladislavovna Artikuliacinė gimnastika yra specialių pratimų rinkinys, skirtas lavinti pagrindinius artikuliacijos organų judesius.

Pamokos „Garso [Ш] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose“ santrauka. Pogrupinė logopedinė pamoka pirmos klasės mokiniams. Paskirtis: garso automatizavimas [Sh. skiemenimis. Žodžiu, vizualinio vaizdo fiksavimas

Būtina laikytis tam tikros sekos nuo paprasti pratimai prie sudėtingesnių. Ant Pradinis etapas pratimai atliekami lėtu tempu ir prieš veidrodį. Kiekvieno pratimo pakartojimų skaičius

Gimnastikos kompleksai liežuviui Parengė mokytojas logopedas Yu.V. Plakhotnik Pirmasis kompleksas (švilpimo garsams C, Z, C) Varyti kamuolį į vartus. Vamzdeliu patraukite lūpas į priekį ir ilgai pūskite ant gulimos

Mobilumo ugdymas kalbos organai Artikuliacinė arba logopedinė gimnastika – tai pratimų rinkinys, skirtas lavinti artikuliacinio aparato raumenis: lūpas, skruostus, liežuvį, žandikaulius, gomurį. Tariame taisyklingai

Samaros regiono valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga Bendrojo lavinimo mokyklos 1 Herojaus vardas Sovietų Sąjunga Zoja iš Kosmodemyansko miesto rajono, Chapaevsko, Samaros srities

Metodinis tobulinimas dėl vaikų, turinčių sunkių rėjos sutrikimų, kalbos tarimo pusės koregavimo Parengė logopedė mokytoja T. Kudryashkina Maskva 2014 m. Pogrupiniai logopediniai užsiėmimai skirti

GCD tema „Žaidžiame su Luntiku“ Garso automatizavimo užduotys „L“ Savarankiškas darbas Taisymas: - taisyklingo garso „L“ tarimo skiemeniuose, žodžiuose ir sakiniuose įgūdžių stiprinimas; - fonemikos raida

Tariant įvairius garsus, kiekvienas kalbos akte dalyvaujantis organas užima tam tikrą padėtį. Kalboje garsai tariami ne atskirai, o sklandžiai vienas po kito, o artikuliacijos organai turėtų

DIDAKTINIAI ŽAIDIMAI IKIMOKYKLINIŲ VAIKŲ RAŠTINGUMO MOKYMO KONSULTACIJA TĖVIAMS 1 Mieli tėveliai! Šiuo metu ypač aktuali vaikų rengimo raštingumui problema. Atrodė

Logopediniai garso profiliai >>>

Logopedinio garso profiliai >>> Logopedinio garso profiliai Logopedinio garso profiliai Balso stygos ramios, gerklė nedreba, nėra balso. Iškvėptas oras praeina per nosį. Garso formavimas

Tiesioginės – pažintinės ir kalbos raidos edukacinės veiklos santrauka Vaikų mokymas skaityti ir rašyti „Stebuklingos gėlės paslaptis“ Parengė: aukščiausios kategorijos pedagogė Orlova Tatjana Andreevna

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „18 vaikų darželis“ Tiesioginės – edukacinės veiklos ugdymo srityje „Kalbos ugdymas“ santrauka vyresniosios grupės vaikams

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga "114-darželis" Edukacinių užsiėmimų SANTRAUKA " Kalbos raida"(fonetinių ir foneminių kalbos priemonių formavimas) tema:" Garsas [l]

ARTIKULIACINĖ GIMNASTIKA Artikuliacinio aparato organai Aiškiai artikuliacijai reikalingi stiprūs, elastingi ir judrūs kalbos organai: liežuvis, lūpos, minkštasis gomurys. Artikuliacija yra susijusi su daugelio raumenų darbu,

ARTIKULIACIJOS PRATIMAS NAUDOJANT BIOENERGOPLASTIKĄ Maksimaliai ištempkite lūpas (šypsokitės), parodykite viršutinius ir apatinius dantis. Viršutiniai dantys turi būti priešais apatinius. Reikia patikrinti

Artikuliacinė gimnastika eilėraštyje http://logomamik.ru/ Tariant įvairius garsus, kiekvienas kalbos veiksme dalyvaujantis organas užima tam tikrą padėtį. Kalboje garsai nėra tariami atskirai,

Artikuliacinė gimnastika Svarbiausia logopedinio darbo sritis yra artikuliacinės motorikos ugdymas. Garso tarimo ugdymo specifinės gimnastikos metodą pripažįsta daugelis gerai žinomų

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga TsRR – darželis „Kolosok“ Pamoka apie raštingumo mokymą logopedinėje parengiamojoje grupėje. (metodinės savaitės metu pagal paveldėjimo planą

Autorius: Shurygina Anastasia Vasilievna Darbo vieta: Savivaldybės biudžetinė specialioji (pataisos) švietimo įstaiga studentams, mokiniams su neįgalus Specialus sveikata

Artikuliacinė gimnastika naudojant bioenergetiką Artikuliacinė gimnastika yra specialių pratimų rinkinys, skirtas stiprinti artikuliacinio aparato raumenis, lavinti jėgą,

Garsas „P“ Tariant garsą „P“: lūpų padėtis neutrali, dantys suartinti 4-5 mm atstumu, liežuvio galiukas pakeltas į alveoles (už viršutinių dantų gumbus ) viršutinių dantų, jis yra įsitempęs ir vibruoja,

„Žaidimų technikos taikymas kalbos korekcijai ikimokyklinio amžiaus vaikams“ Seminaro medžiagą parengė aukščiausios kvalifikacijos kategorijos logopedė mokytoja: Kulyak Svetlana Sergeevna Kalbos komponentai

1. Laiku atliekamų artikuliacijos pratimų dėka kai kurie vaikai patys gali išmokti kalbėti aiškiai ir taisyklingai, be specialisto pagalbos. 2. Vaikai galės greičiau įveikti savo kalbos defektus

Pastaba tėvams. Artikuliacinės gimnastikos tikslas – ugdyti teisingus, visaverčius artikuliacinio aparato organų judesius, reikalingus taisyklingam garsų tarimui. Elgesys

Artikuliacinė gimnastika Artikuliacinė gimnastika padės išmokyti vaikus taisyklingai tarti kalbos garsus. Prie kiekvieno pratimo pridedamas poetinis aprašymas, kuris prisideda prie tobulėjimo

Konsultacija tėvams tema: „Artikuliacinė gimnastika – raktas į taisyklingą garsų tarimą“ Kodėl mums reikalinga artikuliacinė gimnastika? Kalbos garsai susidaro dėl sudėtingo judesių rinkinio

„Tėvų mokykla“ Konsultacija tėvams tema: „Artikuliacinė gimnastika“ Parengė: logopedė Loktionova Zh.A. Artikuliacinė gimnastika – tai specialiai parinktų pratimų rinkinys

Meistriškumo klasė ikimokyklinio ugdymo pedagogams Tema: Artikuliacinė gimnastika - veiksminga priemonė garso korekcija. Meistriškumo klasės tikslas: praktinių įgūdžių formavimas pedagogams įgyvendinti

Pamokos apie tarimo formavimą ir pasirengimą raštingumo mokymui santrauka vyresnioji grupė už vėluojančius vaikus psichinis vystymasis tema „Garsas [s]. Raidė "C". Koltunova Ksenia Valerievna mokytoja

Pedagoginį seminarą tema: „Žodžio garsinės analizės algoritmas“ sudarė aukščiausios kvalifikacijos kategorijos logopedė mokytoja Kuznecova G.L. Tikslai: - patikslinti „fiziologinės klausos“ ir „foneminės“ sąvokas.

Parengė logopedė mokytoja M. M. Fedyashkina * Liežuvis yra raumeningas organas, susidedantis iš 16 raumenų, padengtų gleivine. * Kai žmogus miega, jo liežuvis vis dar yra viduje nuolatiniame judėjime,

Kam skirta artikuliacinė gimnastika? Gerai žinoma, kad raštas formuojamas žodinės kalbos pagrindu, todėl žodinio kalbėjimo trūkumas gali lemti prastus mokyklos rezultatus. Kad vaikas mokytųsi

Meistriškumo klasė tėvams „GARSO ANALIZĖS IR SINTEZĖS ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“ Aukščiausios kategorijos logopedė MADOU d/s „Rosinka“ Musinova L.Yu. Analizė – tai visumos padalijimas į dalis, taip pat nustatymas

Konsultacija mokytojams „Artikuliacinė gimnastika“ Garsas C Tariant garsą C: lūpos šiek tiek ištemptos į šypseną, matomi priekiniai dantys, dantys sutraukti 1-2 atstumu

Skyriai: Kalbos terapija

Tikslai:

  • Korekcinis ir ugdomasis: kritinio požiūrio į savo kalbą formavimas; ugdyti gebėjimą išlaikyti liežuvį ramioje būsenoje; teisinga garso artikuliacija; garso „l“ tarimo skiemeniuose, žodžiuose įgūdžių stiprinimas.
  • Korekcija-lavinimas: smulkiosios motorikos, regos ir klausos dėmesio, įgūdžių lavinimas garso raidžių analizė ir žodžių sintezė; foneminės klausos vystymas; liežuvio galiuko paslankumo ir lankstumo ugdymas, gebėjimas jį valdyti; suvokimo ir orientacijos erdvėje ugdymas, „dešinės“ ir „kairės“ sąvokų ugdymas.
  • Pataisomoji ir ugdomoji: domėjimosi pamokomis kėlimas, gebėjimas susivaldyti, tikslumo, disciplinos ugdymas.

Kalbos medžiaga: skiemenys ir žodžiai su garsu [l], tiesioginiai ir atvirkštiniai skiemenys su garsu [l], mįslės, kalbos apšilimas, daiktų, gyvūnų, daržovių pavadinimai ir kt.

Įranga: artikuliacijos garso profilis [l]; dalykiniai paveikslėliai, „Luntikas ir jo draugai“, lęšių dėžutė, skiemeninės eilutės, garso „l“ automatizavimo žinynai, kompiuteris, darbo knygelė, plunksnakočiai, spalvoti trijų spalvų pieštukai (mėlyna, raudona, žalia).

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

1. Pamokos temos ir tikslo išdėstymas.[1 skaidrė](žr. pristatymą)

– Šiandien jūs ir aš toliau mokysimės, kaip gražiai ir taisyklingai ištarti garsą [l] skiemenimis ir žodžiais. Pas mus atskrido paslaptingas gyvūnas, kuris nemoka skaityti ir rašyti. Jo vardo raidės yra sumaišytos, jis nežino, kaip jas teisingai sudėti. Jis ramiai sėdės ir žiūrės, kaip dirbate. Jei susidorosite su visomis užduotimis, tada mes sužinosime savo svečio vardą ir galėsime jį pamatyti kompiuterio ekrane. Padėkime jam?

II. Pagrindinė scena.

- Sėdėkite tiesiai, taisyklingai laikykite nugarą, rankas ant kelių.

1. Artikuliacinė gimnastika.

– Pirma, suteikime liežuvį dirbti.

„Varlė-proboscis“, „Kastuvas“, „Nubausim neklaužadą liežuvį“, „Skanus uogienė“, „Sūpynės“, „Garlaivis“, „Kalakutas“, „Dailytojas“, „Išsivalykite viršutinius dantis“, „Pagauk garsas [l]“.

Žaidimas „Futbolas“, „Audra stiklinėje“. Pratimas "Ai!"

- Įkvėpiau oro per nosį, pripildžiau plaučius oro, o dabar iškvepiu ir šaukiu: "Au-u-u-u!" ilgas, ilgas. Bet svečias mūsų negirdi. Kokiu balsu jį vadinsime? (garsiai). Paskambinkime jam – įkvėpkite per nosį, iškvėpkite ilgai ir garsiai: „A-u-u-u!“.

3. Pirštų smulkiosios motorikos ugdymas.[skaidr 2 ]

– Konstantinas, mūsų svečias atvyko iš nuostabios planetos, kurios pavadinimas prasideda garsu, kurį mokomės taisyklingai tarti. (Ši planeta yra Mėnulis.)

– Teisingai, reikia išdėlioti raidę iš lęšių, žyminčią šį garsą.

- Susidorojote su pirmąja užduotimi, atidarau pirmąją herojaus vardo raidę (raidė - L).

3. Garso akustinės ir artikuliacinės charakteristikos. [skaidr3]

Atsižvelgiama į lūpų, dantų, liežuvio padėtį, balso stygų darbą, oro srautą.

- Prisiminkite ir parodykite, kaip veikia artikuliacijos organai taisyklingai tardami garsą [l]. Ką daro lūpos, kai tariame garsą [l]? Kur yra liežuvis? (Lūpos ištemptos šypsena, matomi dantys, liežuvis remiasi į viršutinius dantis, liežuvio kraštai krenta ir praleidžia išeinantį orą.)

4. Garso tarimas izoliuota forma.

5. Garso akustinė charakteristika.

- Konstantinai, garsas [l] tariamas su barjeru. kas jis toks? (Garso [l] priebalsis.)

- Sujunkite jį su 1-osios eilės balsėmis. (LA, LO, LU, LY, LE.) Kaip tai skambės? (Tvirtai.)

- Kodėl? (Pirmosios eilės balsės suteikia priebalsio garso kietumą.)

– Ar galite pasakyti, kokios spalvos lustas atspindi šį garsą? (Mėlyna.)

– atverčiu kitą herojaus vardo raidę (U raidė).

6. Foneminio suvokimo ugdymas.

Žaidimas „Pagauk žodį garsu“ l“.

Plaukite rankomis, jei išgirsite žodį su [l] garsu.

Valtis, ranka, kilimas, stalas, slidės, mėnulis, piramidė, alkūnė, lankas, kepurė, stogas, gaublys, kranas, ryklys, muilas.

– Atsiverčiu kitą herojaus vardo raidę (H raidė).

7. Dinaminė pauzė.

8. Garso automatika[l] skiemenimis ir žodžiais. [skaidr4]

Garso mokymas apie žodžių analogus. Skiemenų kartojimas, kirčiuojant balsą ir plojimus.

LA la la la la

lo lo lo lo lo

lu lu lu lu

ly ly ly ly ly ly

Žaidimas „Surask raidę“

„Tarp šių raidžių suraskime L raides ir pavadinkime jas, o tada apveskime visų L raidžių kojeles, kad jos galėtų keliauti su mumis.

- Atsiverčiu vardo raidę (T raidė).

La la – letenėlės la la – lempa

Lo-lo - arklys lo-lo -šaukštas

Lu-lu – lankelis lu-lu – padidinamasis stiklas

Ly-ly - slidės ly-ly - šakės

Žaidimas „Pataisyk girliandą“

– Jau greitai Naujieji metai. L raidė nusprendė papuošti eglutę Naujieji metai. O kokia eglutė be girliandos? Tačiau girliandoje perdegė kelios lemputės. Padėkime L juos surasti. Ant perdegusių lempučių L skiemens gale. Ir ant tinkamų naudoti lempučių L ... (skiemenio pradžioje). Perskaitykite visus skiemenis.

Vaikai pasirenka tinkamas naudoti įvairiaspalves lemputes ir jomis puošia eglutę..

– Kur dar, be eglutės, galima kabinti girliandas.

10. „dešinės“, „kairės“, „po“, „viršuje“, „tarp“ sąvokų sukūrimas.

- Dešine ranka suimkite už kairiosios ausies; parodykite dešinę akį kaire ranka;

- Kaire ranka suimkite už pakaušio, dešine palieskite dešinį kelį.

Žaidimas „Garso L mįslės“. [5 skaidrė]

- Kambaryje yra lentyna L. Pirmiausia įvardinkite, kas yra viršutinėje lentynoje, tada - apatinėje ir pabaigoje - ant likusios. Dabar L užduos jums klausimų. Pabandykite į juos atsakyti teisingai.

Kas yra obuolio dešinėje? (runkeliai)

Kas yra lėlės kairėje? (Yula)

Kas yra po lanku ir į dešinę nuo šaukšto? (Plaktukas)

Kas yra tarp mentelės ir plaktuko? (svogūnai)

- Kas yra po viršumi ir virš šakės? (Apple)

7. Žaidimas „Ketvirtas ekstra“.[skaidr6]

Eilėje raskite papildomą paveikslėlį, paaiškinkite savo pasirinkimą.

Briedis, voverė, vilkas, Lapė;

karvė, voverė, ožka, šuo.

- Atsiverčiau laišką (I raidė).

11. Žaidimas „Sudaryk žodžius iš skiemenų“ ir sugalvok sakinį su šiais žodžiais. [skaidr7]

Skiemeniai: MA, LYSH; SLIDĖS.

- Atidarau paskutinę raidę (K raidė).

- Dabar jūs žinote mūsų herojaus vardą, jo vardas yra LUNTIK. [8 skaidrė]

III. Pamokos santrauka.[skaidr9] (žr. pristatymą ir muziką)

– Koks garsas buvo užfiksuotas pamokoje?

– Ar patiko darbas?

Pautova T.I., mokytoja logopedė MBDOU „Darželis Nr. 11 „Varpas“, Gorno-Altaiskas“.

Tema: garsas "L"

Tikslas: Garso „L“ automatizavimas žodžiuose ir sakiniuose.

Užduotys: 1. Pataisykite garso tarimą Lžodžiais ir sakiniais.

2. Papildykite žodyną priešdėliniais veiksmažodžiais.

3. Ugdykite fonetinį suvokimą.

4. Lavinti artikuliacinę motoriką.

5. Ugdykite savikontrolę.

Įranga: graikiniai riešutai, nuotraukos: medis, vaikai; rutuliai su skiemenimis; grandinė garsui apibūdinti; albumas, temos paveikslėliai garsui L (kastuvas, lėlė, stalas, kreida, arklys, pjūklas); labirintas „mįslės“; paveikslas „Švelni saulė“, flomasteris.

Pamokos eiga:

1.Org. momentas. Pamokos temos žinutė.

Šiandien pamokoje išmoksime taisyklingai ištarti skiemenis ir žodžius garsu. L.

2. Rankų masažas. Artikuliacinė gimnastika.

Noriu papasakoti vieną istoriją. Ant aukšto medžio tarp lapų augo Riešutas. Vieną dieną pūtė vėjas (Pūskime stipriai kaip vėjas). Veržlė nulūžo ir nukrito nuo šakos ant tako ir apsivertė. (Vaikui siūlomas graikinis riešutas). Pastumkite jį pirštais, parodykite, kaip jis riedėjo . (Vaikas ridena riešutą ant stalo). Buvo vaikų, jie pamatė Riešutą. Suteikime jiems vardus su garsu L. (Lada ir Volodya). Vaikai pasiėmė Riešutą ir išsinešė su savimi į žaidimų aikštelę. Vaikai pradėjo važiuoti nuo kalno, Riešutas irgi norėjo, padarė jam kalnelį. (Vaiko delnas nugara prispaudžiamas prie stalo, ant pirštų galiukų uždedamas veržlė. Uždengiama antruoju delnu ir riečiama nuo pirštų galiukų iki riešo ir atgal. Atliekami judesiai pirmyn ir atgal). Tada Lada ir Volodia nubėgo važiuoti karusele. O Riešutui kaip tik tokią karuselę padarė. (Rankos yra horizontalioje padėtyje. Veržlė tarp delnų. Sukamieji judesiai atliekami viena kryptimi, paskui kita kryptimi) Važiuokite ir savo Riešutu. Lada ir Volodia sėdėjo ant sūpynių ir siūbavo. Ir Riešutas su jais. (Artikuliacijos pratimas „Sūpynės“). Jie buvo geros nuotaikos. Vaikai šypsojosi. (Artikuliacijos pratimas „Šypsena“).Šalia parko tekėjo upė. Vaikai įlipo į laivą po burėmis ir plaukė laive. (Artikuliacijos pratimas „Burė“). Vaikai po medžiu padėjo riešutą ir išėjo toliau pasivaikščioti. . (padėkite riešutą ant stalo)

3. Garso L charakteristikos pagal artikuliacinius ir akustinius požymius.

Virš parko skrido lėktuvas. Jo variklis dūzgė taip: L-L-L-L.

Prisiminkime, kaip tariame garsą L. Kur mūsų lūpos? ( Šypsosi) Kur yra liežuvio galiukas? (Aukščiau. Už viršutinių dantų.) Kaip ištariame garsą L- su balsu ar be balso? Skamba kietai ar švelniai? Balsio arba priebalsio garsas L? Pateikiame garso aprašymą pagal schemą. ( Priebalsis, kietas, balsingas.) Kai lėktuvas pakilo aukštai, jo variklis tyliai skambėjo. O kai lėktuvas žemai nusileido, garsiai dūzgė. Eime taip. (Vaikas garsą taria švelniai ir garsiai)

4. Garso tarimas L. Skiemenų skaitymas.

Lada ir Volodia parke sutiko nykštuką. Jam buvo liūdna. Visi jo balionai išsibarstė po parką. Nykštukas paprašė vaikų padėti jam surinkti kamuoliukus. Norėdami tai padaryti, turėsite perskaityti ant rutuliukų užrašytus skiemenis. Padėkime jiems. (Skiemenų LA, LO, LU, LY skaitymas ir rutuliukų klijavimas ant lapo nubrėžtomis eilutėmis)

5. Garso L tarimas skiemenimis.

Nykštukas apsidžiaugė ir sušuko draugams: „ La-lo-la!“. Vaikai paklausė nykštuko, ar jis pasidalintų su jais: „ Pla-plo-pla?“. Jie pradėjo klausinėti nykštuko " Chlo-chlo-chlo“ (su prašymu). Nykštukas atsakė teigiamai, kad pasidalins: „ Daryk-daryk“. Lada ir Volodya džiaugėsi: „ Vla-vla-vly!“ Nykštukas davė vaikams po balioną. Jie ėjo toliau.

6. Garso L padėties nustatymas.

Vaikai nuėjo į parduotuvę ir nusipirko lipdukų albumą. Nuotraukos buvo su garsu L. Pavadinkite juos. Volodya sakė, kad paveikslėlius reikia klijuoti taip: su garsu L žodžio pradžioje puslapyje su šia schema:

su L garsu žodžio viduryje pagal šią schemą:

  1. Po vienu stogu stovi keturi broliai. (Lentelė)
  2. Koks žvėris šaltą žiemą
  3. Eiti per mišką alkanas? (Vilkas)

  4. Kasiau žemę
  5. Visai nepavargęs.

    Ir kas mane iškasė

    Jis buvo pavargęs. (Kastuvas)

  6. Be pelekų gilumoje
  7. Delfinas plaukia po vandeniu. (Povandeninis laivas)

  8. Sėdi senelis, apsirengęs šimtu kailinių.

Kas jį nurengia, lieja ašaras. (svogūnai)

Pavadinkite klaidingus paveikslus - spėliones, kurias pateikė Baba Yaga.

(Kėdė, medis, lempa, rutulys, voverė)

8. Praktinė priešdėlinių veiksmažodžių asimiliacija.

Tada Volodia papasakojo Ladai apie tai, kaip vasarą aplankė močiutę kaime ir ten išėjo pasivaikščioti į mišką. Aš papasakosiu už Volodiją, o tu padėsi man papasakoti istoriją. Pridėkite žodį, panašų į žodį WAL.

Aš ėjau per mišką ir banga ... ( rasta). Tada aš miške ... ( nuvyko), į miško tankmę ... ( nuvyko) ir į trobelę... ( atsirado), tada į trobelę... ( nuvyko), ten nieko nėra... ( rasta), toliau...( nuvyko). Prie medžio aš ... ( atsirado), štai aš mielas mielasis... ( rasta). Pakeliui... ( nuvyko) ir mano močiutei ... ( atėjo).

9. Garso L tarimas sakiniuose.

Volodia atnešė nuotrauką iš kaimo. Pažiūrėk į ją. Kaip saulė vasarą? ( meilus)

Pažiūrėk į nuotrauką ir pasakyk, ką ir ką saulė glosto savo spinduliais? Ant kiekvieno paveikslėlio flomasteriu nupieškite saulės spindulius. Atsakykite pagal schemą

_______ ________ ________ .

(Saulė glosto varpus.

Saulė glosto bitę. ir tt)

Volodya padovanojo šią nuotrauką „Lada“.

Atėjo vakaras. Vaikai išvažiavo namo.

Mūsų pamoka baigėsi. Man patiko, kaip šiandien mokotės. Kokį garsą išmokome taisyklingai tarti?

Tikslas: ugdyti garso tarimo įgūdžius [L] tiesioginiuose ir atvirkštiniuose skiemeniuose, žodžiuose.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • automatizuoti garsą [L] skiemenimis, žodžiais, sakiniais.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • ugdyti susidomėjimą mokymusi
  • gebėjimas kontroliuoti savo kalbą.

Korekcinis vystymasis:

  • kalbos aparato motorinių įgūdžių ugdymas
  • teisingo duoto garso tarimo tvirtinimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose
  • vizualinių-erdvinių funkcijų vystymas.

Įranga: veidrodis, paveikslėliai, žemėlapis, garso analizės schema.

1. Organizacinis momentas.

Logopedas: Sveiki! Man labai malonu tave matyti! Kaip laikaisi? Kaip laikaisi?

Sėdėkite patogiai, nepamirškite, kad nugara būtų tiesi. Prisiminkime, kaip prasideda kiekviena mūsų klasė?! Teisingai, su įkrovimu. Pažiūrėkite į veidrodį ir sekite judesius.

2. Artikuliacinė gimnastika

Logopedas: Norėdami kalbėti taisyklingai ir gražiai, turite atlikti liežuvio, lūpų ir skruostų gimnastiką.

  • „Šypsena-Smaudas“
  • "mentele" - "adata"
  • "Sūpynės"
  • „Garlaivis dūzgia“
  • "Skanus uogienė"

3. Kvėpavimo pratimai

Logopedas: Žiūrėk, aš turiu tokią bitę, papūsim ir pažiūrėkime, kaip ji skrydžio metu plaka sparnais.

Instrukcija: (Įkvepiame per nosį, iškvėpiame per burną per lūpas į vamzdelį, nekeliame pečių, neišpučiame skruostų)

4. Įvadas į pamoką

Logopedas: Šiandien klasėje yra svečias. Klausykite mįslės ir pabandykite atspėti, kas tai yra?

Virš gėlės ji dūzgia,
Taip greitai nuskrenda į avilį,
Aš daviau savo medų koriams;
Koks jos vardas?! (Bitė)

Logopedas: Teisingai! Tai linksma ir maloni bitė, jos vardas Lolo. Ji šiek tiek pasiklydo ir labai nori grįžti į savo namus savo pasakų žemėje Beeland. Ir ji pasiklydo, nes ieškojo, kas galėtų padėti prisiminti, kaip ištarti garsą L.

Padėkime Lolo grįžti namo ir prisiminkime, kaip ištarti L garsą.

5. Garsų artikuliacijos analizė. Garso charakteristika.

Logopedas: pasakykite Lolo, kaip taisyklingai ištarti garsą [L].

[L]

Logopedas: garsas [L] priebalsis ar balsis?

Vaikas: sutikimas

Logopedas: Kodėl?

Vaikas: Garsas [L] priebalsis, nes burnoje yra kliūtis.

Logopedas: balsingas ar kurčias?

Vaikas: balsu.

Logopedas: kodėl tai skamba?

Vaikas: skleidžiant garsą [L] gerklė dreba.

Logopedas: kietas ar minkštas?

Vaikas: Tvirtas

Logopedas: Na, dabar eikime! Turime žemėlapį, su kuriuo galime padėti Lolo patekti į savo šalį. Ši kortelė neįprasta, reikia pajudinti rodomąjį pirštą dešinė ranka ir skleidžia garsą [L].

6. Garso automatika [L] skiemenimis.

Logopedas: Taigi mes priėjome prie pirmojo punkto. Mus pasitinka bičių giesmininkė, mėgstanti skraidyti pievelėje ir dainuoti dainas. Ir ji nori, kad jūs taip pat dainuotumėte kartu su ja.

la la la la la la
lu-lu-lu oo-oo-oo
ly-ly-ly ly-ly-ly
lo-lo-lo olo-olo-olo

7. Garso automatika [L]žodžiuose.

Logopedas: Ir dabar pasiekėme antrą tašką, ir ši bitė kviečia mokytis kurti poeziją. Pagalvokite apie rimuotą žodį ir pakartokite visą eilėraštį. Nepamirškite kalbėti aiškiai ir teisingai [L].

La-la-la, skanus medus neša...
Vaikas: (bitė).
Lu-lu-lu, mes matėme...
Vaikas: (bitė).

Ly-ly-ly, mes išsigandome ...
Vaikas: (bitės).

Logopedas: Bitė taip pat nori, kad mes išspręstume galvosūkį. Atidžiai pažiūrėkite į korteles. Kas čia parodyta. Ką dar matai? Teisingai! Skiemuo. Kokį žodį gausite, jei sujungsite skiemenį su žodžiu.

8. "Rebusas"

Boo (parduotuvė) Koks žodis?

Ku (lakas) Koks žodis?

Taksi (svogūnai) Koks žodis?

9. Fizinė minutė.

Logopedas: Bitė šiek tiek pavargusi. Pailsėkime su ja.

Čia yra bičių įkroviklis.
Padarykite tai eilės tvarka.
Greitai atsikelk ir nusišypsok.
Aukščiau, tempkite aukščiau.

Na, ištiesinkite pečius
Paimk ir numesk.
Pasukite į kairę, pasukite į dešinę
Palieskite rankas keliais.

10. Garso automatizavimas žodžiuose.

Žaidimas "Kur pasislėpė garsas" .

Logopedas: Ši bitė atnešė gražią dėžutę. Pažiūrėk, kas jame yra. Taip, yra daug paveikslėlių, kurių pavadinime kiekvienas daiktas turi paslėptą garsą [L]. Nustatykite garso vietą žodžiuose: žodžio pradžioje, viduryje arba pabaigoje.

(Sandalai, arklys, dviratis, asilas, futbolas, kregždė, pjūklas, plaktukas, vilkas, lazda, kreida, plaukeliai, ritinys, žibuoklė, stalas, kabykla, lankas, valtis).

11. Garso automatizavimas sakiniuose.

Logopedas: Štai mes, beveik prie Lolo bičių šalies, liko paskutinis taškas. Čia mus pasitinka bitė, kuri juokingais sakiniais nori mus prajuokinti. Klausykimės jų ir padarykime teisingus.

Logopedas: Milą suvalgė salotos.

Vaikas: Mila valgė salotas.

Logopedas: Paulius nukrito ant kėdės.

Vaikas: Kėdė nukrito ant grindų.

Logopedas: Milui iššoko svogūnas.

Vaikas: Mila perpus lanką.

Vaikas: Ura! Taigi mes atvykome į Beeland šalį! Ir jie padėjo Lolo prisiminti garsą L.

12. Pamokos rezultatas.

Logopedas: kokį garsą kartojome šiandien?

Vaikas: Šiandien klasėje kartojome garsą [L].

Logopedas: kaip taisyklingai ištarti?

Vaikas: tardamas garsą [L] lūpos šypsosi, dantys atviri, liežuvio galiukas prispaustas prie gumburėlio už viršutinių dantų.

Logopedas: kas jis?

Vaikas: Garsas [L] priebalsis, tvirtas, balsingas.

Logopedas: Mūsų pamoka baigėsi. Laikas atsisveikinti su Lolo. Jai laikas namo.